36. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  30.05.2015 ob 17.00  | Prenos: Planet

Olimpija Ljubljana

0 : 2

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Rojko Gregor (1. pomoč), Kovačič Andraž (2. pomoč) , Pavlič Franci (4. sodnik) , Sagrković Asmir (5. sodnik) , Goričan Vojko (6. sodnik)
1 Rdeči kartoni 0

0'
  Ljubiteljice in ljubitelji nogometa, prav prisrčno pozdravljeni iz Ljubljane #OLvDO
0'
  Pred nami je še zadnji 36. krog državnega prvenstva, v Stožicah se bosta pomerila Olimpija in Domžale #OLvDO
0'
  Derbi kroga, ki pa ne odloča praktično o ničemer več. Olimpija bo sezono zaključila na četrtem mestu brez Evropske lige. Domžale so trenutno tretje in še imajo teoretične možnosti za drugo mesto.
0'
  Domžale za drugo mesto danes potrebujejo zmago in poraz Celja v Velenju #OLvDO
0'
  Glavni cilj Olimpije je neizpolnjen, to je bila Liga Evropa, ki se jim je izmuznila iz rok potem, ko so Koprčani slavili v pokalu. Sicer so zeleno-beli že drugo sezono zapored ostali brez Evrope, vendar so v primerjavi z lansko sezono napredovali predvsem na razpredelnici, sezono bodo končali tri mesta višje kot lani, tudi točkovno so uspešnejši vsaj za 19 točk, trenutno so brez ene tekme pri 61 točkah.
0'
  Olimpija je sezono začela odločno, potem pa nekje na polovici prvenstva začela počasi upadati, sledil je slab zaključek jesenskega dela in slab začetek spomladi, kar je botrovalo k ne uvrstitvi Olimpije v Evropske pokale.
0'
  Neizpolnitev cilja je že drugič z mesta športnega direktorja odnesla Milenka Ačimoviča. Do danes še ni bilo potrjenih nobenih kadrovskih sprememb. Vse več pa je ugibanj ali bo Izet Rastoder, svoje predsedniško mesto prepustil Milanu Mandariču, odločitev naj bi bila znan v kratkem.
0'
  Tudi Domžale bodo sezono končale uspešneje kot v prejšnji sezoni. Lani so končali kot šestouvrščena ekipa s 45-imi točkami. Z nekaj sreče in zmago se danes lahko zavihtijo na drugo mesto, Domžalčani imajo že zagotovljene nastope v Evropskih pokalih. Trenutno so pri 65-ih točkah.
0'
  Jesenskim prvakom se po odličnem začetku prvenstva ni uspelo obdržati na vrhu, k temu je botroval predvsem slab start v spomladanski del prvenstva, ki je bil preslab za končni naslov prvaka v boju z Mariborom.
0'
  Domžalčani so v začetku sezone držale izjemno serijo brez prejetega zadetka in to kar 10. krogov, neverjetna serija zmag pa je bila dolga osem krogov. Sicer pa so Domžalčani ekipa z daleč najboljšo obrambo letošnje sezone prejeli so zgolj 22 zadetkov.
0'
  Še en izjemen uspeh je v letošnji sezoni uspel najboljšemu vratarju lige Nejcu Vidmarju, ki je na 35-ih tekmah mrežo ohranil nedotaknjeno 20 krat. Na lestvici po številu tekem brez prejetega zadetka v eni sezoni se je prebil na drugo mesto.
0'
  Posvetimo se sedaj današnji tekmi v Stožicah! Iz obeh taborov je bilo slišati še zadnje želje pred zadnjo tekmo sezone. Obe ekipi si želita sezono zaključiti z zmago!
0'
  Na medsebojnih tekmah je Olimpija v zadnjem obdobju uspešnejša. Zadnja zmaga Domžal sega v avgust 2013. Od takrat naprej štiri zmage Olimpije in dva remija brez zadetkov.
0'
  Olimpija se je uspela pobrati po porazu s Celjem in tako na čelu z začasnim trenerjem Aleksandrom Radosavljevičem slavila proti Zavrču z 2:1. Domžale so prav tako po porazu z Mariborom doma brez večjih težav premagali Radomlje s 4:0.
