24. krog |  Velenje, Mestni Stadion ob jezeru |  06.03.2010 ob 14.15

Rudar

3 : 1

CM Celje

Sodniki: Gostenčnik Gregor (glavni sodnik), Rajh Marjan (1. pomoč), Bezjak Janez (2. pomoč) , Habjanič Sašo (4. sodnik)
Delegat: Ponikvar Janko
Št. gledalcev: 1400

Lokalni derbi knapom

Rudar Velenje je v tekmi 24. kroga Prve lige premagal CM Celje s 3:1 (2:1).

Tako Celjani kot Velenjčani so v spomladanski del prvenstva startali s porazoma, od lokalnega derbija pa so oboji veliko pričakovali. Gostje so želeli prekiniti niz dveh porazov z Rudarjem v letošnji sezoni, Velenjčani pa končati slabe predstave pred svojimi navijači.

Pri domačih sta se v ekipo vrnila Aleš Jeseničnik in Rok Kronaveter, ki sta manjkala v Novi Gorici. Med gledalce sta se zaradi rumenih kartonov preselila Miha Golob in Nikola Tolimir. Pri gostih v začetni postavi ni bilo rahlo obolelega Danijela Breziča in Rajka Repa.

Domači so hitro povedli. David Tomažič Šeruga je pobegnil po sredini igrišča, poslal žogo na desno stran do Brazilca Renata De Moraesa, ki jo je vrnil pred gol, kjer je že pritekel Tomažič Šeruga in jo s sedmih metrov poslal v mrežo Celjanov.

Takoj po zadetku bi domači skorajda povišali vodstvo s pomočjo Domagoja Duspare, potem ko so izvedli kot z leve strani, od celjskega napadalca pa se je žoga nesrečno odbila proti lastnemu golu, kjer jo je vratar izbil v polje. Le dve minuti kasneje je imel srečo domači vratar Boban Savić, ki ga je rešila prečka, ko je z glavo udaril Roman Bezjak.

V 28. minuti je na 2:0 z glavo povišal Nedzbedin Selimi, potem ko je Kronaveter izvajal tretji kot za domače. Domači pa so se prehitro zadovoljili z vodstvom in gostje so v 36. minuti znižali. Anej Lovrečič je močno streljal, žoga je zadela Jeseničnika v hrbet, se zatem odbila v vratnico in vratarja Savića, od njegove noge pa še v mrežo.

V nadaljevanju se je prva najnevarnejša priložnost ponudila De Moraesu, ki je pretekel polovico igrišča, a je Brazilec na koncu nastreljal celjskega vratarja. Celjani pa so bili v uvodnem delu drugega polčasa podjetnejši. Potem se je priložnost ponudila še Mariu Močiču, a je njegov nevaren strel odbil Savić. Takoj za tem pa je nenatančno udaril še Duspara.

V 81. minuti so imeli Rudarji priložnost, da odločijo zmagovalca, vendar je celjski vratar spet dobro posredoval pred Marianom Tomčakom. Tik pred koncem je s tretjim golom Rudar le potrdil zmago. Tomčak je presekal gostujoči napad, pretekel skoraj polovico igrišča in podal na desno stran do De Moraesa, ki je s peto podal nazaj do Alema Mujakovića, ta pa je z natančnim strelom žogo poslal v mrežo.