22. krog |  Domžale, Športni park |  28.02.2015 ob 15.00

Kalcer Radomlje

0 : 4

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Rojko Gregor (2. pomoč) , Kovačič Darjan (4. sodnik)
4 Rumeni kartoni 1

0'
  Ljubiteljice in ljubitelji nogometa lepo pozdravljeni ponovno nazaj v naši družbi.
0'
  S tekmami 22. kroga začenjamo spomladanski del državnega prvenstva.
0'
  Po nekaj manj kot treh mesecih zimskega premora se danes torej nadaljuje prvenstvo. Na vrhu so prezimile Domžale, jesenski del prvenstva pa je kot zadnja končala ekipa Radomelj. Torej sosedski ekipi pri vrhu in na dnu.
0'
  Ob 15 uri se bo s sodniškim žvižgom tudi uradno začel dolgo pričakovani spomladanski del prvenstva. Vzporedno s tekmo v Domžalah se bo pričela tudi tekma v Velenju.
0'
  Mi bomo spremljali tekmo v Domžalah nasproti pa si bosta stali ekipi Radomelj ter Olimpije.
0'
  Olimpija je zimski premor preživela na četrtem mestu z mešanimi občutki v spomladanskem delu si želijo predvsem zagotoviti nastop v Evropskih pokalih. Današnji domačini iz Radomelj zasedajo zadnjo deseto mesto in si predvsem najprej želijo približati deveto uvrščeni Krki za katerimi pa že zaostajajo za sedem točk.
0'
  Radomlje so jesen zaključile z zmago ter porazom. Še slabše z dvema porazoma so končali Ljubljančani, ki so proti koncu jeseni popolnoma popustili.
0'
  Ekipi sta do danes odigrali dve medsebojni tekmi. Obe tekmi so prepričljivo dobili zeleno-beli s skupno gol razliko 8:1.
0'
  Veliko oči je že uprtih v naslednji krog v sredo, ko se bosta v prestolnici pomerila večna tekmeca Olimpija ter Maribor. Radomlje pa bodo v sredo prav tako doma odigrale tekmo proti Rudarju.
0'
  V zimskem prestopnem roku sta bili obe ekipi dokaj dejavni, najprej se ozrimo k današnjim domačinom ekipi iz Radomelj.
0'
  Klub so zapustili Matej Centrih, Denis Bajalica, Filip Drakovič, Matic Seferovič in Izidor Balažič. Posoja pa se je iztekla Luki Gajiču, ki se je vrnil v Olimpijo ter Žigi Smrtniku, ki se je vrnil v Koper. Nove okrepitve pa so Radomljani poiskali v naslednjih igralcih. V izkušenem Daliborju Teinoviču, prišli so še Marko Perkovič, Marko Zalaznik, Eito Furuyama, Martin Cesar ter Alen Koprivec. Na posojo pa so prišli trije nogometaši vsi iz Olimpije. Enis Đurkovič, Mario Jurčevič ter Aljaž Ivačič.
0'
  Tudi pri Olimpiji so bili zelo dejavni v prestopnem roku. Pri zeleno-belih bodo pogrešali predvsem Bobana Joviča ter Nika Omladiča, odšla sta Jaka Corn in Filip Valenčič. Na posojo sta poleg treh nogometašev, ki so se pridružili ekipi Radomelj odšla še Dejan Djermanovič in Tim Čeh. V zmajevo gnezdo pa so prišli izkušeni Luka Žinko, Ezekiel Isoken Henty, Aleksandar Lazevski, Stjepan Babič in Darko Brljak.
0'
  Moštvi sta med premorom odigrali nekaj prijateljskih tekem. Radomlje so zabeležile štiri zmage in poraze ter še dva remija. Na drugi strani pa je Olimpija petkrat slavila, dvakrat remizirala in enkrat izgubila.
0'
  Imamo že obe začetni enajsterici, poglejmo si za kakšni enajsterici sta se odločila oba trenerja.