0'
  Poglejmo si obe začetni enajsterici.
0'
  Olimpija: Šeliga, Žinko, Matič, Šporar, Vukčevič, Fink, Bajrič, Golubar, Zarifovič, Baskera in Burgič #OLvDO
0'
  Domžale: Trilles, Skubic, Horič, Požeg-Vancaš, Vuk, Horvat, Dobrovoljc, Ožbolt, Majer, Morel in Korun #OLvDO
0'
  Pri domačih danes kar nekaj kadrovskih težav. Zaradi kartonov bosta na stranskem tiru Nik Kapun in poveljnik v obrambi Nemanja Mitrovič. Poškodovanemu Zajcu se je pridružil še vratar Darko Brljak, še ena slaba novica za domače je tudi Delamea-Mlinar, ki bo na stranskem tiru vse do januarja.
0'
  Gostje imajo v začetni enajsterici kar nekaj sprememb, v vratih začenja Trilles. Kaznovan je bočni branilec Dejan Trajkovski.
0'
  Tekmo, ki se bo pričela ob 17 uri, bo sodil glavni sodnik Damir Skomina #OLvDO
1'
1'
  Olimpija začenja s sredine.
3'
  Za trenutek je na tleh obležal Baskera.
4'
  Olimpija ima udarec iz kota.
4'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Josip Golubar. Naravnost v naročje Trillesa, po podaji Baskere s kota.
4'
  Streljal je Alen Ožbolt, a mimo vrat. Hiter protinapad Domžal, globinska podaja proti Ožboltu, ki je nekoliko z desne streljal mimo vrat.
5'
6'
  Streljal je Andraž Šporar, a mimo vrat. Atraktivno je poizkusil Šporar s peto preko Trillesa.
7'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Ožbolt. Utrpel ga je Andraž Šporar.
8'
8'
  Obetaven začetek tekme predvsem z domače strani.
11'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Slobodan Vuk.
13'
  Po podaji z desne je do strela z glavo iz neposredne bližine prišel Vuk, odlično posredovanje Šelige.
14'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Vukčevič. Utrpel ga je Lucas Mario Horvat.
16'
16'
  Po samostojni akciji je s strelom iz roba kazenskega prostora zaključil Vuk in zadel vratnico.
17'
  Domžale ima udarec iz kota.
18'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Žan Majer. Utrpel ga je Miran Burgič.
18'
  Žan Majer je dobil rumeni karton.
19'
  Glavna nevarnost za vrata Olimpije v dosedanjem delu srečanja Slobodan Vuk.
21'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Ožbolt. Utrpel ga je Marko Vukčevič.
21'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Vukčevič. Utrpel ga je Kenan Horič.
23'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Gaber Dobrovoljc. Utrpel ga je Matic Fink.
24'
  Streljal je Josip Golubar, a mimo vrat.
26'
  Streljal je Nejc Skubic, a mimo vrat.
26'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Benjamin Thomas Romain Morel.
28'
  GOOOL! Zadel je Slobodan Vuk!
30'
  Skubic je prodiral po desni in podal v sredino kazenskega prostora, kjer se je sam znašel Vuk in žogo poslal ob vratnici v vrata.
31'
  V tretje je Vuk le izkoristil svojo priložnost in zadel za vodstvo Domžal.
34'
34'
  Nevaren napad Domžal, na koncu Žinko izbija v kot.
35'
  Streljal je Alen Ožbolt, a mimo vrat.
39'
  Korun je prejel nenameren udarec s strani Andraža Šporarja.
42'
43'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miran Burgič.
44'
  Po podaji Šporarja je Burgič stresel prečko, za vsak slučaj je bil Trilles na žogi.
44'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Skubic. Utrpel ga je Rok Baskera.
44'
  Nejc Skubic je dobil rumeni karton.
45'
  Minuta dodatka.
45+1'
46'
49'
  Streljal je Matic Fink, a mimo vrat.
