27. krog |  Ptuj, Mestni stadion Ptuj |  20.03.2010 ob 15.00

Labod Drava

0 : 0

Olimpija

Sodniki: Šart Peter (glavni sodnik), Šinkovec Bojan (1. pomoč), Lunežnik Janez (2. pomoč) , Gostenčnik Gregor (4. sodnik)
Delegat: Gros Branko
Št. gledalcev: 350

Brez golov na Ptuju

Labod Drava in Olimpija sta se v 27. krogu Prve lige razšli z neodločenim izidom 0:0.

Dvoboj ptujskih in ljubljanskih nogometašev ni navdušil. Po pravi "uspavanki" v prvem polčasu je bilo nekaj več razburjenja v drugem delu. Bilo je nekaj priložnosti, sodnik Peter Šart je podelil tudi rdeč karton, zadetka pa ni bilo. Tako je zadnja Drava osvojila četrto "spomladansko" točko, Olimpija, ki je v sredini lestvice, pa tretjo.

Gledalci na Ptuju so v prvem polčasu spremljali pravo uspavanko. Ne eni ne drugi ekipi ni uspelo vsaj malce zapretiti, še najbolj nevaren je bil poskus z leve strani kazenskega prostora Petra Stojanovića v 29. minuti, a je bil Gregor Fink dobro postavljen, tako kot tudi ob poskusu Jalna Pokorna v 41. minuti. Gostitelji so najbolj zapretili v 45. minuti, ko je žoga po
strelu Dorisa Kelenca zletela mimo leve vratnice.

Malce bolj zanimiv je bil drugi polčas, v katerem je imel že v 48. minuti izjemno priložnost Ermin Rakovič, ki pa je po dobri samostojni akciji zgrešil prazen gol. Isti igralec je imel v 70. minuti novo priložnost, a takrat meril previsoko. Pri Olimpiji je v tem delu igre zapretil David Kašnik, a mu je zadetek preprečil Fink.

Nekaj vode na Olimpijin mlin je v 77. minuti usmeril John Ogu Ugochukwu, ki je ob zaustavljanju Agima Ibraimija ljubljanskega nogometaša nekajkrat udaril po obrazu in si prislužil rdeč karton. Toda številčne premoči zeleno-belim ni uspelo izkoristiti, še več, niti z igralcem dolgo niso prišli do res prave priložnosti. Šele v sodnikovem podaljšku sta zapretila Milan Purović in Miroslav Cvijanović, a je obakrat dobro posredoval igralec tekme Fink.