26. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  04.04.2015 ob 16.00  | Prenos: Planet

2 : 2

Krka

Sodniki: Glažar Roman (glavni sodnik), Bezjak Janez (1. pomoč), Burjan Aleksander (2. pomoč) , Habjanič Sašo (4. sodnik)
Delegat: Režonja Slavko
Št. gledalcev: 2000

Tavares preprečil presenečenje

Maribor - Krka 2:2 (1:0)

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 2000, sodniki: Glažar (Hajdina), Bezjak (Gorišnica), Burjan (Hajdina).
* Strelci: 1:0 Šuler (22.), 1:1 Kastrevec (49.), 1:2 Palić (52., 11-m), 2:2 Tavares (82.).
* Maribor: Handanović, Mejač, Rajčević, Šuler, Janža, Mertelj (od 59. Vršič), Sallalich (od 59. Bohar), Dervišević, Tavares, Mendy, Zahović (od 90. Volaš).
* Krka: Mitrović, Dan. Rašić, Žižić, Vučkić, Ejup, Mojstrovič (od 77. Dežmar), Palić, Perić, Fuček (od 81. Novinič), Welbeck-Maseko, Kastrevec (od 67. Ihbeisheh).
* Rumeni kartoni: Šuler, Sallalich; Ejup, Mojstrovič, Mitrović, Palić.
* Rdeči karton: Šuler (63.).

Obračun prvega in predzadnjega na lestvici je jasno nakazoval, kdo je favorit na tekmi. A Mariborčani so nepričakovano dobili le točko, potem ko so že zaostajali za gol in zadnjo tretjino tekme igrali z desetimi nogometaši.

Mariborčani so sicer hitro prevzeli pobudo, toda nevarnejša sta bila le Jean-Phillipe Mendy in Luka Zahović, vratar Miodrag Mitrović pa takrat še ni imel težjega dela. V deseti minuti so zapretili tudi Novomeščani, a je žoga po strelu Josipa Fučka zletela za las mimo vratnice.

Vijoličasti so nato stopnjevali pritisk, najprej je Mendy z desne strani podal v sredino, žoga je prišla do Amirja Derviševića, njegov strel pa je vratar Krke še odbil. Nemočen pa je bil nekaj minut zatem, ko so domači izvajali kot, po podaji pa je bil nekaj metrov od vrat najvišji Marko Šuler in žogo z glavo spravil za njegov hrbet.

Gostje se kljub zaostanku niso predali, strel Fučka v 33. minuti je Jasmin Handanović le odbil, domača obramba pa je žogo v zadnjem hipu pred Žigo Kastrevcem odbila v kot.

Prav Kastrevec je bil v nadaljevanju tekme tisti, ki je poskrbel za hladen tuš v Ljudskem vrtu. Gostje so hitro izvedli kot, po podaji Fučka v kazenski prostor pa je z glavo natančno meril Kastrevec.

A še preden so si domači opomogli, je sledil nov uspešen novomeški napad. V svojem kazenskem prostoru je ob akciji gostov Aleksander Rajčević igral z roko, sodnik je pokazal na belo točko, hladnokrvni izvajalec, Handanović je sicer skočil v pravo smer, a je žoga tik ob vratnici končala v mreži, pa je bil Antun Palič.

V 63. minuti so vijoličasti ostali brez Šulerja, ko je njegovo posredovanje v akciji z Marinom Perićem sodnik ocenil za rumeni karton, ki pa je bil zanj drugi na tekmi. Prav Šuler je imel nekaj minut pred tem veliko priložnost za izenačenje, žogo pa je po njegovem natančnem strelu na golovi črti odbil Nana Addo Welbeck.

Pritisk domačih pa je bil vse močnejši. Predvsem Tavares je imel nekaj lepih priložnosti, ob eni je padel v kazenskem prostoru v boju z Ejupom, a sodnik ni pokazal na belo točko, v 73. minuti pa je meril tik ob vratnici.

Ta je rešila goste v 77. minuti, ko je žoga v njej končala po strelu Luke Zahovića, pritisk vijoličastih pa je sadove obrodil v 82. minuti; takrat je Mendy v kazenskem prostoru lepo umiril žogo in jo prepustil Tavaresu, ki je bil tokrat natančen za 2:2.

Zadnje minute so minile v poskusih domačih, da bi prišli do vseh treh točk, a je obramba Dolenjcev zdržala vse nalete in Krka je domov odšla z dragoceno točko.

V naslednjem krogu Mariborčane (ti imajo v sredo v Stožicah sicer še preloženi derbi z začetka prvenstva z Olimpijo) 11. aprila čaka gostovanje v Kopru, Krka pa dan pozneje gosti Radomlje.