15. krog |  Ptuj, Mestni stadion Ptuj |  25.10.2014 ob 14.00  | Prenos: TV Slovenija 2

Zavrč

0 : 1

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Pavlič Franci (1. pomoč), Beton Uroš (2. pomoč) , Ajdovec Rafael (4. sodnik) , Jug Matej (5. sodnik) , Bukovec Miran (6. sodnik)
3 Rumeni kartoni 3

0'
  Dragi ljubitelji nogometa, lepo pozdravljeni z mestnega stadiona na Ptuju, kjer se bo ob 14. uri pričela tekma med Zavrčem in Mariborom.
0'
  Gre za tekmo, ki na štajerskem koncu pritegne veliko pozornosti. Škoda le, da bodo dokaj nizke temperature doma zadržale še kakšnega navijača več. A pustimo se presenetiti. V preteklosti niti veliko slabše vreme ni preprečilo množičnega obiska navijačev obeh ekip.
0'
  Sicer pa se današnja tekmeca trenutno soočata z določeno rezultatsko krizo. Za domačini sta dva zaporedna poraza, ki večjih posledic za zdaj še nista pustila. Nič kaj bolje v domačeme prvenstvu ne gre niti vijoličastim, ki ob igranju v prestižni ligi prvakov nikakor ne ujamejo stika z vodilnimi Domžalami.
0'
  Poraza s Celjem ter Chelsejem pa sta v mariborsko slačilnico še dodatno vnesla precejšnji nemir. Kako se bo na situacijo odzvala četa trenerja Anteja Šimudže, ki bo tekmo zaradi kazni spremljal s tribune, bo znano danes po zaključnem pisku glavnega sodnika Balažiča.
0'
  Morebiten spodrsljaj bi že lahko favorite prvenstva spravil v precej nezavidljivi položaj. Zaostanek za Domžalami že sedaj znaša šest točk. Res da Mariborčani morajo še odigrati zaostalo tekmo z Olimpijo, kje pa točke prav tako niso samoumevne. Za nameček pa v prihodnjem krogu v Ljudskem vrtu gostujejo prav Domžale. Vsekakor zahtevno obdobje za najtrofejnejši slovenski klub, ki bi se ob neugodnem razpletu že v jeseni lahko presenetljivo poslovil od vnovične ubranitve naslova.
0'
  Pustimo špekulacije, a kot na dlani je, da Mariborčanov nikakor ne čaka lahka naloga, saj tudi Haložani želijo obrniti krivuljo navzgor. Z današnjo zmago pa bi se, ob spodrsljaju Olimpije, lahko tudi sami prebili kar na drugo mesto prvenstvene razpredelnice.
0'
  Navijači bodo prikrajšani za poteze domačega kreatorja igre, Nikole Šafariča, medtem ko bodo v nasprotnem taboru pogrešali usluge Mitje Vilerja ter Jean-Philippe Mendyja.
0'
  Za blažjo poškodbo toži tudi Kresinger, ki pa je kljub temu v kadru domače ekipe in bo na svojo priloižnost čakal na klopi za rezervne nogometaše. Zaradi poškodbe gležnja bo manjkal Bohar.
0'
  Pa poglejmo še obe enajsterici...
0'
  Zavrč: Ranilovič, Dugolin, Datkovič, Kristič, Sambolec, Matjašič, Polič, Cvek, Jeretec, Kelenc, Antolek. #ZAvMB
0'
  Maribor: Handanovič, Mejač, Arghus, Šuler, Stojanovič, Vršič, Mertelj, Filipovič, Ibraimi, Tavares, Zahovič. #ZAvMB
0'
  Osrednja tribuna na ptujskem stadionu je slabe pol ure pred začetkom že lepo popolnjena! Veliko navijačev je prišlo tudi iz Maribora.
0'
  Nogometaši obeh ekip so že na zelenici...
1'
3'
  Gledalci še kar prihajajo na prepolno tribuno.
4'
  Kristič je prestregel obetavno podajo Tavaresa proti Zahoviču.
5'
  Z roba kazenskega prostora je močno streljal Boris Sambolec, a mimo vrat.
8'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Doris Kelenc.
9'
  Željko Filipovič je dobil rumeni karton.
10'
  Iz bližine je poskusil Marcos Morales Tavares, a je meril naravnost v vratarja Raniloviča.
11'
  Sicer pa pretežno spremljamo igro med obema kazenskima prostoroma.
14'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Lovro Cvek. Utrpel ga je Željko Filipovič.
14'
  Lovro Cvek je dobil rumeni karton.
15'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Toni Datkovič. Utrpel ga je Luka Zahovič.
16'
  Maribor ima udarec iz kota.
18'
  Filipovič je z globinsko podajo zaposlil Aleša Mejača, ki je s strani prodrl v kazenski prostor domačih a je bil v zaključku nenatančen.
20'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Antolek. Utrpel ga je Soares Bordignon Arghus.
21'
  Ivan Antolek v prepovedanem položaju.
22'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Utrpel ga je Lovro Cvek.
24'
  Streljal je Ivan Antolek, a mimo vrat.
25'
  Dare Vršič v prepovedanem položaju.
27'
  S kakšnih 25. metrov se je za strel odločil Dario Jertec, vendar vratar Handanovič ni imel večjih težav.
29'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Dejan Polič.
30'
31'
  Tavaresu je v zadnjem momentu strel blokiral Datkovič.
32'
