3. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  01.08.2015 ob 18.30

4 : 1

Krško

Sodniki: Žganec Mitja (glavni sodnik), Kovačič Andraž (1. pomoč), Zupančič Primož (2. pomoč) , Mikača Goran (4. sodnik) , Balažič Dejan (5. sodnik) , Mertik Bojan (6. sodnik)
2 Rumeni kartoni 1

0'
  Nogometni privrženci lepo pozdravljeni iz Maribora.
0'
  Začetek tretjega kroga nam prinaša vroč obračun v Ljudskem vrtu, nasproti si bosta stala Maribor in Krško #MARKRS
0'
  Evforija v Krškem, dogaja se praktično nemogoče. Danes novopečeni prvoligaš v Mariboru brani prvo mesto proti aktualnim državnim prvakom!
0'
  Krško je zagotovo "hit" dosedanjega dela prvenstva. Na prvem mestu brez izgubljene točke in brez prejetega zadetka, takšen je njihov izkupiček po dveh odigranih tekmah.
0'
  Krčane danes čaka nov izziv in prvo gostovanje v letošnji sezoni, za nameček bo to najtežje gostovanje pri lanskih državnih prvakih.
0'
  Maribor je v sezono krenil pod pričakovanji. V prejšnjem krogu so dosegli svojo drugo zmago v vseh tekmovanjih. In tako izpadli iz evropskih tekmovanj, na prvenstveni lestvici pa zasedajo četrto mesto s štirimi točkami.
0'
  Maribor se je prejšnji konec tedna po izpadu iz Evropskih tekmovanj odzval dobro in si v Domžalah priigral pomembno zmago za nadaljevanje prvenstva.
0'
  Krčani so na svoji drugi domači tekmi uspeli na kolena spraviti še enega udeleženca, ki se je na začetku sezone boril v Evropskih tekmovanjih. Ekipo Kopra so doma premagali z minimalno zmago.
0'
  Danes bo Maribor odigral prvo domačo tekmo po porazu proti Astani. V domačem taboru verjamejo, da bo obisk na nivoju pretekle sezone, za to bodo poskrbeli tudi domače Viole, ki danes praznujejo 26-letnico delovanja.
0'
  Danes bomo v Ljudskem vrtu spremljali sploh prvi prvenstveni obračun med tema dvema tekmecema v zgodovini.
0'
  Poglejmo za kakšni enajsterici sta se odločila oba trenerja.
0'
  Maribor: Handanovič, Šuler, Filipovič, Ibraimi, Zahovič, Gigli, Mendy, Vršič, Kabha, Viler in Bohar #MARKRS
0'
  Krško: Zalokar, Petric, Volarič, Jurečič, Poljanec, Sikošek, Štefanec, Drnovšek, Rujovič, Obed in Đukič #MARKRS
0'
  Domači trener Ante Šimundža ima danes na voljo dokaj zdesetkano ekipo. Največ skrbi mu povzroča poškodba Aleksandra Rajčeviča, ki si je proti Domžalam poškodoval koleno in med tednom že prestal operacijo. Sedaj ga čaka dolga rehabilitacija z nastopi v prvem delu sezone pa je že zaključil.
0'
  Zaradi poškodbe stegenske mišice danes ne bo zaigral niti Petar Stojanovič, prav tako proti Domžalam je poškodbo staknil kapetan Tavares, ki ga danes ni v kadru vijoličastih. Že dalj časa sta odsotna Welle Ndiaye in Arghus.
0'
  Tekmo, ki se bo pričela ob 18:30, bo sodil glavni sodnik Mitja Žganec #MARKRS
1'
4'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Jurečič. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
5'
  V Maribor je prišlo tudi lepo število gostujočih navijačev, ki že vse od začetka glasno spodbujajo trenutno vodilno ekipo prvenstva.
6'
  David Poljanec v prepovedanem položaju.
6'
  Streljal je Luka Štefanac, a mimo vrat.
7'
  GOOOL! Zadel je Jean-Philippe Mendy!
8'
  Močan strel Vršiča od daleč, Zalokar je žogo na kratko odbil do Mendiya, ki je brez težav zatresel mrežo za vodstvo vijoličastih.
10'
  Mariborčani so hitro prišli do zadetka in Krčanom takoj pokazali, kdo je gospodar v Ljudskem vrtu.
13'
  Maribor ima udarec iz kota.
14'
  GOOOL! Zadel je Dare Vršič!
15'
  Bohar je prodiral po desni strani, v kazenskem prostoru je odlično našel Vršič, ki je brez težav zadel za povišanje vodtsva.
17'
  Suveren začetek Maribora, ki je brez večjih težav prišel do hitrega vodstva proti nemočnim Krčanom.
20'
  Iz tribun Ljudskega vrta slišimo glasno navijanje tako domačih slavljencev kot Krških navijačev, kateri so v Štajersko prestolnico prišli z več kot dvema avtobusoma.
20'
21'
  Prva polovica polčasa je za nami. Spremljamo igro Maribora na polovici Krškega, ki zaenkrat ne nudi pravega odbora aktualnim državnim prvakom.
23'
  Abel Gigli je prejel rumeni karton.
24'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Abel Gigli. Utrpel ga je David Poljanec.
27'
  Krško ima udarec iz kota.
27'
  Viole so pripravile koreografijo ob svoji obletnici, nekaj bakel je končalo tudi na igrišču.
30'
  Streljal je Luka Volarič, a mimo vrat.
31'
