18. krog |  Ljublana, ŠRC Stožice |  22.11.2014 ob 18.00  | Prenos: TV Slovenija 2

Olimpija Ljubljana

2 : 1

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Klančnik Tomaž (1. pomoč), Lunežnik Janez (2. pomoč) , Borošak Alen (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 2

0'
  Spoštovani, lep pozdrav s Stožic, kjer bomo spremljali tekmo 18. kroga med Olimpijo in Domžalami. #OLvDO
0'
  V derbiju kroga bi si Domžale s pozitivnim rezultatom že zagotovile naziv jesenskega prvaka. Do letošnje sezone jim je to uspelo že trikrat, od tega so do konca sezone na vrhu zdržali dvakrat.
0'
  Letos sta se moštvi v državnem prvenstvu že pomerili. V Domžalah se je tekma končala brez zadetkov, precej bolj napeto pa je bilo v pokalu, ko so Domžalčani Olimpijo izločili po zaostanku na prvi tekmi.
0'
  Takrat so varovanci Luke Elsnerja v Stožicah pokazali bistveno več od zeleno-belih, ki bodo nocoj prav gotov zelo motivirani, da popravijo vtis pred domačim občinstvom.
0'
  Sicer statistika kaže, da Domžalčanom Stožice zelo ustrezajo. Na dosedanjih desetih srečanjih so zabeležili štiri zmage, eno več kot Ljubljančani, trikrat pa se tekma končala z remijem.
0'
  Na 21 srečanjih je sicer enajstkrat zmagala Olimpija, šestkrat Domžale, dvakrat manj pa sta moštvi remizirali.
0'
  Postava Olimpije: Šeliga, Bajrić, Zarifović, Mitrović, Spahija, Matić, Jović, Omladič, Vukćević, Burgić in Šporar.
0'
  Postava Domžal: Vidmar, Korun, Janža, Skubic, Horić, Zec, Maksimović, Majer, Simić, Morel in Aneff.
0'
  V vrstah Olimpije bo zaradi poškodbe manjkal Zajc, medtem ko Domžalčani ne bodo mogli računati na usluge Husmanija, Šišiča, Dobrovoljca in Požeg Vancaša.
0'
  Že čez nekaj minut bo torej jasno kateremu strategu je uspelo bolje izkoristiti reprezentančni premor, pred katerim sta obe moštvi vknjižili zmagi. Olimpija je bila na Ptuju boljša od Zavrča, Domžale pa od sosedov iz Radomelj.
0'
  Obe prvi enajsterici na zelenico prihajata z manjšo zamudo.
1'
2'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Hrvoje Spahija. Utrpel ga je Veljko Simič.
3'
  Sasha Alexander Aneff Medrano Rosso v prepovedanem položaju.
3'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Nemanja Maksimovič.
4'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Thomas Romain Morel. Utrpel ga je Marko Vukčevič.
4'
  Prečka! Iz obrata je v kazenskem prostoru poskusil Andraž Šporar!
5'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Thomas Romain Morel. Utrpel ga je Miran Burgič.
6'
  GOOOL! Po prostem strelu je do žoge prišel Matič, ki je imel dovolj časa za pripravo in neubranljiv zaključek z 20 metrov.
7'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Žan Majer. Utrpel ga je Marko Vukčevič.
7'
  Streljal je Nik Omladič, a mimo vrat.
10'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Hrvoje Spahija.
10'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža. Utrpel ga je Boban Jovič.
12'
  Streljal je Darko Zec, a mimo vrat.
14'
  Olimpija po prečki in zadetku še naprej vrši pritisk na Domžalska vrata.
14'
  Streljal je Marko Vukčevič, a mimo vrat.
15'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža. Utrpel ga je Marko Vukčevič.
17'
  Po izvrstni podaji Skubica je sprožil Zec, ki danes igra na zadnjem veznem, a je v slogu branilca meril preko vrat.
20'
  Gostje so se otresli začetnega naleta Olimpije in zdaj vse pogosteje prehajajo na njeno polovico.
22'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Zec. Utrpel ga je Andraž Šporar.
24'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Maksimovič. Utrpel ga je Aleksander Šeliga.
27'
  Spahija je na sredini igrišča igral z roko.
29'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Horič. Utrpel ga je Andraž Šporar.
29'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je Erik Janža.
30'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Utrpel ga je Sasha Alexander Aneff Medrano Rosso.
32'
  Nogometaši Olimpije zahtevajo igro z roko, a glavni sodnik Balažič ni dosodil ničesar.
33'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Morel.
