18. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  22.11.2014 ob 16.00  | Prenos: Arena TV

Rudar Velenje

0 : 0

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Vukan Robert (2. pomoč) , Vidali Manuel (4. sodnik) , Vinčić Slavko (5. sodnik) , Ponis Roberto (6. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz Velenja.#RUvCE
0'
  Po reprezentančnem odmoru bosta s prvenstvom nadaljevala tudi Rudar in Celje, ki se bosta pomerila v 18. krogu.#RUvCE
0'
  Imamo že udarni postavi.#RUvCE
0'
  Rudar: Rozman, Firer, Krefl, Trifković, Črnčič, Kocić, Klinar, Bolha, Radujko, Knezović ter Babić.#RUvCE
0'
  Celje: Kotnik, Vrhovec, Krajcer, Klemenčič, Verbič, Ahmedi, Sunny, Miškić, Žitko, Oršić in Vidmajer.#RUvCE
0'
  V Velenju bo na vrsti 65. savinjsko-šaleški derbi, ki prinaša obračun ekip z najdaljšo serijo neporaženosti.#RUvCE
0'
  V domačem taboru imata tokrat prepoved nastopa Elvedin Džinič in Nemanja Stjepanovič.
0'
  Velenjčani so v zadnjem obdobju občutno popravili svojo formo, ki že spominja na preteklo sezono. Serija šestih tekem brez poraza se je obrestovala s šestim mestom na prvenstveni lestvici, kjer bo Rudar čakal na svojo priložnost za preboj v zgornjo polovico prvoligašev. Knapi so se razveselili desetdnevnega počitka, saj so lahko v miru sanirali lažje poškodbe, medtem ko so tekmovalno formo pilili na prijateljskem obračunu z Zagrebom, ki so ga tudi dobili. Jerneja Javornika skrbi le veliko število nabranih kartonov, ki iz kroga v krog posegajo v velenjsko zasedbo. Pri zbiranju rumenih opozoril je posebno uspešen Nemanja Stjepanovič, Leon Črnčič pa se za obračun s Celjem vrača v pogon po tekmi prisilnega počitka.
0'
0'
  65. savinjsko-šaleški derbi prinaša spopad ekip s trenutno najdaljšo serijo nepremaganosti med prvoligaško konkurenco. Velenjčani so zadnji prvenstveni poraz doživeli 28. septembra na Ptuju proti Zavrču, Celjani pa so nazadnje klonili 27. julija v Domžalah.
0'
  Celjani ostajajo prvi hit sezone, saj ne poznajo poraza kar na zadnjih devetnajstih tekmah. Trenutno drugouvrščeno moštvo prvenstva tako ni bilo povsem navdušeno nad reprezentančnim premorom, ki bi jih utegnil preusmeriti iz zmagovalnih tirnic. Poleg tega se je na reprezentančni akciji poškodoval še prvi klubski strelec Benjamin Verbič, ki bo skorajda zagotovo izpustil gostovanje v Velenju. Za lokalni derbi so sicer vprašljivi še Marko Krajcer, Tadej Vidmajer in Gregor Bajde, medtem ko bo trenerSimon Rožman lahko ponovno razpolagal z Danijelom Miškičem in Maticom Žitkom, ki sta proti Gorici počivala zaradi nabranih kartonov.
0'
  Tekma naj bi se pričela čez približno 20 minut. V Velenju zaradi požara na drogu v okolici stadiona ni bilo elektrike.#RUvCE
0'
  Prvi medsebojni obračun v letošnji sezoni se je v Areni Petrol končal z remijem (1:1).
0'
  Akterji srečanja končno prihajajo na travnato površino.#RUvCE
1'
3'
  Rudar ima udarec iz kota.
4'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Danijel Miškič.
4'
  Leon Črnčič je dobil rumeni karton.
5'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Kocič (igral je z roko).
6'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sunny Ogbemudia Omoregie.
6'
  Po domisleni podaji Ahmedija je do lepe priložnosti prišel Sunny, a je bil vratar Rozman dobro postavljen.
7'
7'
8'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Benjamin Verbič.
10'
  Celjani so izvedli hiter protinapad. Vrhovec je na koncu podal za Verbiča, ki je poskušal z lobom, vendar se Rozman ni dal presenetiti.
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mislav Oršič.
10'
  Iz težkega zornega kota je s strelom poskušal Oršič, Rozman je imel kar nekaj malega težav.
13'
  Celjani so začeli odlično in si pripravili že nekaj lepih priložnosti.
13'
  Celje ima udarec iz kota.
18'
  Valon Ahmedi v prepovedanem položaju.
19'
  V zadnjih minutah spremljamo izenačeno in dinamično predstavo.
20'
  Valon Ahmedi je dobil rumeni karton (zaradi simuliranja).
20'
21'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mario Babič.
21'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
22'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Kocič. Utrpel ga je Valon Ahmedi.
23'
  Danijel Miškič v prepovedanem položaju.
23'
24'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Milan Kocič.
26'
