9. krog |  Ptuj, Mestni stadion Ptuj |  21.09.2014 ob 16.00

Zavrč

0 : 0

Gorica

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Kovačič Andraž (1. pomoč), Pavlič Franci (2. pomoč) , Habjanič Sašo (4. sodnik)
4 Rumeni kartoni 2

0'
  Dragi ljubitelji nogometa, lepo pozdravljeni iz mestnega stadiona na Ptuju, kjer se bosta v tekmi devetega kroga državnega prvenstva med seboj pomerili ekipi Zavrča ter Gorice.
0'
  Gostje za Haložane predstavljajo tradicionalno neugodnega nasprotnika, saj jim Primorci, kot edino moštvo v prvoligaški konkurenci, doslej sploh še niso prepustili niti točke, ob tem pa so jim zabili kar trinajst zadetkov na štirih obračunih.
0'
  Zavrčani se tudi v ta dvoboj ne podajajo z najboljšo popotnico, saj so v minulem krogu izgubili v Ljubljani proti Olimpiji, med tednom pa so se pričakovano preko Šenčurja uvrstili v četrtfinale pokalnega tekmovanja.
0'
  Domači strateg Željko Orehovec tokrat ne bo mogel računati na Lovra Cveka.
0'
  Kljub negativni statistiki pa domačim vlivajo upanje neprepričljivi rezultati Goričanov v letošnji sezoni, kar dokazuje tudi pogled na prvenstveno razpredelnico. S petimi osvojenimi točkami so Goričani še le na osmem mestu, med tem ko so Zavrčani z desetimi točkami več na petem.
0'
  A "vrtnice" se v zadnjem obdobju vendarle počasi pobirajo. Ob številnih odhodih "italijanskih" nogometašev, ki so bili ključni za osvojitev lanskoletnega pokalnega tekmovanja, so klub vendarle okrepili novi igralci, ki so že pokazali svoje kvalitete. Kot smo pri Gorici to že vajeni, večina le teh prihaja iz tujine. Kljub temu pa je v letošnji zasedbi precej več slovenskih fantov kot v minuli. Med njimi je tudi bivši Zavrčan Miha Kokol ter Amadej Vetrih, ki se vrača po prestani kazni, zaradi poškodbe ni v postavi Alena Jogana.
0'
  Pa poglejmo še obe enajsterici...
0'
  Zavrč: Ranilovič, Sambolec, Kristič, Datkovič, Dedič, Šafarič, Dugolin, Matjašič, Polič, Antolek, Kresinger. #ZAvGO
0'
  Gorica: Simčič, Širok, Vanin, Modolo, Enow, Pasqualini, Venturim, Vetrih, Žigon, Majcen, Henty. #ZAvGO
0'
  Glavni sodnik na današnjem obračunu bo Dejan Balažič, kateremu bodo pomagali Andraž Kovačič, Franci Pavlič ter Sašo Habjanič kot četrti sodnik.
0'
  Sicer pa velja omeniti, da so pogoji na Ptuju odlični za všečno nogometno predstavo. Toplo ter sončno vreme je na tribune ptujskega mestnega stadiona privabilo tudi precejšnje število obiskovalcev.
0'
  Današnjo tekmo si bodo ogledali tudi predstavniki slovenske futsal reprezentance, ki je v bližini na pripravah. #ZAvGO
0'
  Nogometaši obeh ekip so že na zelenici...
1'
3'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Jure Matjašič.
6'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Boris Sambolec. Utrpel ga je Lorenzo Pasqualini.
6'
  Ustni opomin glavnega sodnika Balažiča za Borisa Sambolca.
8'
  Previden začetek obeh ekip. Igra poteka zgolj med obema kazenskima prostoroma, resnejše priložnosti za zdaj še nismo videli.
9'
  Ezekiel Isoken Henty v prepovedanem položaju.
10'
  Gorica ima udarec iz kota.
11'
  Zavrč ima udarec iz kota.
12'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Polič. Utrpel ga je Amedej Vetrih.
13'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Majcen. Utrpel ga je Nikola Šafarič.
14'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Kresinger. Utrpel ga je Luka Majcen.
14'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Lorenzo Pasqualini. Utrpel ga je Dejan Polič.
16'
  Izjemna priložnost za domače! Kresinger je z glavo lepo podal do osamljenega Poliča, ki je s kakšnih desetih metrov neoviran nastreljal zgolj vratarja Simčiča.
19'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Kresinger. Utrpel ga je Ronaldo Vanin.
21'
25'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Andrej Dugolin. Utrpel ga je Denilton Venturim Junior.
27'
  Nobena ekipa se doslej še ni opogumila, da bi iz "začetnega otipavanja" prešla odločneje v napad.
27'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Polič. Utrpel ga je Denilton Venturim Junior.
28'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Kresinger. Utrpel ga je Solomon Enow.
28'
  Goričani so preko Amedeja Vetriha prvič sporžili na vrta Raniloviča, a je poiskus končal visoko preko vrat.
29'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Kresinger. Utrpel ga je Amedej Vetrih.
30'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Majcen. Utrpel ga je Matija Kristič.
30'
31'
  Amedej Vetrih je igral z roko.
32'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Matjašič. Utrpel ga je Denilton Venturim Junior.
