19. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  PRELOŽENO  | Prenos: Sportklub 1

:

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Antič Mihael (glavni sodnik), Kasapović Aleksandar (1. pomoč), Salkić Alen (2. pomoč) , Jug Matej (4. sodnik) , Vinčić Slavko (5. sodnik) , Žunič Matej (6. sodnik)

Prepoved nastopa: /

Rumena družina se počasi, a zagotovo približuje zgornjemu domu Prve lige Telemach. Resda v sezono ni krenila po željah, temu primerna je bila tudi uvrstitev na lestvici, nato pa je konec oktobra pohodila stopalko za plin. S šestih ligaških srečanj, ki so sledila, je odnesla 14 točk, zadnje tri je v žep pospravila prejšnjo nedeljo: še drugič letos je bila z 2:0 boljša od sicer borbenih, a nerazpoloženih Radomljanov. Varovanci Dejana Djuranovića torej ostajajo številka ena v svoji občini, v nedeljo pa se bodo preizkusili še na regionalni ravni. Na sever Ljubljanske kotline prihaja Olimpija, ki je ravbarje letos že ugnala. Bo tokrat drugače?

Dejan Georgijević, napadalec NK Domžale: "Ko si tako nepričakovano prisiljen v prekinitev tekmovalnih obveznosti, ni lahko. Kljub vsemu pričakujemo kvalitetno zasedbo tekmeca, ki bo potrpežljivo napadala vse tri točke. Ljubljančani si namreč zagotovo želijo čim prej ponovno boriti za prvenstvene točke, saj je od njihove zadnje tekme minil že skoraj en mesec. Priprava na tekmo je potekala malce drugače zgolj s tega vidika, da je Olimpija nazadnje igrala 7. novembra. Tedaj so z 0:1 klonili v gosteh pri Aluminiju, sedaj pa je za njimi dolga karantena. Podrobnih informacij o tem, kdo je nared in kdo ni, nimamo, a konec koncev je najpomembnejša naša podoba. Gledati moramo lastno igro."

Najbolj vroč posameznik v domžalskih vrstah je v tem trenutku zagotovo Dejan Georgijević. Srbski napadalec, ki je ob Kamniško Bistrico prišel avgusta, je v rumenem dresu doslej zbral 11 nastopov in dosegel 4 zadetke. Po odličnem oktobrskem nizu, ko se je med strelce vpisal na treh zaporednih tekmah, je merilne naprave znova naravnal pretekli konec tedna. V 43. minuti je izkoristil globinsko podajo Slobodana Vuka.

Pred nekaj dnevi smo stopili v praznični december. V Domžalah so se v duhu bližajočih se praznikov odločili za potezo z dobrodelno noto: derbi Ljubljanske kotline si lahko v živo ogledamo v zameno za dva izdelka z daljšim rokom uporabe (testenine, riž, mleko, konzerve, piškoti, kosmiči, sladkor, moka, sol, …). Akcijo bodo ravbarji izvedli s pomočjo organizacije Anina zvezdica, ki je del kluba že devet let.

OLIMPIJA:

Ljubitelji slovenskega nogometa smo se pred dvema tednoma veselili spopada med Olimpijo in Muro, a nam je načrte pokvaril virus. Zaradi številnih odkritih okužb v zeleno-belih vrstah je bil ljubljansko-prekmurski derbi odpovedan. Zmaji prejšnjo soboto niso bili nared niti za dvoboj s Celjem, tokrat pa bodo vendarle dovolj pri močeh, da se z avtobusom zapeljejo v bližnje Domžale. Ob Kamniški Bistrici jih pričakuje rumena družina, ki v zadnjem času niza dobre rezultate. Grenkobe poraza ni okusila že od srede oktobra, medtem ko so Ljubljančani pred prisilnim počitkom nekoliko presenetljivo izgubili v Kidričevem. Komu bo pripadel dvoboj Ljubljanske kotline?

Tomislav Tomić, vezist NK Olimpija: "Pred nami je težka tekma, ne samo zaradi karanten, ampak tudi zaradi zahtevnega igrišča in nasprotnika, ki se dviguje ter nas pričakuje v dobri formi. Ne glede na vse verjamem v našo ekipo, strokovni štab in zmago."

Tudi po podaljšanemu reprezentančnemu premoru zmaji ne bodo mogli računati na svojega kapetana. Timi Max Elšnik bo še lep čas zgolj v vlogi gledalca, Dino Skender pa bo na sredini igrišča zanj moral najti zamenjavo. Morda bo nekaj več minut igralnega časa namenil Svitu Sešlarju. Devetnajstletnik se je nenazadnje podpisal pod zadnji gol Olimpije, ko je konec oktobra zatresel mrežo Brava. Lahko zapolni Elšnikove čevlje?

Mihail Caimacov, moldavski nogometaš, ki se je slovenski javnosti pred časom predstavil v dresu Olimpije, a se v prestolnici ni najbolje znašel, boljše čase preživlja pri naših južnih sosedih. Za Slaven Belupo je na devetih tekmah zbral 677 minut, prejšnji konec tedna pa je prišel tudi do prvenca. Petnajst minut pred koncem obračuna z Rijeko je z evrogolom vratarja matiral s pravim evrogolom, a ni preprečil poraza svoje ekipe.