33. krog |  Novo mesto, Portoval - Novo mesto |  10.05.2015 ob 17.00

Krka

2 : 0

Rudar Velenje

Sodniki: Sagrković Asmir (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Kovačič Andraž (2. pomoč) , Balažič Dejan (4. sodnik)
Delegat: Roglič Leopold
Št. gledalcev: 400

Krka doma do pomembne zmage

Krka - Rudar 2:0 (1:0)

Novo mesto, 10. maja (STA) - Nogometaši Krke so v 33. krogu Prve lige Telekom Slovenije doma premagali Rudar iz Velenja z 2:0 (1:0).

* Stadion Portoval, gledalcev 400, sodniki: Sagrković (Vrhnika), Praprotnik (Ljubljana), Kovačič (Preserje).
* Strelca: 1:0 Novinić (29.), 2:0 Kastrevec (46.).
* Krka: Mitrović, Vučkić, Rašić, Ihbeisheh, Dežmar, Mojstrovič, Welbeck, Fuček (od 72. Kramar), Novinić (od 68. Aniekan), Perić, Kastrevec (od 82. Kauber).
* Rudar: Rozman, Kašnik (od 84. Omerović), Knezović, Bolha, Džinić, Trifković, Stjepanović, Babić (od 77. Plesec), Firer, Kocić in Jelić (od 56. Saramati).
* Rumeni kartoni: Novinić, Mojstrovič; Džinić, Bolha, Omerović.
* Rdeč karton: /

Nogometaši Krke so v zadnjem času v odlični formi. V dvoboju z Rudarjem so zabeležili še deveto zmago v sezoni in tretjo v nizu, pred njo so premagali tudi Zavrč in Domžale. S tem so se močno približali obstanku v ligi, saj imajo na osmem mestu že šest točk prednosti pred devetouvrščeno Gorico. Njihova zmaga proti Rudarju je povsem zaslužena, saj so bili v dokaj izenačeni tekmi nevarnejši, konkretnejši in učinkovitejši, izkoristili so dve priložnosti, kar je bilo dovolj za pomembne tri točke.

Začetek tekme, na kateri je bilo manj gledalcev kot bi si dolenjski nogometaši po zadnjih igrah zaslužili, je minil v taktičnem dvoboju na sredini igrišča, prvo priložnost so si v 21. minuti priigrali domači, ko je poskusil Josip Fuček. Vratar Matjaž Rozman je žogo odbil, do nje se je dokopal Enes Novinić, ki pa Rozmana prav tako ni uspel premagati. V 25. minuti je Novinić padel v kazenskem prostoru, toda zaradi simuliranja si je prislužil le rumeni karton. A jeza mu ni preprečila, da bi v 29. minuti zatresel mrežo. Pri tem pa niti ni imel težjega dela, saj je večino tega opravil Danijel Rašić, sam pa je le nastavil nogo in poslal žogo v mrežo.

Do konca prvega dela sta obe ekipi poskušali doseči gol, nekajkrat sta morala posredovati vratarja, ki pa težjega dela vendarle nista imela. Še posebno, ker je bil domači napadalec Marin Perić po podaji Fučka v 43. minuti nespreten pri strelu z glavo, žogo je poslal mimo vrat.

Kar pa ni uspelo njemu, je že v 46. minuti uspelo Žigi Kastrevcu. Po lepi akciji Krke in globinski podaji Denisa Mojstroviča je dosegel še drugi gol za svojo ekipo, ki je že napovedoval uspeh. Povsem jasno je bilo, da bodo po prejetem golu Velenjčani zaigrali pogumneje, a so stežka prihajali do domačih vrat. A so si vseeno priborili nekaj strelov, tako je bil v 61. minuti zelo nevaren Enis Saramati, toda Miodrag Mitrović je odlično posredoval. Bržkone pa bi bil štiri minute pozneje domači vratar nemočen, toda žoga je po strelu Ivan Firerja za malo zgrešila cilj.

Na drugi strani bi Krka lahko dosegla še tretji zadetek, po odlični podaji razpoloženega Fučka je v 67. minuti Novinić zadel vratnico. Gostom je to vlilo nekaj upanja, v zadnjih minutah so zaigrali na vse ali nič, Milan Kocić, Perić in Saramati bi lahko bili natančnejši, kakor na drugi strani tudi Danijel Dežmar. Vendar so mreže do konca mirovale, Novomeščani pa zaradi tega zagotovo niso bili nezadovoljni.

V naslednjem krogu bo Krka gostovala pri Luki Kopru, Rudar pa bo gostil Gorico.