33'
  Na drugi strani zdaj Domžalčani zahtevajo prekršek na 20 metrih, a je sodniška piščalka spet ostala nema.
35'
  Streljal je Darijan Matič, a tokrat ni bil tako natančen kot v 6. minuti.
38'
  Strel v okvir vrat! Po lepi kombinaciji Domžalčanov na levi strani kazenskega prostora je poskusil Benjamin Thomas Romain Morel, a se je izkazal vratar Šeliga.
41'
  GOOOL! Po samostojnem prodoru je z dobrih 20 metrov sprožil Vukčevič! Žoga se je odbila pred vratarjem Vidmarjem in ga presenetila.
43'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Žan Majer.
43'
  Žan Majer je dobil rumeni karton.
44'
45+1'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je Uroš Korun.
45+2'
46'
47'
48'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miran Burgič.
48'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Benjamin Thomas Romain Morel.
50'
  Olimpija ima udarec iz kota.
51'
  Streljal je Nik Omladič, a je zadel zunanji del male mrežice.
51'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Zec. Utrpel ga je Nik Omladič.
52'
  Darko Zec je dobil rumeni karton.
53'
55'
  Menjava: iz igre Sasha Alexander Aneff Medrano Rosso, v igro Joshua Kevin Stanley Parker.
56'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Vukčevič. Utrpel ga je Nejc Skubic.
57'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Joshua Kevin Stanley Parker.
58'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Korun. Utrpel ga je Miran Burgič.
58'
  Domžale ima udarec iz kota.
60'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Vukčevič. Utrpel ga je Kenan Horič.
61'
  V drugem polčasu spremljamo precej bolj izenačeno igro, morebiti imajo Domžalčani nekaj več od igre.
61'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Vukčevič. Utrpel ga je Uroš Korun.
61'
  Menjava: iz igre Miran Burgič, v igro pa po treh tekmah premora zaradi poškodbe prihaja Nik Kapun.
62'
  Streljal je Andraž Šporar, a mimo vrat.
63'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Skubic. Utrpel ga je Andraž Šporar.
64'
  Streljal je Boban Jovič, a mimo vrat.
66'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Korun. Utrpel ga je Andraž Šporar.
67'
  Po udarcu iz kota dva nogometaša Olimpije v kazenskem prostoru zgrešila žogo.
69'
71'
  Streljal je Erik Janža, a mimo vrat.
72'
73'
  Aris Zarifovič je dobil rumeni karton.
74'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Hrvoje Spahija. Utrpel ga je Joshua Kevin Stanley Parker.
74'
  Menjava: iz igre Žan Majer, v igro Slobodan Vuk.
75'
  Streljal je Nemanja Maksimovič, a mimo vrat.
75'
  V drugem polčasu smo videli bistveno manj konkretnih priložnosti kot v drugem. Ne Olimpija niti Domžale še nista resno zapretila proti vratom.
76'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Benjamin Thomas Romain Morel.
77'
  GOOOL! Po podaji novopečenega reprezentanta Janže iz prostega strela je z glavo iz neposredne bližine vrat zadel Maksimovič!
79'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Darko Zec.
79'
81'
  Domžalčani po znižanju zaostanka močno pritiskajo. Vse nogometaše Olimpije so prisilili v organizirano branjenje.
83'
  Zeleno-beli so se otresli naleta gostov, pri katerih pričakujemo še eno menjavo.
83'
  Menjava: iz igre Veljko Simič, v igro Alen Ožbolt.
84'
85'
  Streljal je Benjamin Thomas Romain Morel, a mimo vrat.
85'
86'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Ožbolt. Utrpel ga je Nik Omladič.
86'
  Menjava: iz igre Marko Vukčevič, v igro Blaž Božič.
87'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Thomas Romain Morel. Utrpel ga je Nik Omladič.
88'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Skubic. Utrpel ga je Blaž Božič.
88'
  Slobodan Vuk v prepovedanem položaju.
89'
  Andraž Šporar je dobil rumeni karton.
89'
  Atraktivno iz obrata je streljal Vuk, a je bil Šeliga na mestu!
90+1'
  Tri minute sodniškega dodatka.
90+2'
  Domžalčani si imeli izvrstno priložnost za izenačenje, a je eden od nogometašev Olimpije blokiral njihov strel.
90+2'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Nemanja Maksimovič.