24. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  14.03.2015 ob 16.00  | Prenos: Planet

2 : 1

Zavrč

Sodniki: Žganec Mitja (glavni sodnik), Kovačič Andraž (1. pomoč), Pavlič Franci (2. pomoč) , Pospeh Tomislav (4. sodnik) , Perić Dragoslav (5. sodnik) , Drečnik Davor (6. sodnik)
1 Rumeni kartoni 2

0'
  Ljubitelji nogometa, dober dan! Ljudski vrt bo prizorišče tekme 24. kroga med Mariborom in Zavrčem. #MBvZA
0'
  Vijoličasti so v treh krogih nadaljevanja prvenstva tekmecem nakazali, kako naj bi se odvijal spomladanski del lige. Da državnim prvakom druge ekipe gledajo v hrbet, seveda ni presenečenje. Tekma z Zavrčem je novo poglavje uresničevanja načrtov kluba izpod Kalvarije. #MBvZA
0'
  Proti Haložanom so v preteklosti že imeli težave in tudi zadnja rezultata Zavrča (zmagi proti Domžalam in Kopru) gostom omogočajo smelo razmišljanje. #MBvZA
0'
  Zelo premešana završka zasedba še vedno pušča vprašanja o dejanskih zmožnostih. Videnje novega trenerja Ivice Solomuna udejanjajo številni slovenski javnosti doslej manj znani nogometaši. #MBvZA
0'
  Novinec je tudi vratar Marko Pridigar. Preden se je preselil k Zavrču, je zasedal svoje mesto v mariborski slačilnici. Tako še bolje pozna odlike napadalcev vijoličaste zasedbe, ki so v tej sezoni dali kar 30 od 44-tih golov ekipe. #MBvZA
0'
  Zavrč proti Mariboru v tej sezoni še ni dosegel zadetka. Ob gostovanju v Ljudskem vrtu lani avgusta so dobili tri, kasneje na domačem stadionu pa en gol. #MBvZA
0'
  Državni prvaki se bodo za osmo zaporedno zmago v prvi ligi trudili v naslednji začetni postavi: Handanović, Šuler, Ndiaye, Ibraimi, Zahović, Volaš, Rajčević, Viler, Stojanović, Bohar, Mertelj. #MBvZA
0'
  Še enajsterica gostov: Pridigar, Cvek, Kiš, Muminović, Polić, Antić, Datković, Đukić, Matjašić, Težak, Novoselec. #MBvZA
0'
  Kaznovanih igralcev v moštvih ni. Več je težav z zdravjem. Zavrčani bodo pogrešali Kelenca, pri Mariboru ne bo Filipovića in Mejača ter že dalj časa odsotnega Vršiča. #MBvZA
0'
  Glavni sodnik v Ljudskem vrtu bo Mitja Žganec. #MBvZA
0'
  Prijetno, sončno, marčevsko popoldne v Mariboru. #MBvZA
0'
  Ekipi končujeta ogrevanje, tribune se počasi polnijo. #MBvZA
1'
3'
  Miren uvod, brez prekinitev.
4'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Utrpel ga je Sanin Muminovič.
8'
  Igra na sredini igrišča. Za zdaj brez priložnosti. #MBvZA
11'
  Večja posest žoge domačih nogometašev, a prebijejo se le do kazenskega prostora. #MBvZA
11'
  Streljal je Dejan Polič, a mimo vrat.
12'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Matjašič. Utrpel ga je Mitja Viler.
13'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Zahovič. Utrpel ga je Ivan Novoselec.
14'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dalibor Volaš. Po podaji Zahovića, brez težav za Pridigarja.
15'
  Dalibor Volaš v prepovedanem položaju.
18'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastijan Antič. Utrpel ga je Petar Stojanovič.
20'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Zahovič. Utrpel ga je Toni Datkovič.
21'
  Statistika nevarnih poskusov ostaja prazna.
23'
  Lep obisk v Ljudskem vrtu. Med okoli 4000 gledalci tudi navijaško dobro razpoložena skupina iz Zavrča.
23'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
25'
  Streljal je Luka Zahovič, a mimo vrat. Obetavna situacija v kazenskem prostoru, žoga od Đukića v kot. #MBvZA
25'
26'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Volaš. Utrpel ga je Lovro Cvek.
28'
  Zavrč ima udarec iz kota.
29'
  Zadetek s štiridesetih metrov!
30'
  GOOOL! Zadel je Sanin Muminovič!
31'
  Muminović je po odbiti žogi streljal z velikanske razdalje. Presenečenje za Handanovića, o krivdi vratarja za gol bo več pokazal posnetek. #MBvZA
31'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Karlo Težak. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
35'
  Gostje nadaljujejo disciplinirano, zgoščeno postavitev. Mariborčani ne najdejo načina, kako jo prebiti.
37'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Volaš. Utrpel ga je Toni Datkovič.
40'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Lovro Cvek. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
40'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Utrpel ga je Karlo Težak.
40'