0'
  Radomlje: Andrič, Teinovič, Vrhunc, Zavrl, Cankar, Cerar, Stoiljkovič, Perkovič, Balkovec, Rems in Lidjan #RAvOL
0'
  Olimpija: Šeliga, Zajc, Matič, Šporar, Fink, Lazevski, Kapun, Bajrič, Burgič, Mitrovič in Henty #RAvOL
0'
  Domači trener Dejan Djuranovič danes ne bo moral računati na kaznovanega Mateja Centriha, ter vse tri posojene nogometaše, ki so prišli iz Olimpije.
0'
  Darko Karapetrovič pri sestavi enajsterice ni imel večjih težav, mankalj bo zgolj kaznovani Aleksandar Rodič.
0'
  Tekmo, ki se bo pričela ob 15 uri, bo sodil glavni sodnik Dejan Balažič #RAvOL
0'
  Začetni enajsterici prihajata na travnato zelenico v Športnem parku v Domžalah.
1'
2'
  Radomlje so začele s sredine igrišča.
2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Balkovec. Utrpel ga je Matic Fink.
3'
  Jure Balkovec je dobil rumeni karton.
4'
  Olimpija ima udarec iz kota.
5'
  Streljal je Miran Burgič, a mimo vrat.
5'
  Obetaven začetek Olimpije, ki je tekmo začela brez popuščanja in s pravo mero agresivnosti.
9'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Andraž Šporar.
12'
  Podaja Matiča v kazenski prostor, pravočasno je iz vrat krenil Andrič in žogo izbil pred Burgičem, ki se je ob trčenju nekoliko poškodoval.
14'
  Streljal je Nik Kapun, a mimo vrat.
15'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Luka Vrhunc.
16'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Vrhunc. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
18'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Kapun. Utrpel ga je Luka Cerar.
18'
  Prosti strel za Radomlje z leve strani.
18'
  Ezekiel Isoken Henty v prepovedanem položaju.
19'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Jure Balkovec.
20'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Perkovič. Utrpel ga je Aleksander Šeliga.
20'
  Začetni pritiski s klopi Olimpije na glavnega sodnika Dejana Balažiča.
21'
21'
  Po začetni pobudi so sedaj Radomlje nekako vzpostavile ravnotežje.
22'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Janez Zavrl. Utrpel ga je Miha Zajc.
23'
  Streljal je Ezekiel Isoken Henty, a mimo vrat.
24'
  Samostojna akcija Hentiya, ki je na robu kazenskega prostora iz igre vrgel dva domača nogometaša na koncu je Henty prišel do strela vendar je s strelom iz strani meril mimo vrat Andriča.
24'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je Denis Lidjan.
25'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miha Zajc.
26'
  Vratnica Mihe Zajce, ki je iz "prve" streljal in zadel desno vratnico Radomelj.
26'
  Radomlje ima udarec iz kota.
27'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Darijan Matič.
27'
  Neverjetno še ena vratnica Olimpije v dveh minutah.
28'
  Hiter protinapad Olimpije. Henty je preigraval na desni podal na rob kazenskega prostora, kjer je ustrelil Matič in ob pomoči domačih branilcev zadel desno vratnico.
30'
  Streljal je Dušan Stoiljkovič, a mimo vrat.
32'
  V zadnjih minutah kar nekaj sreče za domače, ki so se kar dvakrat rešili s pomočjo vratnice.
32'
33'
  Poleg odlične tekme spremljamo tudi odlično vzdušje na tribunah za katero skrbita obe navijaški skupini.
33'
33'
35'
  Spremljamo igro na polovici Radomelj, olimpija s težavami prihaja v bližino kazenskega prostora.
40'
40'
40'
41'
  Po podaji s kota je Šporar streljal z glavo vendar po sredini vrat naravnost v naročje Andriča.
45'
45+1'
  Minuta sodniškega dodatka.
45+2'
45+2'
  Ekipi se vračata na travnato zelenico in pripravljata za začetek drugega polčasa.
