15. krog |  Novo mesto, Portoval |  26.10.2014 ob 14.00

Krka

1 : 1

Rudar Velenje

Sodniki: Žganec Mitja (glavni sodnik), Klančnik Tomaž (1. pomoč), Praprotnik Jure (2. pomoč) , Pavlič Franci (4. sodnik) , Drečnik Davor (5. sodnik) , Sagrković Asmir (6. sodnik)
4 Rumeni kartoni 2

0'
  Spoštovani, lep pozdrav s Portovala, kjer bomo spremljali sklepni obračun 15. kroga med Krko in Rudarjem iz Velenja. #KRvRU
0'
  Odkar se je Krka vrnila v družbo najboljših slovenskih nogometnih klubov Rudarju na svojem igrišču še ni prepustila zmage. Moštvi sta na obeh srečanjih na Portovalu remizirali (0:0 in 1:1).
0'
  Danes bomo sicer spremljali 10. obračun Krke in Rudarja iz Velenja v prvi ligi. Rudarji so vknjižili 5 zmag, farmacevti dve, prav tolikokrat pa sta se moštvi razšli brez zmagovalca.
0'
  Trener Miloš Rus se je odločil, da v konici napada naredi menjavo, saj Žiga Kastrevec ni dosegel gola že devet zaporednih prvenstvenih tekem. V konici napada ga bo zamenjal Martin Šaban, ki bo poizkusil prekiniti dve tekmi trajajoč strelski post farmacevtov.
0'
  Na drugi strani je Rudar na zadnjih dveh prvenstvenih srečanjih iztržil razmeroma dobra rezultata, saj je remiziral z vodilnimi Domžalami in drugouvrščeno Olimpijo.
0'
  Trener Rudarja iz Velenja bo igral z razmeroma isto zasedbo kot na preteklih tekmah. Manjkala bosta kaznovani napadalec Dragan Jelič, ki ga bo nadomestil Milan Kocić, in poškodovani Dalibor Radujko, namesto katerega bo nastopil Nemanja Stjepanovič.
0'
  Postava Krke: Pelin, Žižić, Vučkić, Buden, Rašić, Šaban, Dežmar, Welbeck, Palić, Fuček in Perić. #KRvRU
0'
  Postava Rudarja: Rozman, Knezović, Džinić, Klinar, Jahić, Stjepanović, Črnčič, Plesec, Babić, Kocić in Firer. #KRvRU
1'
2'
  Krka ima udarec iz kota.
4'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Elvedin Džinič. Utrpel ga je Marin Perič.
5'
  Žoga v mreži Krke, vendar je glavni sodnik Žganec gol razveljavil zaradi prekrška nad Perićem.
8'
  V uvodnih minutah so gostitelji nekoliko bolj napadalni, vendar jim ne uspe sestaviti kakovostnega zaključka.
9'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Martin Šaban.
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nana Addo Welbeck-Maseko, malo dela za Rozmana.
11'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Josip Fuček.
13'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Kocič. Utrpel ga je Danijel Dežmar.
14'
  Novomeščani imajo še naprej več od igre, a se jim zatakne pred kazenskim prostorom Rudarja.
14'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Denis Klinar.
15'
  S prostega strela je silovito streljal Senad Jahič, a malenkost mimo vrat.
16'
17'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Klinar, a je vratar Pelin dobro posredoval.
19'
  Martin Šaban v prepovedanem položaju.
20'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Fuček. Utrpel ga je Nemanja Stjepanovič.
21'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Kocič. Utrpel ga je Antun Palič.
23'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Dežmar. Utrpel ga je Leon Črnčič.
25'
  Farmacevti so še naprej precej ofenzivno usmerjeni, medtem ko Rudarji igrajo previdno in prežijo na napake tekmecev.
27'
  Po hitrem prodoru Fučka po desni strani je zaključil Martin Šaban, a mimo vrat.
28'
  GOOOL! Zadel je Marin Perič! Veliko dela pri tem zadetku je opravil Welbeck, ki je pridobil žogo na sredini igrišča, nato pa odlično podal v kazenski prostor, kjer se je Perič na štiri oči srečal z Rozmanom in iz dvoboja odšel kot zmagovalec.
31'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Antun Palič.
33'
  Izvrstna priložnost za Firerja, ki je imel na sedmih metrih dovolj časa, da se je pripravil na strel, a se je z obrambo z nogo izvrstno izkazal Pelin! To je bila 100-odstotna priložnost za izenačenje!
