31. krog |  Zavrč, Športni park Zavrč |  02.05.2015 ob 20.00

Zavrč

0 : 1

Krka

Sodniki: Borošak Alen (glavni sodnik), Klančnik Tomaž (1. pomoč), Friš Tadej (2. pomoč) , Vinčić Slavko (4. sodnik)
Delegat: Turk Janko
Št. gledalcev: 300

Ihbeisheh odločil v Zavrču

Zavrč - Krka 0:1 (0:0)

* Stadion Zavrč, gledalcev 400, sodniki: Borošak (Spodnji Duplek), Klančnik (Slovenj Gradec), Friš (Sladki vrh).
* Strelec: 0:1 Ihbeisheh (82.).
* Zavrč: Petrović, Novoselec, Antić, Bogdan, Đukić, Cvek, Korošec (od 62. Težak), Polić, Matjašič (od 46. Grezda), Kelenc (od 61. Kiš), Zorko.
* Krka: Mitrović, Ihbeisheh, Rašić, Žižić, Vučkić, Aniekan (od 65. Dežman), Novinić (od 73. Kauber), Perić, Palić (od 84. Kramar), Mojstrovič, Potokar.
* Rumeni kartoni: Bogdan; Žižić, Vučkić, Ihbeisheh, Dežmar.
* Rdeč karton: /.

V tekmi z zelo malo priložnostmi so na koncu daljšo potegnili gostje. Znali so kaznovati neučinkovitost gostiteljev, v zaključku tekme je v polno zadel palestinski reprezentant Jaka Ihbeisheh.

Tekmeca sta se doslej srečala sedemkrat, Zavrč pa je imel s 5:2 v zmagah precej boljši izkupiček, a se je Krka tokrat z zmago približala. Če med tednom Krka ni zmogla prekiniti niza petih tekem brez zmage, se ji je tokrat le nasmehnila sreča. Zavrč se je z zmago v gosteh proti Domžalam znebil slabše serije štirih tekem brez zmage, danes pa Haložani niso zmogli zaustaviti Novomeščanov.

Tokrat priložnosti ni bilo veliko, do prve pa so prišli pri Zavrču, ko je Bojan Đukić v 21. minuti po prekršku nad Juretom Matjašičem s silovitim strelom na koncu le oplazil desno vratnico. V prvem polčasu je igra tekla predvsem na sredini igrišča. V 41. minuti je poskusil še Ivan Novoselac, a bil ob svojem strelu premalo natančen, žoga je letela mimo vrat.

Krka je poleg težav s kartoni in nekoliko slabšimi rezultati v zadnjem obdobju bila doslej neučinkovita tudi v Zavrču. Na dosedanjih gostovanjih še ni osvojila točke, na svojem računu je imela zgolj tri poraze. So pa zato Novomeščani v začetku marca doma visoko s 3:0 premagali današnje tekmece.

Dolenjcem se je poznala odsotnost nekaterih ključnih članov udarne enajsterice. Posledično so gledalci spremljali dokaj zadržan prvi polčas z obeh strani, nekoliko več od igre pa so vseeno imeli domačini.

Tudi v drugem polčasu se je nadaljevala igra med obema kazenskima prostoroma, nekoliko podjetnejši pa so bili Haložani. Domači trener je sicer hitro izkoristil vse tri menjave, a mu to ni obrodilo sadov. V 63. minuti so bili nevarni gostje, a je Matej Potokar streljal mimo vrat.

Vendar pa se je izid na semaforju le spremenil, na žalost domačih gledalcev v korist Krke. V 82. minuti je mrežo vratarja Nikole Petrovića zatresel Jaka Ihbeisheh. Zavrčani so si prizadevali za izenačenje, ko sta v 87. minuti poskusila Karlo Težak in Dejan Polič, a nista bila uspešna, izid pa se tudi v treh minutah sodnikovega dodatka ni spremenil.

V 32. krogu bo Krka v sredo, 6. maja ob 17. uri doma igrala proti Domžalam, medtem ko bo Zavrč uro kasneje igral pri Luki Koper.