36. krog |  Domžale, Športni park |  30.05.2015 ob 17.00

Kalcer Radomlje

0 : 1

Krka

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Šinkovec Bojan (1. pomoč), Povšnar Dejan (2. pomoč) , Friš Tadej (4. sodnik) , Mežnar Tadej (5. sodnik) , Bukovec Miran (6. sodnik)
Delegat: Tomšič Jože
Št. gledalcev: 200

Tri točke za obstanek

Kalcer Radomlje - Krka 0:1 (0:1)

* Športni park Domžale, gledalcev 300, sodniki: Vinčić, Šinkovec (oba Maribor), Povšnar (Zagorje ob Savi).
* Strelec: 0:1 Žižić (29.).
* Kalcer Radomlje: Stergulc, Jazbec, Balkovec, Kosec, Perković, Barukčič, Teinović (od 58. Zavrl), Zorc (od 80. Avbelj), Vuk, Stojilković, Cerar (od 46. Đurković).
* Krka: Mitrović, Dan. Rašić, Žižić, Vučkić, Dam. Rašić, Ihbeisheh, Kastrevec (od 77. Novinić), Wellbeck, Aniekan (od 46. Dežmar), Mojstrovič, Perić (od 88. Kramar).
* Rumeni kartoni: Stojilković, Kosec; Rašič.
* Rdeč karton: /

Radomljani so za slovo od prvoligaške sezone, v kateri so že zdavnaj izgubili vsako upanje na obstanek, gostili Novomeščane. Ti so za potrditev prvoligaškega statusa potrebovali točko, ob zmagi bi ob porazu Koprčanov lahko napredovali celo še na sedmo mesto, če pa bi si privoščili poraz, bi jih lahko doletel celo zdrs na deveto mesto, če bi seveda Gorica zmagala. Na koncu se je uresničil scenarij po željah Krke, ki je z zmago sama odločila o neposrednem obstanku.

Gostitelji v Domžalah so se na 36. tekmo v sezoni podali s skromnim izkupičkom, le štirimi zmagami in prav toliko neodločenimi izidi. Radomlje so tako delale tudi za popravljanje estetskega vtisa v sezoni, posredno pa tudi za Goričane. Krka je imela vse v svojih rokah, s točko bi dolenjski nogometaši rešili vse dvome o tem, kdo bo šel v dodatne kvalifikacije.

Prvi priložnosti so si priigrali poslavljajoči se prvoligaši; najprej je bil pred vratarjem Miodragom Mitrovićem Goran Vuk, a je meril v vratarja, nekaj minut zatem pa je streljal še Dušan Stoiljkovič. Krkaši so se, tudi ob novicah iz Gorice, kjer so goli na začetku tekme padali eden za drugim, zavedali, da bi se samo neodločen izid morda lahko kmalu spremenil v zaostanek. Toda prave priložnosti niso imeli, prvo pa so nato po tretjini tekme spremenili v zadetek, po katerem so precej lažje zadihali.

Za zadetek Krke je bil zaslužen Nikola Žižić, ko je po kotu z glavo natančno meril in premagal Krisa Stergulca. Po golu so gostje le zaigrali nekoliko bolj sproščeno in si priigrali nekaj polpriložnosti, eno je zapravil Žiga Kastrevec, pri domačih pa je ob koncu prvega dela s prostega strela previsoko meril Marko Perkovič.

Nadaljevanje ni postreglo s presežkom nogometne igre, gostje so zanesljivo nadzorovali položaj ter si, ob svojem vodstvu, tudi že priigrali mesto, kjer ne bo potrebno trepetati za obstanek. Krka je imela nekaj terenske premoči, sprožila nekaj strelov, a za vratarja Radomelj ni bilo posebne nevarnosti, na drugi strani pa tudi Mitrović ni imel dela.

Krka bi lahko zmago še potrdila v 75. minuti, toda Jaka Ishbeisheh napada ni dobro končal s strelom, Kastrevec pa je nato v naslednji akciji prav tako meril mimo gola. Novinić pa je ob izteku tekme sicer dosegel drugi gol, a so ga sodniki razveljavili zaradi igre z roko, tako da je ostalo pri minimalnih 1:0.