  Lepa priložnost zdaj tudi za domače. Firer je poslal ostro podajo v sredino, kjer je na koncu do žoge prišel Kocić, vendar je Kotnik pravočasno stekel iz svojega gola in preprečil nevarnejši strel.
26'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damjan Trifkovič.
27'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Tilen Klemenčič. Utrpel ga je Aljaž Krefl.
27'
  Ivan Knezovič v prepovedanem položaju.
28'
  Streljal je Ivan Firer, a mimo vrat.
29'
  Klinar je odlično podal z glavo v prazen prostor, najhitrejši je bil Firer, ki je potem poslal žogo za las mimo leve vratnice celjskega gola.
29'
33'
  Spremljamo zanimivo in dinamično srečanje, kot smo tudi pričakovali.
34'
  Streljal je Benjamin Verbič, a mimo vrat.
35'
  Streljal je Denis Klinar, a mimo vrat.
35'
  Lepa akcija Klinarja, ki je potem preslabo meril.
36'
  V zadnjih minutah imajo gostitelji terensko pobudo.
37'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Valon Ahmedi. Utrpel ga je Klemen Bolha.
38'
  Menjava: iz igre Tilen Klemenčič, v igro Marko Jakolič.
39'
  V celjskem taboru so bili primorani poseči po prvi menjavi zaradi lažje poškodbe Klemenčiča.
39'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Utrpel ga je Valon Ahmedi.
42'
  Ritem igre je nekoliko padel.
43'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krajcer. Utrpel ga je Mario Babič.
44'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Matic Kotnik.
45'
  Po predložku Trifkovića s prostega strela je Knezović trčil v celjskega vratarja Kotnika.
45'
  Ivan Knezovič je dobil rumeni karton.
45+1'
  Še minuta sodnikovega dodatka.
45+1'
45+1'
45+2'
46'
46'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Jakolič.
47'
48'
  Strel Sunnyja z roba kazenskega prostora, vendar prešibko za vratarja Rozmana.
48'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Klinar.
48'
50'
  Najprej dober strel Klinarja, vratar Kotnik je žogo odbil, potem pa je do nje prišel Kocić, vendar je ob njegovem strelu odlično regiral Jakolić in najbrž preprečil zadetek.
50'
50'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Utrpel ga je Marko Krajcer.
51'
  Zelo dinamičen pričetek nadaljevanja.
51'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Dalibor Radujko.
53'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Aljaž Krefl. Utrpel ga je Valon Ahmedi.
54'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Denis Klinar.
58'
58'
  Oršić se je znašel v zelo dobrem položaju, da bi premagal Rozmana, vendar je preslabo zadel žogo.
59'
61'
  V zadnjih trenutkih spremljamo bolj raztrgano igro.
62'
62'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Valon Ahmedi.
63'
  Menjava: iz igre Valon Ahmedi, v igro Anej Lovrečič.
63'
  Menjava: iz igre Milan Kocič, v igro Dragan Jelič.
65'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krajcer. Utrpel ga je Dragan Jelič.
66'
68'
  Videli smo najlepšo priložnost doslej. Z imenitno podajo je postregel Oršić, ki je lepo našel Verbiča, slednji je bil praktično sam pred vrati Rozmana, toda žogo poslal mimo gola.
68'
  Streljal je Blaž Vrhovec, a mimo vrat.
68'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Utrpel ga je Denis Klinar.
68'
  Tadej Vidmajer je dobil rumeni karton.
69'
71'
  Denis Klinar v prepovedanem položaju.
73'
  Menjava: iz igre Sunny Ogbemudia Omoregie, v igro Dejan Djermanovič.
74'
  Anej Lovrečič v prepovedanem položaju.
74'
75'
  Streljal je Aljaž Krefl, a mimo vrat.
76'
  Po posredovanju celjske obrambe je z volejem poskušal Krefl, a je bil nenatančen.
77'
78'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dalibor Radujko.
79'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivan Firer.
80'
  Dober strel Firerja z roba kazenskega prostora, toda izkazal se je vratar Kotnik.
81'
  Benjamin Verbič v prepovedanem položaju.
85'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Mario Babič. Utrpel ga je Anej Lovrečič.
85'
  Menjava: iz igre Mario Babič, v igro Senad Jahič.
86'
  Že kar pošteno diši po remiju brez zadetkov.
89'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dragan Jelič.
90'
  Po podaji Klinarja je sprožil Jelić in odlična reakcija vratarja Kotnika. To je bila lepa priložnost za domače.
90'
90+1'
  Menjava: iz igre Damjan Trifkovič, v igro Nejc Plesec.
90+1'
  Še dve minuti dodatka.
90+2'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Ivan Firer.