34'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Dejan Polič.
37'
  Nič kaj bolj natančen od predhodnika nii bil niti Denilton Venturim Junior, ki je pravtako meril previsoko.
38'
39'
41'
  Goričani so nevarno kombinirali v domačem kazenskem prostoru, na kar je s petih metrov do strela z glavo prišel Matija Širok, vratar Ranilovič pa je v letu žogo lepo ujel. To je bilo prvo, a nadvse atraktivno posredovanje domačega vratarja.
44'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Kresinger. Utrpel ga je Lorenzo Pasqualini.
45+1'
  Igranje z roko Andreja Dugolina.
45+2'
  Še minuta sodniškega dodatka.
45+2'
45+2'
  V nekoliko manj zanimivi nogometni predstavi smo, ob nekaj nenevarnih poiskusih, videli še dve izjemni priložnosti (po eno na vsaki strani). Obakrat pa sta vratarja uspela svoji mreži ohraniti nedotaknjeni.
46'
46'
  Trenerja še nista posegla po menjavah. Prvi so v napad krenili gostje.
47'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Denilton Venturim Junior. Utrpel ga je Andrej Dugolin.
47'
  Iz obrata je iznajdljivo poskusil Dejan Žigon, vratar Ranilovič pa je žogo še uspel izbiti v kot.
47'
48'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Toni Datkovič. Utrpel ga je Luka Majcen.
49'
  Toni Datkovič je dobil rumeni karton.
50'
52'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Lorenzo Pasqualini. Utrpel ga je Nikola Šafarič.
54'
  Slab poskus Andreja Dugolina, s katerim gostujoči vratar ni imel nobenih težav.
56'
56'
  Z glavo je s kakšnih petih metrov Jure Matjašič meril previsoko.
58'
  Ezekiel Isoken Henty se je lepo otresel svojih čuvajev ter močno sprožil na vrata Raniloviča, ki pa je bil dobro postavljen ter je njegov strel še uspel odbiti v polje .
59'
  Menjava: iz igre Ivan Antolek, v igro Doris Kelenc.
61'
  Goričani imajo vendarle rahlo terensko premoč.
63'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Ronaldo Vanin. Utrpel ga je Andrej Dugolin.
63'
  Ronaldo Vanin je dobil rumeni karton.
63'
63'
63'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Šafarič. Utrpel ga je Lorenzo Pasqualini.
64'
  Menjava: iz igre Denilton Venturim Junior, v igro Alessio Innocenti.
64'
66'
67'
  Dino Kresinger je dobil rumeni karton.
67'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marco Modolo. Utrpel ga je Dejan Polič.
68'
  Streljal je Doris Kelenc, a visoko preko vrat.
69'
  Menjava: iz igre Dejan Polič, v igro Robert Brdar.
70'
  Menjava: iz igre Luka Majcen, v igro Stephen Ayodele Makinwa.
71'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Matjašič. Utrpel ga je Alessio Innocenti.
72'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Matjašič. Utrpel ga je Matija Širok.
74'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Andrej Dugolin. Utrpel ga je Amedej Vetrih.
74'
  Andrej Dugolin je dobil rumeni karton.
75'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Matjašič. Utrpel ga je Ronaldo Vanin.
77'
  Po predložku Brdarja, je najvišje skočil Dino Kresinger, njegov strel pa je končal preko goriških vrat.
79'
79'
  Jure Matjašič je dobil rumeni karton.
79'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Lorenzo Pasqualini. Utrpel ga je Robert Brdar.
80'
  Lorenzo Pasqualini je dobil rumeni karton.
84'
  Menjava: iz igre Dejan Žigon, v igro Amel Džuzdanovič.
84'
  Andrej Dugolin je igral z roko na samem robu šestnajstmeterskega prostora. Obetavna priložnost za Gorične.
85'
  Prosti strel je močno po tleh izvedel Ezekiel Isoken Henty, Ranilovič pa je z nekaj težavami bil vendarle na mestu.
87'
  Igra je začasno prekinjena, saj vratarju Raniloviču nudijo zdravniško pomoč.
88'
  Po posredovanju domačega fizioterapevta se igra spet nadaljuje.
89'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Ronaldo Vanin. Utrpel ga je Doris Kelenc.
90+1'
  Vse kaže na delitev točk. Kar bi bila sploh prva točka za domače, ki bi jo osvojili nad Goričani.
90+2'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Boris Sambolec. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
90+3'
90+4'
  Doris Kelenc je igral z roko.
90+5'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marco Modolo. Utrpel ga je Dino Kresinger.
90+5'
  Še zadnji napad za domače...
90+6'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ezekiel Isoken Henty.
90+6'
90+6'
  Po dolgi žogi Široka, so gostje izvedli še nevaren protinapad, ki ga je zaključil Henty, domači vratar pa se je znova izkazal.
90+6'
  Tekma sicer ni ponudila obilo priložnosti, tako da neodločen rezultat brez zadetkov nikar ne preseneča. Nekaj nevarnejši so vendarle bili Goričani, kljub temu pa je delitev točk povsem zaslužena.