46'
47'
  Olimpija začenja drugi polčas.
48'
  Preigravanje šporarja v kazenskem prostoru na koncu tudi padec, vendar je sodnikova piščalka ostala nema.
48'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Rems. Utrpel ga je Andraž Šporar.
48'
  Tadej Rems je dobil rumeni karton.
53'
53'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Jure Balkovec je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
54'
  Prekršek Balkovca za drugi rumeni karton, tako bodo sedaj Radomljani nadaljevali le z desetimi.
55'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Cerar. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
55'
  Luka Vrhunc je dobil rumeni karton.
55'
  Streljal je Nemanja Mitrovič, a mimo vrat.
56'
  Menjava: iz igre Luka Cerar, v igro Robi Jakovljevič.
59'
  Menjava: iz igre Ezekiel Isoken Henty, v igro Kruno Ivančič.
61'
  Kljub igralcu več je Olimpija v drugem polčasu neprepoznavna.
62'
64'
  Streljal je Miha Zajc, a mimo vrat.
66'
  GOOOL! Zadel je Andraž Šporar!
67'
  Po podaji Zajca z leve je z natančnim in močnim strelom po tleh Šporar zadel za vodstvo Olimpije.
67'
69'
Avtogol
  GOOOL! Žan Cankar je zatresel lastno mrežo!
70'
  Zajc je poslal predložek iz kota pred vrata, kjer je Cankar nespretno z glavo premagal lastnega vratarja.
73'
  Menjava: iz igre Janez Zavrl, v igro Tomaž Avbelj.
74'
  Menjava: iz igre Miran Burgič, v igro Luka Gajič.
75'
77'
  Streljal je Kruno Ivančič, a mimo vrat.
78'
  Lepo izigrana domača obramba na koncu je do strela iz desetih metrov prišel Ivančič vendar streljal prek vrat.
81'
  Menjava: iz igre Miha Zajc, v igro Luka Žinko.
82'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Robi Jakovljevič. Utrpel ga je Andraž Šporar.
83'
  GOOOL! Zadel je Kruno Ivančič!
85'
  Prosti strel na levi strani je izvajal Kapun, ki je poslal oster predložek na drugo vratnico, kjer je najvišje skočil Kruno Ivančič in z glavo zadel za visoko vodstvo Olimpije.
86'
  Po nekaj več kot dvajsetih minutah je Kruno Ivančič dosegel svoj prvenec v dresu Olimpije.
87'
  Menjava: iz igre Luka Vrhunc, v igro Goran Vuk.
88'
  V Domžalah je tekma odločena. Radomlje so odigrale dobro tudi z desetimi igralci so se dobro branili vendar na koncu pod pritiskom Olimpije klonili.
89'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Kruno Ivančič. Utrpel ga je Denis Lidjan.
89'
  Kruno Ivančič je dobil rumeni karton.
89'
90'
  Streljal je Goran Vuk, a mimo vrat.
90+1'
  Tri minute dodatka.
90+1'
90+3'
  Izgubljena žoga Radomelj na sredini, Fink je potegnil po desni in podal proti Gajiču na drugi strani slednji je najprej zadel vratnici, potem pa je odbito žogo v prazno mrežo pospravil Šporar.
90+3'
90+4'
90+15'
  Zaslužena zmaga Olimpije, ki je bila boljša tudi v prvem polčasu vendar ni izkoristila svojih priložnosti v drugem polčasu pa so zeleno-beli po izključitvi Balkovca zaigrali še bolj napadalno in na koncu zadeli štirikrat in tako uspešno začeli spomladanski del prvenstva.
90+15'
  Radomlje so še tretjič zapored izgubile proti Olimpiji in prav tako že tretjič prejeli tri zadetke in tako še vedno ostajajo na dnu lestvice z osmimi točkami.
90+15'
  Že v sredo obe ekipi čaka nova priložnost za nove točke. Olimpija bo doma gostila Maribor, Radomlje pa prav tako doma Velenjski Rudar.