16. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  31.10.2014 ob 17.00  | Prenos: TV Slovenija 2

0 : 1

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Vidali Manuel (2. pomoč) , Patarić Dejan (4. sodnik) , Ponis Roberto (5. sodnik) , Perić Dragoslav (6. sodnik)
1 Rdeči kartoni 0

0'
  Prisrčen pozdrav, ljubitelji slovenskega prvoligaškega nogometa! V prazničnem, 16. krogu, bo največ pozornosti usmerjene v Ljudski vrt in derbi med Mariborom ter Domžalami. Začne se ob 17-tih. #MBvDO
0'
  Gostje so še vedno na čelu razpredelnice. S šestimi točkami zaostanka in tekmo manj jim za vrat dihata Olimpija in Maribor, slednji vpet v stalno dokazovanje na domačem in mednarodnem prizorišču. #MBvDO
0'
  Nogometni Maribor je tudi tokrat delno že v pričakovanju naslednjega evropskega spektakla, sredine tekme lige prvakov z londonskim Chelseajem.
0'
  Generalke pred evropskimi nastopi vijoličastim letos ne uspevajo najbolje. Preden so odigrali prvo tekmo v ligi prvakov, so sicer premagali Krko, pred naslednjima pa igrali neodločeno v gosteh z Radomljami in doma izgubili s Celjem. Štajerski rivali so jim odvzeli točke tudi pred prvim kvalifikacijskim dvobojem s Celticom. #MBvDO
0'
  Rumeni iz Domžal so osredotočeni na dogajanje na slovenski sceni. Uspešni v prvenstvu in pokalnem tekmovanju. Krajše neuspešno obdobje jih ni vrglo s tira, nadaljujejo prepričljive igre in dobivajo malo golov. #MBvDO
0'
  Domžale so najuspešnejše moštvo na gostovanjih. Na sedmih tekmah so oddali točke le proti Celju. Tudi pred obiskom Ljudskega vrta se stresali smele napovedi. #MBvDO
0'
  Izbranci Luke Elsnerja so v tej sezoni že premagali vijoličaste. V 7. krogu je bilo v Domžalah 2:0. #MBvDO
0'
  Do boja za ligo prvakov lahko pridejo le s prevlado v slovenskem prvenstvu, zato imajo Mariborčani danes le en cilj. To je zmaga in zmanjšanje zaostanka. Po nekaterih slabših rezultatih in ostrejših besedah zaradi domnevne nediscipline določenih nogometašev, je mobilizacija popolna. Ekipa je tekmo čakala v karanteni. #MBvDO
0'
  Domžale so prejele najmanj zadetkov v ligi. Maribor je v zadnjih letih redno izstopal, kar se tiče danih golov. Letos imajo z učinkovitostjo več problemov, čeprav je Luka Zahović prvi strelec tekmovanja. #MBvDO
0'
  Pri vijoličastih se po kazni vračata Mitja Viler in Jean-Phillippe Mendy, v domžalski zasedbi zaradi rdečega kartona ni Kenana Horića. #MBvDO
0'
  Mariborska vrsta je okrnjena tudi zaradi viroze Filipovića in Ibraimija ter poškodb Mejača in Rajčevića. V domžalski zasedbi že dalj časa ni Husmanija, zdaj se je poškodoval še Dobrovoljc. #MBvDO
0'
  Ante Šimundža se je odločil za naslednjo postavo: Handanović, Šuler, Ndiaye, Sallalich, Tavares, Zahović, Viler, Stojanović, Bohar, Arghus, Mertelj. #MBvDO
0'
  Luka Elsner bo svoje zamisli poskusil uresničiti s temi igralci: Vidmar, Skubic, Zec, Maksimović, Parker, Aneff, Simić, Majer, Janža, Morel, Korun. #MBvDO
0'
  Glavni sodnik bo Matej Jug, zdaj že s precej evropskimi izkušnjami. #MBvDO
0'
  Še dobrih pet minut do začetka derbija.
0'
  Moštvi sta na igrišču.
1'
3'
  Umirjen začetek, brez prekinitev.
3'
  Domžale ima udarec iz kota.
4'
  GOOOL! Zadel je Sasha Alexander Aneff Medrano Rosso!