  Polič je lepo odložil žogo do Jureta Matjašiča, ki je močno sprožil, Handanovič pa je žogo odbil nazaj v igrišče.
33'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Andrej Dugolin. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
34'
  Luka Zahovič v prepovedanem položaju.
37'
  Strel Dejana Poliča je bolj služil za ogrevanje Handanoviča.
38'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Polič. Utrpel ga je Aleš Mejač.
39'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Doris Kelenc.
40'
  Zavrč ima udarec iz kota.
41'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Utrpel ga je Andrej Dugolin.
41'
  Agim Ibraimi je dobil rumeni karton.
43'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Zahovič. Utrpel ga je Jure Matjašič.
43'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Andrej Dugolin.
45+1'
  Ivan Antolek je dobil rumeni karton zaradi domnevnega simuliranja.
45+2'
45+2'
  V prvem polčasu ekipi nista uspeli zatresti mreže nasprotnega vratarja. Ob malo številnih priložnostih to niti ne preseneča. Ob veliki želji ter borbenosti nogometašev pa upanje vendarle ostaja, da bo drugi polčas vendarle prinesel zmagovalca današnjega obračuna.
46'
46'
  Trenerja še nista posegla po menjavah.
50'
  Menjava: iz igre Soares Bordignon Arghus, v igro Aleksander Rajčevič.
50'
  Tudi Arghus zapušča igro zaradi poškodbe (najverjetneje gre za poškodbo desne stegenske mišice).
52'
  Izjemna priložnost za Maribor! Podajo Vršiča je na kakšnih treh metrih od vrat Zahovič preusmeril naravnost v vratarja Raniloviča.
55'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Dejan Polič.
55'
  Menjava: iz igre Dare Vršič, v igro Sintayehu Sallalich.
57'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Boris Sambolec. Utrpel ga je Aleš Mejač.
58'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Matija Kristič.
59'
59'
60'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Antolek. Utrpel ga je Marko Šuler.
62'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Jure Matjašič.
62'
  Visoko žogo je Toni Datkovič poslal proti gostujočim vratom, vratarju Handanoviču je spodrsnilo, žoga pa je zletela malo mimo vrat.
64'
  Na drugi strani je priložnost zapravil Sintayehu Sallalich, ki je z bližine meril preko vrat.
65'
  Menjava: iz igre Ivan Antolek, v igro Dino Kresinger.
66'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dario Jertec. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
67'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Polič. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
69'
70'
  Enajstmetrovka za Maribor, potem ko je Jertec posredoval z roko pred Tavaresem!!!!!
70'
Gol (11m)
  GOOOL! Marcos Morales Tavares je zadel enajstmetrovko!
74'
  Menjava: iz igre Doris Kelenc, v igro Robert Brdar.
75'
  Streljal je Lovro Cvek, a mimo vrat.
75'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Lovro Cvek.
76'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Robert Brdar.
77'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Zahovič. Utrpel ga je Dario Jertec.
77'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Utrpel ga je Lovro Cvek.
78'
  Robert Brdar v prepovedanem položaju.
82'
  Dugolin je bil za malo prekratek po odličnem predložku Brdarja.
82'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Zahovič. Utrpel ga je Toni Datkovič.
82'
  Luka Zahovič je dobil rumeni karton.
83'
84'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Matjašič. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
84'
  Jure Matjašič je dobil rumeni karton.
85'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Zahovič. Utrpel ga je Andrej Dugolin.
86'
86'
  Menjava: iz igre Jure Matjašič, v igro Marko Roškar.
88'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sintayehu Sallalich.
88'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Marko Roškar.
90'
90'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Dario Jertec.
90+1'
  Še tri minute sodniškega podaljška.
90+3'
  Menjava: iz igre Luka Zahovič, v igro David Biton.
90+4'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil David Biton. Utrpel ga je Dario Jertec.
90+4'
90+4'
  Zavrčani so se v prvem polčasu odlično upirali favoriziranim gostom. V nadaljevanju pa so vendarle prišle do izraza izkušnje Maribora, ki so po uspešno izvedeni enajstmetrovki Tavaresa vknjižili nove nadvse pomembne tri točke.