  Streljal je Dalibor Volaš, a mimo vrat. Visok skok napadalca po podaji Vilerja, poskus čez prečko.
42'
  Težave Maribora v zvezni vrsti. Ndiaye manj opazen kot na prejšnjih tekmah, podobno Bohar.
44'
45'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat. Poskus s 25-tih metrov čez gol.
45+2'
45+2'
  Gostje so odlično sledili izbrani taktiki. Zgoščeni v obrambi so uspešno preprečevali mariborske priložnosti, sami pa zadeli iz edinega strela v okvir vrat. #MBvZA
46'
46'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Marcos Morales Tavares.
46'
  Menjava: iz igre Welle Ndiaye, v igro Sintayehu Sallalich.
47'
  Ante Šimundža ni mogel biti zadovoljen s prikazanim svoje ekipe v prvem polčasu. Takoj dve menjavi, z igrišča že prej omenjena Bohar in Ndiaye.
47'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Zahovič. Utrpel ga je Dejan Polič.
48'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Sintayehu Sallalich. Utrpel ga je Ivan Novoselec.
48'
  Vijoličasti nadaljujejo v spremenjeni formaciji 4-3-3.
49'
  Enajstmetrovka za Maribor!
50'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Toni Datkovič. Utrpel ga je Luka Zahovič. Dvoboj po podaji Stojanovića z desne. Gostje so se pritoževali. #MBvZA
50'
Gol (11m)
  GOOOL! Agim Ibraimi je zadel enajstmetrovko! Zanesljiv udarec tik ob levi vratnici. #MBvZA
51'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Polič. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
53'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Utrpel ga je Dejan Polič.
53'
  Aleksander Rajčevič je dobil rumeni karton.
53'
  Menjava: iz igre Jure Matjašič, v igro Eros Grezda.
53'
54'
  Streljal je Toni Datkovič, a mimo vrat.
55'
  Živahen uvod v drugi polčas.
58'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Sebastijan Antič.
60'
  Streljal je Tomislav Kiš, a mimo vrat.
62'
  Napačne mariborske podaje tudi zaradi dobrega pritiska završke zasedbe, ki ohranja način igre iz prvega polčasa.
62'
63'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Luka Zahovič. Brez nevarnosti za Pridigarja.
64'
  Menjava: iz igre Karlo Težak, v igro Mateo Monjac.
65'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Sintayehu Sallalich. Utrpel ga je Eros Grezda.
66'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Polič. Handanović odbija, nato prekršek nad vratarjem.
67'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Toni Datkovič. Utrpel ga je Jasmin Handanovič.
69'
70'
  Po strelu iz kota gneča v kazenskem prostoru, Mariborčani odbijajo.
72'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Dejan Polič.
72'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Tomislav Kiš. Handanović lovi.
73'
  Vse več žvižgov s tribun.
74'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares. Pridigar zlahka.
76'
77'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares!
77'
  Pritisk se je obrestoval. Najprej poskus Šulerja in slabo posredovanje Pridigarja ob visoki žogi. Izpustil jo je, Rajčević nato potisnil v prečko, odbitek pa je v mrežo pospravil kapetan Tavares. #MBvZA
80'
  Menjava: iz igre Luka Zahovič, v igro Amir Derviševič.
82'
  Menjava: iz igre Lovro Cvek, v igro Filip Petanjek.
82'
  Streljal je Sanin Muminovič, a mimo vrat.
83'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Volaš. Utrpel ga je Sebastijan Antič.
84'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Filip Petanjek. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
85'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Filip Petanjek. Utrpel ga je Mitja Viler.
85'
  Filip Petanjek je dobil rumeni karton.
86'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Novoselec. Utrpel ga je Mitja Viler.
86'
  Ivan Novoselec je dobil rumeni karton.
87'
  Streljal je Amir Derviševič, a mimo vrat.
88'
  Vse več prostora za Maribor. Gostje potrebujejo zadetek.
88'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Amir Derviševič. Utrpel ga je Eros Grezda.
90+1'
  Dve minuti sodniškega dodatka.
90+2'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dalibor Volaš. S sedmih metrov, iz obrata, a po sredini vrat. Brani Pridigar.
90+3'
90+3'
  Prigarana mariborska zmaga. Gostje so skoraj uspeli v svoji nameri, taktika je delovala večji del tekme. Rezultatski zasuk v drugem polčasu in nadaljevanje mariborskega niza. Lep pozdrav do prihodnjič.