3. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  01.08.2009 ob 18.00

3 : 1

Nafta

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Kokolj Andrej (1. pomoč), Žunič Matej (2. pomoč) , Kajtazović Nejc (4. sodnik)
Delegat: Režonja Slavko
Št. gledalcev: 0

Mariboru prva zmaga

Maribor je v 3. krogu Prve lige premagal lendavsko Nafto s 3:1 (1:0).

Potem ko mariborskim nogometašem na prvih dveh tekmah te sezone ni uspelo premagati tekmečevih vratarjev, pa so se danes malodane znesli nad Naftinim Lukom. Jelić, Volaš in Školnik so bili strelci za zanesljivo zmago, ves čas pa je bil zelo nevaren tudi Tavares.

Mariborčani so tako pred vnovič praznimi tribunami vpisali prve tri točke, Nafta pa drugi
poraz in je zdaj s točko na zadnjem mestu prvenstvene lestvice.

Trener domačih Darko Milanič, ki ni mogel računati na kaznovanega Pavloviča (na drugi strani je zaradi kazni manjkal Caban), je na zelenico poslal dodobra spremenjeno enajsterico v primerjavi s sredino tekmo z Zürichom. Da bi ohranil nekaj svežine tudi za povratni dvoboj, je tekmo začel s Samardžićem, Jurkičem, Mezgo, Školnikom in Jelićem.

Prav slednji je bil junak prvega polčasa, saj je zabil vodilni gol. V 15. minuti je Mezga podal čez zadnjo Naftino vrsto, v prazen prostor je pritekel Jelić, ki je žogo potisnil čez vratarja Luka v mrežo.

Gostitelji bi lahko podvojili prednost v 30. minuti, a je Tavares takrat meril malce mimo desne vratnice. Lendavčani so bili povsem nenevarni. Šele v 45. minuti je Koplarovics sprožil nevarnejši strel s 14 metrov, toda žoga je zgrešila cilj.

Že na začetku drugega polčasa pa so domačini drugič zadeli. V 52. minuti je Tavares podal z leve strani pred vrata Nafte, kjer je bil Volaš hitrejši od Luka in povišal na 2:0. Po tem golu so več želje po napadu pokazali tudi gosti in v 61. minuti so bili zelo blizu zadetka.
Po kotu je namreč Koplarovics z glavo zatresel prečko. V 67. minuti pa se je trenerju Nebojši Vučičeviću obrestovala menjava Vaša z Repino.

Slednji je namreč po kotu s strelom iz obrata žogo poslal pod prečko mariborskih vrat in znižal zaostanek. Državni prvaki pa so spet hitro pobegnili na varno razdaljo. V 74. minuti je Tavares na sredini igrišča spravil žogo do Mertlja, ki je prodiral po desni strani.
Novinec v mariborskem dresu je nato podal do Školnika, ki je preigral Zemljiča in Matjašeca ter zabil za 3:1. Gosti so imeli zadnjo lepo priložnost na tekmi v 87. minuti, ko je Sebök zadel vratnico.