27. krog |  Koper, ŠRC Bonifika |  11.04.2015 ob 16.00  | Prenos: Planet

Luka Koper

1 : 4

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Kovačič Andraž (2. pomoč) , Povšnar Dejan (4. sodnik) , Perić Dragoslav (5. sodnik) , Podgoršek Marko (6. sodnik)
Delegat: Kranjec Sandi
Št. gledalcev: 1000

Maribor izkoristil spodrsljaje tekmecev

Luka Koper - Maribor 1:4 (0:3)

* Stadion: Bonifika, gledalcev 1500, sodniki: Balažič, Praprotnik (oba Ljubljana), Kovačič (Preserje).
* Strelci: 0:1 Volaš (24., 11-m), 0:2 Bohar (29.), 0:3 Zahovič (44.), 0:4 Volaš (56., 11-m), 1:4 Blažič (90.).
* Luka Koper: Adam, Šme, Blažič, Gregorič, Srečković (od 46. Andrejašič), Štulac (od 70. Črnigoj), Galešić, Pučko, Tomić (od 23. Simčič), Smrtnik, Lotrič.
* Maribor: Handanović, Stojanović, Rajčević (od 46. Vuklišević), Šuler, Viler, Mertelj, Dervišević, Bohar, Ibraimi (od 46. Vokić), Zahovič, Volaš (od 86. Mendy).
* Rumeni kartoni: Tomić, Gregorič; Mertelj, Stojanović.
* Rdeča kartona: Adam (23.), Stojanović (64.).

Po treh zaporednih remijih (Domžale, Krka, Olimpija) je državne prvake čakalo še gostovanje pri vedno neugodnem moštvu Luke Koper. A so ga uspešno in brez pretresov prebrodili, do treh točk so prišli brez kakršnih koli težav. Zmago so si praktično zagotovili že v prvem polčasu, ko so izkoristili dve hudi napaki domačih in pa tudi igralca več na igrišču. Pred prvim golom, ki so ga gosti dosegli z upravičeno dosojene bele točke, je moral predčasno pod prho mladi domači vratar David Adam.

Mariborčani so takoj pokazali, da jih na gostovanju na Obali zanimajo le tri točke. Takoj so prevzeli terensko premoč, Adam je v prvih desetih minutah dvakrat odlično posredoval po strelih Agima Ibraimija. Pri domačih je poskusil Žiga Smrtnik, a tudi Jasmin Handanović je bil zanesljiv. V 23. minuti pa so domači naredili neumnost, Nenad Srečković je neprepričljivo podajal žogo svojemu vratarju, a je bil pri njej prej Luka Zahovič, ki ga je Adam podrl, s tem pa si prislužil rdeč karton, Mariborčani pa enajstmetrovko. To je zanesljivo izvedel Dalibor Volaš.

Številčno močnejši vijoličasti so nadaljevali z ofenzivo, v 29. minuti je Damjanu Boharju domača obramba poklonila novo priložnost, mariborski igralec se je sam znašel pred vratarjem Vasjo Simčičem, ki je po izključitvi Adama prišel med domači vratnici, in ga z diagonalnim strelom tudi premagal. Izid polčasa je postavil Zahovič, ki je izkoristil podajo z leve strani Mitje Vilerja. Ob koncu polčasa so imeli polpriložnost tudi domači, toda izid je ostal nespremenjen.

Da so Mariborčani prepričani v uspeh, sta pokazali menjavi ob polčasu, ko sta v igro vstopila mlada Damjan Vuklišević in Dejan Vokić. V 56. minuti pa so izid povišali, ko je sodnik Dejan Balažič po prekršku Gregoriča nad Volašem spet dosodil enajstmetrovko. Na podoben način kot prvo je tudi drugo izkoristil Volaš.

V 64. minuti so bile moči na igrišču številčno izenačene, saj je sodnik izključil še Petra Stojanovića, ki je v kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Mateja Pučka. Koprčani so imeli iz enajstmetrovke priložnost, da zaostanek znižajo, a je Goranu Galešiću Handanović strel ubranil. Priložnost za gol je imel nekaj trenutkov pozneje tudi Jan Andrejašič, toda v kazenskem prostoru je bil po podaji iz prostega strela za las prekratek. Tudi gosti so imeli še priložnosti, zapravila sta ju Volaš in Vokić.

V zadnji minuti pa je vendarle prišlo do spremembe izida, domači so dosegli častni gol, potem ko se je po prostem strelu z leve strani v kazenskem prostoru spretno znašel Miha Blažič, ki je Handanovića premagal kar s peto.

Koper bo v 28. krogu prihodnjo soboto gostil Radomlje, Maribor pa bo gostoval v Velenju.