6'
  Ekspresno domžalsko vodstvo!!! Po udarcu iz kota je Parker v kazenskem prostoru usmeril žogo pred gol, kjer jo je osamljeni Aneff poslal v mrežo. #MBvDO
6'
  Sasha Alexander Aneff Medrano Rosso v prepovedanem položaju.
7'
  Streljal je Sintayehu Sallalich, a mimo vrat. Poskusil je z glavo, po podaji Vilerja. #MBvDO
12'
  Mariborčani imajo žogo več v posesti, brez priložnosti.
13'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Utrpel ga je Veljko Simič.
13'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Veljko Simič. Utrpel ga je Welle Ndiaye.
14'
  Gostje so dosegli želeno. Znašli so se v situaciji, v kateri se znajo odzvati zelo zrelo. #MBvDO
15'
  Streljal je Damjan Bohar, a mimo vrat.
16'
  Prva priložnost za Maribor. Znova je pred gol podal Viler, tokrat je prišel do strela Bohar. Bil je nenatančen. #MBvDO
17'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Utrpel ga je Benjamin Thomas Romain Morel.
18'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Skubic. Utrpel ga je Damjan Bohar.
19'
  Streljal je Luka Zahovič, a mimo vrat.
20'
  Sallalich je streljal z roba kazenskega prostora. Zahović je preusmeril žogo, zletela je mimo leve vratnice. #MBvDO
20'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Veljko Simič.
21'
22'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Žan Majer.
23'
  Streljal je Sintayehu Sallalich, a mimo vrat.
24'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
25'
  Streljal je Mitja Viler, a mimo vrat. S precejšnje razdalje je zadel zunanji del mreže. #MBvDO
26'
  Ob posredovanju se je poškodoval vratar Vidmar. Z ramenom je treščil v vratnico, vendar nadaljuje tekmo. #MBvDO
27'
28'
  Nevarnost pred domžalskim golom. Strel Zahovića po kotu je ustavil eden gostujočih branilcev. #MBvDO
28'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Korun. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
29'
  Streljal je Soares Bordignon Arghus, a mimo vrat.
30'
  Nezadovoljstvo in žvižgi z mariborskih tribun.
31'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Benjamin Thomas Romain Morel.
33'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Darko Zec.
35'
  Vijoličasti veliko poskušajo, vendar ne gre skozi organizirano domžalsko obrambo. Gostje čakajo protinapade.
35'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Benjamin Thomas Romain Morel.
36'
  Aleš Mertelj je dobil rumeni karton.
36'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šuler. Utrpel ga je Benjamin Thomas Romain Morel.
39'
  Priložnost za goste. Aneff se je poigral z mariborsko obrambo, podal pred gol, kjer pa so vijoličasti vendarle odbili žogo. #MBvDO
39'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
39'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šuler. Utrpel ga je Joshua Kevin Stanley Parker.
41'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Maksimovič. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
41'
  Nemanja Maksimovič je dobil rumeni karton.
42'
  Pametna igra Domžal. Domačim ne podarijo ničesar.
42'
43'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sasha Alexander Aneff Medrano Rosso. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
45'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Thomas Romain Morel. Utrpel ga je Petar Stojanovič.
45'
  Benjamin Thomas Romain Morel je dobil rumeni karton.
45+1'
  Dve minuti sodniškega dodatka v prvem polčasu.
45+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
45+1'
  Vratnica Tavaresa! Mariborski kapetan je prodrl v kazenski prostor po desni strani. Meril je proti daljši vratnici Vidmarjevega gola, a zadel le njegov okvir. #MBvDO
45+2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Maksimovič. Utrpel ga je Mitja Viler.
45+2'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šuler. Utrpel ga je Uroš Korun.
45+3'
45+3'
  Zasluženo vodstvo rumenih. Gostitelje čaka izjemno zahteven drugi polčas. Domžale letos težko prejemajo zadetke, vijoličasti imajo težave z realizacijo in nasploh pripravljanjem priložnosti.
46'
47'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Joshua Kevin Stanley Parker.
48'
48'
  Erik Janža je dobil rumeni karton.
49'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Sintayehu Sallalich. Utrpel ga je Žan Majer.