34'
  Streljal je Nemanja Stjepanovič, a mimo vrat.
36'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Kocič. Utrpel ga je Josip Fuček.
37'
38'
  Streljal je Martin Šaban, a mimo vrat.
39'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Plesec. Utrpel ga je Alen Vučkič.
40'
  Z desne strani je močno streljal Jahič, a mimo vrat.
41'
  Po podaji Vučkiča je z leve strani kazenskega prostora silovito sprožil Šaban, a za las mimo vrat!
42'
43'
  V podobni situaciji kot pred dvema minutama je spet zaključil Šaban, a tokrat precej manj natančno.
44'
  Rudar ima udarec iz kota.
44'
45'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Mario Babič. Utrpel ga je Marin Perič.
45+1'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Tomislav Pelin.
45+1'
  Minuta sodnikovega nadomestila igralnega časa.
45+2'
29'
  Marin Perič je dobil rumeni karton.
46'
46'
  Menjava: iz igre Nejc Plesec, v igro Damjan Trifkovič.
47'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
49'
  Streljal je Nana Addo Welbeck-Maseko, a nekaj centimetrov mimo vrat!
50'
51'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivan Knezovič.
53'
54'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Antun Palič. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
55'
  Antun Palič je dobil rumeni karton.
56'
  Marin Perič v prepovedanem položaju.
56'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Dežmar. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
58'
  V drugem polčasu so vloge zamenjane. Rudar je precej bolj napadalno usmerjen, medtem ko Krka išče priložnosti iz protinapadov.
62'
  Navijači Krke zahtevajo prekršek za najstrožjo kazen, a sodnik Žganec meni ni dosodil ničesar.
63'
63'
  Menjava: iz igre Marin Perič, v igro Žiga Kastrevec.
65'
66'
  Serija prekrškov na Trifkovičem, ki je vstopil v drugem delu in nekoliko poživil igro Rudarja.
69'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Kocič. Utrpel ga je Alen Vučkič.
69'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Kocič. Utrpel ga je Vinko Buden.
72'
  Po odlično podaji Fučka z desne strani je z glavo streljal Kastrevec, a mimo vrat!
72'
  Menjava: iz igre Senad Jahič, v igro Aljaž Krefl.
73'
  Menjava: iz igre Nemanja Stjepanovič, v igro Klemen Bolha.
74'
  V druge delu je trener Krke Miloš Rus spremenil taktiko in moštvo postavil precej bolj defenzivno.
75'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič.
75'
76'
  GOOOL! Zadel je Elvedin Džinič! Po podaji iz kota je bil v kazenskem prostoru najvišji Džinič, ki je z glavo premagal Pelina.
78'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kastrevec. Utrpel ga je Ivan Firer.
79'
  Žiga Kastrevec je dobil rumeni karton.
81'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Vinko Buden.
82'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Vinko Buden. Utrpel ga je Ivan Firer.
82'
  Vinko Buden je dobil rumeni karton.
83'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Nana Addo Welbeck-Maseko.
84'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Martin Šaban.
84'
  Streljal je Josip Fuček, a mimo vrat. Žoga po dveh zaporednih strelih Krke ni hotela v gol!
86'
  Streljal je Milan Kocič, a za las mimo vrat.
86'
  Streljal je Mario Babič, a mimo vrat.
87'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Fuček. Utrpel ga je Mario Babič.
89'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Aljaž Krefl.
89'
  Aljaž Krefl je dobil rumeni karton.
90+1'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
90+1'
  Ivan Firer je dobil rumeni karton.
90+1'
  Pet minut sodnikovega dodatka.
90+3'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Alen Vučkič.
90+4'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Žižič. Utrpel ga je Klemen Bolha.