14. krog |  Koper, ŠRC Bonifika |  18.10.2014 ob 18.00

2 : 1

Zavrč

Sodniki: Sagrković Asmir (glavni sodnik), Kordež Grega (1. pomoč), Pospeh Tomislav (2. pomoč) , Obrenović Rade (4. sodnik)
Delegat: Komel Otmar
Št. gledalcev: 500

Koper dosegel novo zmago

Luka Koper - Zavrč 2:1 (1:0)

* Stadion Bonifika, gledalcev 300, sodniki: Sagrković (Vrhnika), Kordež (Maribor) in Pospeh (Petrovče).
* Strelci: 1:0 Delić (13.), 2:0 Lotrič (56.), 2:1 Cvek (90.).
* Luka Koper: Hasić, Gregorič, Šme, Lotrič (od 79. Štromajer), Ivetić, Delić, Halilović, Štulac (od 71. Žibert), Črnigoj (od 74. Pučko), Srečković, Mitrović.
* Zavrč: Ranilović, Polić (od 46. Dugolin), Cvek, Kresinger, Šafarić, Jertec, Sambolec, Dedić (od 60. Kelenc), Datković, Kristić, Matjašič (od 73. Antolek).
* Rumeni kartoni: Halilović, Lotrič, Ivetić; Matjašič, Šafarić, Antolek, Kelenc.

Koprčani so s šesto zmago v prvenstvu in drugo domačo zaporedoma zadržali primat v spodnji polovici lestvice, na drugi strani pa je Zavrč prekinil niz petih tekem neporaženosti, a vseeno obdržal stik z vrhom lestvice. Velja omeniti, da se je izkušeni koprski vratar Ermin Hasić prebil na osmo mesto večne prvoligaške lestvice po številu odigranih minut. Po današnjih 90 jih ima po podatkih uradne spletne strani tekmovanja skupaj 29992.

V tekmo so bolje vstopili gosti. V uvodnih minutah je najprej poskusil Dino Kresinger, a meril mimo vrat, v drugem nevarnem napadu pa je po strelu Jureta Matjašiča žogo pred golovo črto izbil koprski branilec Miha Gregorič. Rumeno-modri so vrnili s konkretnejšo mero in povedli. Po eni izmed visokih podaj v kazenski prostor gostov se je dobro znašel Uroš Delić, ki je z glavo dosegel svoj prvi gol v slovenski prvi ligi.

V nadaljevanju tekme je igra potekala bolj ali manj na sredini igrišča, kjer so za odtenek več kombinirali gosti, ki pa so bili v končnici akcij premalo iznajdljivi. Konkretnejši so bili domači, ki bi po podaji Domna Črnigoja in poskusu Anteja Mitrovića v 38. minuti lahko dosegli še drugi zadetek, a se je izkazal Marko Ranilović.

Domači so v drugem polčasu spet hitro zadeli. V enem od protinapadov je Mitrović premešal obrambo Zavrča, podal žogo do osamljenega Mitje Lotriča, ki z mu z vsega nekaj metrov ni bilo težko žoge poslati v prazno mrežo. Gostujoči trener Željko Orehovec je v igro poslal Dorisa Kelenca.

Slednji je v 64. minuti s prostega strela z 20 metrov dobro streljal, toda žoga je za približno pol metra zletela čez gol. Isti igralec je v 80. minuti močno sprožil s 25 metrov, tudi takrat pa so ga od zadetka ločili centimetri. Ko je že kazalo, da se bo tekma končala z 2:0, je v zadnjem napadu na tekmi Lovro Cvek v gneči dosegel edini zadetek gostov.

Koprčani bodo v 15. krogu prihodnjo soboto gostovali v Domžalah, Zavrč pa bo gostil Maribor.