51'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sasha Alexander Aneff Medrano Rosso. Utrpel ga je Welle Ndiaye.
52'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares. Žoga se je odbila od enega izmed gostujočih nogometašev, preletela Vidmarja in zadela prečnik. #MBvDO
52'
53'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Zahovič. Utrpel ga je Erik Janža.
54'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Žan Majer. Utrpel ga je Marko Šuler.
54'
55'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damjan Bohar. Z roba kazenskega prostora, Vidmar zanesljivo.
56'
  Velika prevlada Maribora, gostje se uspešno branijo, delajo veliko prekrškov. #MBvDO
56'
56'
  Mitja Viler je dobil rumeni karton.
59'
  Menjava: iz igre Sasha Alexander Aneff Medrano Rosso, v igro Rudi Požeg Vancaš.
61'
  Veliko živčnosti v Ljudskem vrtu. Gledalci se zgražajo nad sodnikom, vijoličasti poskušajo ustvariti pritisk, a jih gostje zelo dobro nevtralizirajo. Potrjujejo odlike iz letošnje sezone. #MBvDO
62'
  Menjava: iz igre Welle Ndiaye, v igro Dare Vršič.
63'
64'
  Tavares je izigral domžalsko obrambo in prišel do strela z enajstih metrov. Meril je čez gol. #MBvDO
65'
  Streljal je Žan Majer, a mimo vrat.
66'
66'
  Izjemna priložnost za Maribor! Vidmar je na robu kazenskega prostora z glavo izbil žogo pred Tavaresom. Prišla je do Zahovića, ki je takoj z razdalje udaril z glavo, vendar za las zgrešil cilj. #MBvDO
70'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Joshua Kevin Stanley Parker.
71'
  Streljal je Sintayehu Sallalich, a mimo vrat. Izraelec je precej dejaven, ni bil daleč od uspeha. #MBvDO
73'
  Streljal je Petar Stojanovič, a mimo vrat.
74'
  Joshua Kevin Stanley Parker v prepovedanem položaju.
75'
  Gostje ohranjajo prednost iz četrte minute, ko so zadeli iz praktično edine priložnosti doslej.
75'
  Menjava: iz igre Sintayehu Sallalich, v igro David Biton.
76'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Benjamin Thomas Romain Morel.
76'
  Menjava: iz igre Benjamin Thomas Romain Morel, v igro Anže Jelar.
77'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič. Z velikanske razdalje, Vidmar lovi.
78'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rudi Požeg Vancaš. Utrpel ga je Petar Stojanovič.
79'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je David Biton. Streljal je z glavo, Vidmar se je izkazal. #MBvDO
81'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič.
82'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Erik Janža.
82'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Joshua Kevin Stanley Parker. Utrpel ga je Marko Šuler.
84'
  Menjava: iz igre Veljko Simič, v igro Slobodan Vuk.
84'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Zec. Utrpel ga je David Biton.
85'
  Menjava: iz igre Aleš Mertelj, v igro Jean-Philippe Mendy.
86'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jean-Philippe Mendy.
86'
  Mariborčani pritiskajo proti nasprotnemu golu.
87'
87'
88'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
90'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Rudi Požeg Vancaš.
90'
  Petar Stojanovič je dobil rumeni karton.
90+1'
  Še štiri minute upanja za Maribor.
90+3'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Zahovič. Utrpel ga je Nejc Skubic.
90+3'
Rdeči karton
  Luka Zahovič dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
90+3'
  Izključitev za Zahovića zaradi domnevnega udarca s komolcem v obraz. #MBvDO
90+6'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Joshua Kevin Stanley Parker.
90+6'
  Jean-Philippe Mendy je dobil rumeni karton.
90+6'
90+6'
  Domžalčani se veselijo, razlika med kluboma na lestvici je velikih devet točk. V Ljudskem vrtu donijo žvižgi, slaba popotnica za vijoličaste pred tekmo v ligi prvakov. Gostje so se ubranili, dovolj je bil zadetek iz njihove edine priložnosti. Mariborski občinstvo jim je namenilo glasen aplavz, vijoličasti med tem v razgovoru z Violami. Pozdrav do prihodnjič.