16. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  02.11.2014 ob 17.00  | Prenos: Arena TV

Olimpija Ljubljana

1 : 3

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Klančnik Tomaž (1. pomoč), Friš Tadej (2. pomoč) , Ul Bojan (4. sodnik) , Mertik Bojan (5. sodnik) , Drečnik Davor (6. sodnik)
Delegat: Gustinčič Iztok
Št. gledalcev: 1700

Celjani osvojili še Stožice in skočili na drugo mesto

Olimpija - Celje 1:3 (0:1)

* Stadion Stožice, gledalcev 1700, sodniki: Vinčić (Maribor), Klančnik (Slovenj Gradec), Friš (Sladki Vrh).
* Strelci: 0:1 Miškić (33.), 0:2 Sunny (55.), 1:2 Mitrović (75.), 1:3 Oršić (86.).
* Olimpija: Šeliga, Bajrić, Delamea Mlinar, Mitrović, Jović, Vukčević (od 46. Valenčič), Zajc (od 63. Zarifović), Matić, Omladič, Šporar, Rodić (od 56. Burgić).
* Celje: Kotnik, Vidmajer (od 43. Jakolič), Žitko, Krajcer, Klemenčič, Vrhovec, Miškić, Verbič, Oršić, Ahmedi (od 81. Lovrečič), Sunny (od 85. Djermanović).
* Rumeni kartoni: Mitrović, Matić, Zajc, Rodić, Delamea Mlinar, Šeliga; Vrhovec, Miškić, Klemenčič, Verbič, Žitko.
* Rdeč karton: /.

Ljubljančani in Celjani so v Stožicah obračunali za drugo mesto na prvenstveni lestvici, bolj veselo pa je bilo po tekmi v gostujoči slačilnici. Ne samo zaradi preboja tik pod vrh, na katerem so še naprej Domžale, temveč tudi zato, ker so varovanci Simona Rožmana zdaj neporaženi na 18 zaporednih tekmah v vseh tekmovanjih, slavili so petič zaporedoma v DP, Olimpiji pa so zabili prvi gol na domačem igrišču po 1. krogu, ko je v Stožicah zadela Krka. Je pa Ljubljančanom vendarle uspelo zatresti celjsko mrežo, nazadnje so jo namreč na prvenstvenem obračunu avgusta 2013.

Gosti so začeli nekoliko zadržano, pa čeprav so sprožili prvi strel na tekmi; Blaž Vrhovec je v četrti minuti meril previsoko. Marko Vukčević je dve minuti kasneje prišel do strela po napaki Matica Žitka, toda žogo je Matic Kotnik ulovil. Še enkrat so bili domači nevarni v deseti minuti, žogo je po podaji z desne strani mimo gola poslal Aleksander Rodić.

Celjani so drugič zapretili v 12. minuti, toda po strelu Benjamina Verbiča je bil na pravem mestu Aleksander Šeliga. V 16. minuti je na drugi strani igrišča močno zaključil Boban Jović, a se Kotnik ni pustil premagati.

Po nekaj minutah igre med obema kazenskima prostoroma, pa so Celjani v 33. minuti prišli do prostega strela. Tega je izvajal Blaž Vrhovec, ki je v kazenskem prostor lepo našel Danijela Miškića, ta pa je s prve premagal nemočnega Šeligo za 1:0.

Ljubljančani so dobro začeli drugi polčas, si pripravili nekaj priložnosti, ki pa jih niso poslali v celjski gol. Celjani so vzpostavili ravnotežje, v 55. minuti pa zadeli drugič. Ahmedi je ukradel žogo, jo z leve strani podal v kazenski prostor, kjer je bil na pravem mestu Sunny in jo poslal za hrbet Šelige.

V 75. minuti pa so domači le prišli do gola. Do žoge v kazenskem prostoru je prišel Nemanja Mitrović, si lepo pripravil prostor za strel in zadel celjski gol. Štiri minute pred koncem je tekmo dokončno odločil Mislav Oršić. Na robu kazenskega prostora je prejel žogo, se prebil v kazenski prostor in s pomočjo prečke zadel za 3:1.

Ljubljančani bodo tekmo 17. kroga igrali prihodnjo soboto, ko bodo gostovali v Zavrču, Celjani pa bodo isti dan gostili Gorico.