24. krog |  Nova Gorica, Športni park |  06.03.2010 ob 16.00

HIT Gorica

2 : 1

Labod Drava

Sodniki: Goričan Vojko (glavni sodnik), Vozlič Vinko (1. pomoč), Jovanović Stevo (2. pomoč) , Huselja Emir (4. sodnik)
Delegat: Kodarin Janko
Št. gledalcev: 450

Vrtnice preplavale Dravo

HIT Gorica je v 24. krogu Prve lige premagala Labod Dravo z 2:1 (1:1).

V zanimivi in razburljivi tekmi se je zmage veselila domača ekipa, zmagoviti gol pa je v prvi minuti sodnikovega podaljška dosegel "rezervist" Dino Martinovič, ki je v 82. minuti zamenjal Gorana Cvijanoviča.

Igralci iz mesta vrtnic bi lahko vprašanje zmagovalca razrešili že v rednem delu, saj so si priigrali številne priložnosti za
zadetek, ki jih je preprečil izjemno razpoloženi gostujoči vratar Gregor Fink.

Novogoričani in Ptujčani so v prvi tekmi spomladanskega dela osvojili vse tri točke (prvi so v gosteh ukanili Celjane, drugi pa na domačem igrišču Šiškarje), današnji medsebojni obračun pa so začeli zelo previdno. Do 16. minute je igra potekala med obema kazenskima prostoroma, nato pa so gostitelji v pičlih štirih minutah uprizorili tri obetavne akcije prek Ivana Brečevića in Milana Osterca, ptujski čuvaj mreže pa je bil vselej na pravem mestu.

Gostitelji so po nekaj minutah zatišja v 32. minuti vendarle dosegli prvi gol. Pobudnik akcije je bil "motor" domače zasedbe Enes Demirović, ki je sprožil močan strel, odbito žogo pa je v mrežo gostov pospravil Osterc. Bledi Ptujčani so izkoristili svojo prvo priložnost in prek Seada Zilića dosegli izenačujoči zadetek.

V drugem polčasu je bila pobuda na strani domače zasedbe. V prvih dvajsetih minutah nadaljevanja je dve obetavni akciji zapravil Osterc. Nekdanji slovenski reprezentant se je v 48. minuti znašel pred Finkom, a ga ni premagal, vajo pa je ponovil v 62. minuti, ko je po hitrem prodoru obšel ptujskega čuvaja mreže, njegov strel pa je z golove črte izbil Tonči Žilić.

Gostitelji so v nadaljevanju jalovo napadali, najlepšo priložnost pa so zapravili v 89. minuti, ko se je po lepi podaji Osterca v odlični priložnosti znašel Goran Galešić, Fink pa je bil ponovno na pravem mestu. V 91. minuti pa so vendarle dosegli zmagoviti gol, "eksekutor" akcije, ki se je dolgo časa pletla pred gostujočimi vrati, pa je bil Martinovič, ki je z natančnim strelom zadel desni spodnji kot Finkovih vrat za 2:1.