  Po odbiti žogi iz kota je Volarič zaključil z roba kazenskega prostora nekoliko prek vrat.
32'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Marwan Kabha. Utrpel ga je Enes Rujovič.
32'
  Nevarnost pred vrati Maribora, do zaključnega strela pa ni prišel Poljanec.
33'
  Krčani so se otresli uvodnega pritiska in bremena prvega gostovanja, v zadnjih minutah so enakovreden tekmec Mariboru.
33'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Abel Gigli. Utrpel ga je Luka Volarič.
35'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Enes Rujovič.
36'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Jure Petric.
36'
  Nevaren strel Rujoviča od daleč, Handanovič zanesljivo.
36'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Žiga Jurečič.
38'
  Še en nevaren strel Krškega, Jurečič je bil pri strelu, še enkrat se je izkazal Handanovič.
38'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je David Poljanec.
39'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Enes Rujovič. Utrpel ga je Marko Šuler.
40'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marwan Kabha.
43'
  Mariborčani so bili dvakrat nevarni od daleč obakrat je dobro posredoval Zalokar.
44'
45'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil David Poljanec.
45+1'
  Dve minuti podaljška.
45+2'
45+2'
  Spremljali smo zanimiv prvi polčas s priložnostmi na obeh straneh, po dveh prejetih zadetkih so se prebudili tudi Krčani
46'
47'
  GOOOL! Zadel je Agim Ibraimi!
49'
  Takoj na začetku drugega polčasa je znova udaril Maribor, tokrat je bil z odlično akcijo strelec Ibraimi.
49'
  Agim Ibraimi se je na robu kazenskega prostora znašel sam ter premagal Krškega vratarja s strelom v daljši kot, s tem pa povišal Mariborsko vodstvo na tri proti nič.
52'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Jurečič. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
55'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil David Poljanec. Utrpel ga je Abel Gigli.
56'
  Menjava: iz igre Rhema Chukwudiamara Obed, v igro Aleš Kožar.
56'
  Mariborčani so hitro že tretjič zadeli in si tako že praktično že zagotovili zmago.
56'
  Krško z zelo agresivno obrambno igro, vendar brez prave ideje v napadu.
57'
  Gregor Sikošek v prepovedanem položaju.
58'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Štefanac. Utrpel ga je Mitja Viler.
61'
  GOOOL! Zadel je David Poljanec! Krasna akcija Krčanov, Jurečič je lepo podal do Poljanca, ki je s strelom na oddaljenejšo vratnico zadel za Krško.
61'
  Menjava: iz igre Luka Štefanac, v igro Tim Čeh.
62'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
64'
  Po agresivnejši in dinamičnejši igri Krčanov se jim je želja po golu urešničila.
67'
68'
  V kratkem bomo videli kar dve menjavi pri NK Mariboru.
68'
  GOOOL! Zadel je Agim Ibraimi! Z mojstrovino je postregel Agim Ibraimi in z zavitim strelom in zadel že drugič danes.
69'
  Menjava: iz igre Luka Zahovič, v igro Gregor Bajde.
69'
  Menjava: iz igre Dare Vršič, v igro Sintayehu Sallalich.
70'
  Danes se bo prvič na uradni tekmi predstavil novi član Maribora Gregor Bajde.
73'
  Jure Petric je dobil rumeni karton.
75'
75'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tim Čeh. Utrpel ga je Gregor Bajde.
76'
76'
  Menjava: iz igre Enes Rujovič, v igro Klemen Slivšek.
76'
  Po večkratkih napadih na Krški gol je v zadnjem trenutku iz golove črte žogo izbil Kožar Aleš.
77'
  Jean-Philippe Mendy v prepovedanem položaju.
78'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Klemen Slivšek.
78'
81'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Klemen Slivšek.
81'
  Željko Filipovič je dobil rumeni karton.
81'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Dino Hotič.
84'
  Že dalj časa je v Ljudskem vrtu vse odločeno.
88'
  Streljal je Gregor Bajde, a mimo vrat.
90'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Marwan Kabha. Utrpel ga je Žiga Jurečič.
90+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Gregor Bajde.
90+3'
90+4'
90+4'
  Zaslužena zmaga vijoličastih, ki so zanesljivo ugnali presenečenje prvih dveh krogov Krško. Krčani so sicer odigrali dobro tekmo vendar so Mariborčani enostavno kakovestnejši. Prvi poraz Krškega v prvoligaški druščini.
90+4'
  Maribor je z današnjo zmago prevzel vodstvo in ima točko prednosti pred drugim Krškim.