36. krog |  Velenje, Mest. stadion ob jezeru |  30.05.2015 ob 17.00

Rudar Velenje

1 : 3

Celje

Sodniki: Obrenović Rade (glavni sodnik), Pospeh Tomislav (1. pomoč), Mikača Goran (2. pomoč) , Lacković Marko (4. sodnik)
Delegat: Kovačič Alojz
Št. gledalcev: 450

Celjani z zmago potrdili drugo mesto

Rudar Velenje - Celje 1:3 (0:2)

* Ob jezeru, gledalcev 500, sodniki: Obrenović (Ljubljana), Pospeh (Petrovče), Mikača (Višnja Gora).
* Strelca: 0:1 Omoregie (27.), 0:2 Omoregie (36.), 1:2 Jahić (72.), 1:3 Omoregie (92.).
* Rudar Velenje: Čretnik, Klinar, Bolha, Džinić (od 46. Stjepanović), Krefl (od 67. Jahić), Trifković, Tolimir, Radujko, Kocić, Saramati, Firer.
* Celje: Mujčinović, Jakolič (od 80. Klemenčič), Žitko, Ramon, Jugović, Bajde (od 61. Jeslinek), Sunny, Gobec, Kubo, Vidmajer, Lendrić (od 56. Bašić).
* Rumeni kartoni: Stjepanović, Firer; Gobec, Vidmajer.
* Rdeč karton: /.

Za celjsko ekipo je odlična sezona, a je v zadnjih krogih, potem ko si je zagotovila evropske nastope, nekoliko padla v igri, drugo mesto na prvenstveni lestvici pa je postavila pod vprašaj. Simon Rožman resda ni mogel računati na nekatere ključne igralce, a je bil motiv njegovih izbrancev za zadnjo tekmo velik: nasproti so jim stali lokalni tekmeci iz Velenja, ki jih letos še niso premagali, za drugo mesto pa so potrebovali vsaj točko.

To jim je na koncu uspelo, Celjani pa so s tem dosegli še en mejnik: premagali so prav vse ekipe v Prvi ligi Telekom Slovenije, kajti do danes so med "žrtvami" manjkali le Velenjčani. Ti so sezono končali na šestem mestu, proti lokalnim tekmecem pa so doživeli šele drugi poraz na 17. medsebojnih prvenstvenih dvobojih.

Domači so tekmo začeli podjetneje, a brez prave priložnosti. V 11. minuti je poizkusil celjski Japonec Yuto Kubo, Matic Čretnik pa je žogo odbil v kot. Rudar je prvič streljal v 19. minuti, Enis Saramati pa je žogo poslal mimo desne vratnice.

V 27. minuti je Sunny Ogbemudia Omoregie poskrbel za veselje v celjski ekipi, saj je žoga po njegovem strelu nekoliko spremenila pot in končala za hrbtom Čretnika. Le nekaj trenutkov kasneje Gregor Bajde malo premalo natančen, na drugi strani pa Damjan Trifković prav tako ni meril dovolj dobro.

V 33. minuti je proti celjskemu golu letela "bomba" Denisa Klinarja, toda Amel Mujčinović se ni pustil premagati. V 36. minuti je Nigerijec v dresu Celja udaril drugič. Tokrat je izkoristil dobro podajo v kazenski prostor, skočil najvišje in zadel z glavo.

Zadnjo lepo priložnost v prvem polčasu je imel Trifković v 33. minuti, celjski čuvaj mreže pa je bil na pravem mestu.

Tudi igra v drugem polčasu je bila dinamična. Prvi nevarni strel je imel v 58. minuti Gregor Bajde. V 72. minuti je za knape zadel Senad Jahić, ki je v igro vstopil pet minut prej, žogo pa je za hrbet Mujčinovića poslal s 17 metrov. To je prebudilo domače, saj je dve minuti zatem nevarno meril Trifković, bil pa nekoliko premalo natančen.

Ko je že vse kazalo, da se bo tekma končala z 1:2, je v 92. minuti Omoregie prišel do "hat-tricka". Izkoristil je svojo moč, se dobro zagradil in zadel ob vratnici.