15. krog |  Novo mesto, Portoval |  26.10.2014 ob 14.00

Krka

1 : 1

Rudar Velenje

Sodniki: Žganec Mitja (glavni sodnik), Klančnik Tomaž (1. pomoč), Praprotnik Jure (2. pomoč) , Pavlič Franci (4. sodnik) , Drečnik Davor (5. sodnik) , Sagrković Asmir (6. sodnik)
Delegat: Kacijan Danilo
Št. gledalcev: 300

Zadnja tekma kroga prinesla remi

Krka - Rudar Velenje 1:1 (1:0)

* Stadion Portoval, gledalcev 300, sodniki: Žganec (Ljubljana), Klančnik (Slovenj Gradec), Mikača (Višnja Gora).
* Strelca: 1:0 Perić (28.), 1:1 Džinić (76.).
* Krka: Pelin, Žižić, Vučkić, Buden, Rašić, Šaban, Dežmar, Welbeck-Maseko, Palić, Fuček, Perić (od 63. Kastrevec).
* Rudar: Rozman, Knezović, Džinić, Klinar, Jahić (od 72. Krefl), Stjepanović (od 73. Bolha), Črnčič, Plesec (od 46. Trifkovič), Babić, Kocić, Firer.
* Rumeni kartoni: Perić, Palić, Kastrevc, Buden; Firer, Krefl.
* Rdeč karton: /

Pred desetim obračunom teh ekip v prvoligaški konkurenci so bili v nekoliko boljšem položaju gostje; na lestvici so bili dve mesti pred Dolenjci, v medsebojnih dvobojih pa so doslej dosegli pet zmag. A zadnji dve tekmi na novomeškem terenu sta se končali brez zmagovalca, nazadnje pa se je z delitvijo točk razpletla tudi današnja, čeprav je dolgo kazalo na uspeh domačih.

Pred tekmo je domači trener Miloš Rus v napad namesto Žige Kastrevca postavil Martina Šabana. Gostje so v Novo mesto prišli z dobro popotnico, po točko so dobili proti ekipama z vrha lestvice, Domžalam in Olimpiji, tokrat pa Velenjčani niso mogli računati na poškodovanega Daliborja Radujka in kaznovanega Dragana Jeliča.

Začetek je pripadel domačim, ki pa rahle terenske premoči niso znali pretopiti v prednost. Žoga je enkrat sicer končala v mreži gostov, vendar je sodnik zadetek razveljavil zaradi prekrška nad gostujočim nogometašem Marinom Perićem. Strel Nane Adda Welbeck-Maseka in dva prosta strela domačih pa nista pomenila večje nevarnosti za vratarja Rudarja Matjaža Rozmana. Domači vratar Tomislav Pelin pa je bil prvič zaposlen šele v 17. minuti, ko je posredoval po strelu Denisa Klinarja.

Krka je nato le povedla, najprej je zapretil Martin Šaban, minuto pozneje pa je bil natančnejši Marin Perič. Welbeck-Maseko je na sredini igrišča prišel do žoge, podal v kazenski prostor, Perič pa je nato ugnal Rozmana za 1:0. Gostje so imeli najlepšo priložnost za izenačenje pet minut pozneje, toda osamljeni Ivan Firer je preveč okleval in Pelin je žogo po njegovem strelu še odbil.

V nadaljevanju so boljšo igro pokazali Velenjčani, ki so bili aktivnejši in tudi nevarnejši. Damjan Trifkovič, ki je vstopil v igro v drugem polčasu, je povzročal največ preglavic domačim, a zadetka ni bilo.

Vse do 76. minute, ko se je nekoliko napadalnejša igra gostov obrestovala; Elvedin Džinič je bil po podaji iz kota na pravem mestu in je z glavo premagal Pelina za 1:1.

Izenačenje je spet spodbudilo tudi domače k nekoliko napadalnejši igri, priložnosti sta si pet minut pred koncem pripravila Šaban in Fuček, izid pa se nato ni več spremenil in ekipi sta si razdelili točki.

V naslednjem krogu bodo Velenjčani 2. novembra doma igrali proti Goričanom, Krka bo isti dan gostovala v Kopru.