17. krog |  Ptuj, Mestni stadion Ptuj |  08.11.2014 ob 14.00  | Prenos: TV Slovenija 2

Zavrč

0 : 2

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Patarić Dejan (2. pomoč) , Antič Mihael (4. sodnik)
Delegat: Gros Branko
Št. gledalcev: 200

Olimpija uspešna na Ptuju

Zavrč - Olimpija 0:2 (0:1)

* Mestni stadion, gledalcev 400, sodniki: Ponis (Koper), Vidali (Gračišče) in Patarić (Izola).
* Strelca: 0:1 Šporar (26.), 0:2 Škarabot (90.).
* Zavrč: Ranilović, Polić (od 90. Čeh), Roškar, Kresinger, Šafarić, Jertec, Kelenc (od 46. Dugolin), Sambolec, Dedić (od 62. Brdar), Datković, Matjašič.
* Olimpija: Šeliga, Jović, Matić, Šporar (od 83. Đurković), Vukčević (od 89. Škarabot), Omladič, Bajrić, Zarifović, Burgić (od 90. Jurčević), Mitrović, Spahija.
* Rumena kartona: Brdar; Spahija.

Po petih medsebojnih prvenstvenih tekmah teh dveh tekmecev se je prvič zgodilo, da so zmagali gosti. Olimpija tako nadaljuje enega najboljših začetkov sezone v prvi ligi, po 16 tekmah ima 32 točk in se vsaj začasno prebila na drugo mesto. Junaka tekme sta bila Andraž Šporar in Matija Škarabot, ki sta prispevala zadetka za Ljubljančane. Zavrč po šestem porazu zdaj za Olimpijo zaostaja tri točke ob tekmi več.

Ljubljanski nogometaši so bili v prvem polčasu boljši tekmec, kar so dokazali tudi z vodilnim zadetkom. Tega je v 26. minuti prispeval Andraž Šporar, ko se je po visoki podaji prebil pred svojega čuvaja Tonija Datkovića in zadel s 15 metrov. Šporar je imel priložnost tudi v osmi minuti, ko je dobil še en dvoboj z Datkovićem, obšel Marka Ranilovića, a se je slednji nato dovolj hitro vrnil na golovo črto, da je strel obranil.

Šporar je Ranilovića preizkusil tudi v 29. minuti, Nik Omladič pa je v 39. minuti s slabih desetih metrov zadel vratnico. Pri domačih, ki so bili za odtenek slabši tekmec, je bil najaktivnejši Dario Jertec, a je trikrat sprožil preslabo za Aleksandra Šeligo.

Ljubljanski vratar je bil na resni preizkušnji v 51. minuti, ko je pred njega prišel Dino Kresniger, a je slednji izgubil dvoboj. V uvodu drugega dela sta sicer obe ekipi kar nekajkrat prišli do zaključnih strelov, ki pa so bili večinoma premalo natančni.

Pred vrati domačih pa je bilo znova vroče v 60. minuti, ko je Šporar spet premešal domačo obrambo in podal pred gol do Marka Vukčevića, ta pa je s petih metrov zadel prečko. Tudi sicer je bila Olimpija bolj konkretna kot domači, ki so nekajkrat prišli do zaključkov akcij, toda Šeliga ni bil v pravi nevarnosti.

Zato pa je v 90. minuti zmago Olimpije potrdil Matija Škarabot, ko je iz bližine zadel za 2:0, potem ko sta domačo obrambo z dvojno podajo iz igre vrgla Miran Burgić in Enis Đurković.

Zavrč bo v 18. krogu 22. novembra gostoval v Novi Gorici, Olimpija pa bo gostila Domžale.