50'
  Samostojna akcija Finka, ki je lepo preigraval na desni strani, na koncu je stresel le zunanji del mreže.
51'
  Slobodan Vuk v prepovedanem položaju.
53'
54'
  Odlična akcija po desni strani Majer je v sredini kazenskega prostora dobro našel Vuka, ki je še enkrat več zadel ob vratnici.
57'
  Lepo so Domžalčani že drugič danes izigrali obrambo Olimpije in povišali vodstvo.
58'
  Glede na rezultat v Velenju, kljub morebitni današnji zmagi Domžal to ne bi bilo dovolj za drugo mesto Domžal.
59'
59'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Luka Žinko.
60'
  Žinko z glavo, z golove črte izbija Domžalska obramba.
61'
61'
  Streljal je Luka Žinko, a mimo vrat.
61'
  Žinko po kotu tokrat mimo vrat.
63'
  Že drugič je danes na tleh obležal Baskera.
64'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Žinko. Utrpel ga je Slobodan Vuk.
64'
Rdeči karton
  Luka Žinko dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
65'
  Enajstmetrovka za Domžale.
65'
  Kot zadnji mož obrambe je Žinko na tla povlekel Vuka.
65'
Zgrešena 11m
  Ni gola! Benjamin Thomas Romain Morel je zgrešil enajstmetrovko!
66'
  Strel Morela prek vrat, spodrsnilo je Francozu v odločilnem trenutku.
67'
  Menjava: iz igre Rok Baskera, v igro Hrvoje Spahija.
68'
  Poškodba Baskere, vstopa Spahija, ki bo zapolnil verzel v obrambi po rdečem kartonu Žinka.
68'
69'
  Olimpija od drugega prejetega zadetka igra brez prave energije. Na drugi strani bodo Domžale končale tekmo z igralcem več.
69'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Žan Majer. Utrpel ga je Marko Vukčevič.
70'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Horič. Utrpel ga je Miran Burgič.
70'
72'
  Dvojna menjava pri Domžalah.
73'
  Menjava: iz igre Lucas Mario Horvat, v igro Zeni Husmani.
74'
  Po dolgi odsotnosti se na zelenice vrača Zeni Husmani. Težko poškodbo kolena je staknil v desetem krogu proti Gorici.
75'
  Strel Šporarja, mimo vrat.
76'
  Menjava: iz igre Slobodan Vuk, v igro Ernest Grvala.
76'
  Menjava: iz igre Andraž Šporar, v igro Aleksandar Rodič.
76'
  Igro zapušča Šporar, morda je danes odigral celo zadnjo tekmo v dresu Olimpije.
77'
  V bolečinah travnato zelenico zapušča Skubic.
78'
  Streljal je Benjamin Thomas Romain Morel, a mimo vrat.
79'
  Menjava: iz igre Nejc Skubic, v igro Matej Podlogar.
80'
  Brez prave živahnosti pri domačih. Sveži igralci Domžal so nekoliko poživili igro gostov.
80'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ernest Grvala. Utrpel ga je Josip Golubar.
83'
  Domžalčani, kljub igralcu več brez pravih priložnosti za povišanje vodstva.
83'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Žan Majer. Utrpel ga je Aleksandar Rodič.
84'
  Menjava: iz igre Miran Burgič, v igro Stjepan Babič.
87'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksandar Rodič. Utrpel ga je Rudi Požeg Vancaš.
89'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Benjamin Thomas Romain Morel.
90'
  Silovit strel Morela, dobro je izbil Šeliga.
90'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič.
90'
  Aris Zarifovič je dobil rumeni karton.
90'
  Igra z roko Zarifoviča.
90+1'
  Dve minuti dodatka.
90+1'
90+1'
90+1'
90+1'
  Povsem zaslužena Domžal, ki bi na koncu lahko bila še višja. Olimpija je delovala povsem razglašeno. Domžalčani kljub zmagi ostajajo na tretjem mestu in jih poleti čakajo Evropske tekme. Olimpija ostaja brez Evrope sezono pa so zeleno-beli končali na četrtem mestu.