34. krog |  Velenje, Ob jezeru |  05.05.2010 ob 18.00

Rudar

4 : 2

Labod Drava

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Podobnik Mitja (1. pomoč), Vukan Robert (2. pomoč) , Tkalčič Bojan (4. sodnik)
Delegat: Kacijan Danilo
Št. gledalcev: 950

Ptujčani z novim porazom

Rudar je v 34. krogu Prve lige premagal Labod Dravo s 4:2 (2:1).

Velenjčani so z novo zmago še ohranili upe na tretje mesto, medtem ko je Drava vse bližje izpadu v drugo ligo.

Rudar bo v zadnjih dveh krogih igral v gosteh pri Interblocku in doma z Gorico, Dravo pa čaka domači dvoboj z Mariborom in gostovanje pri Olimpiji.

Po relativno mirnem začetku so Velenjčani povedli v 15. minuti, ko je po podaji Nikole Tolimirja z natančnim strelom zadel Dario Torbić. Veselje domačinov pa ni dolgo trajalo, saj je vsega dve minuti pozneje Drava izenačila. Po dolgi podaji se je sam pred domačim vratarjem Safetom Jahićem znašel Gorazd Zajc in uspešno končal akcijo.

Po tem zadetku so bili Ptujčani tisti, ki so pustili boljši vtis na zelenici stadiona Ob jezeru, vendar to ni preprečilo novega vodstva domačih. Sead Zilić je storil prekršek nad Torbićem, toda ker je žoga prišla do Nedzbedina Selimija, je sodnik pustil prednost, velenjski napadalec pa je to izkoristil in zadel za 2:1.

V drugem polčasu so gledalci prvo priložnost videli šele v 58. minuti, ko je Denis Grbič poskusil z glavo, vendar se je izkazal gostujoči vratar Gregor Fink. V 61. minuti so Ptujčani spet izenačili izid, ko je močno podajo Dorisa Kelenca v zadetek spremenil John Ugochukwu Ogu.

Ptujčani, ki so vse bližje izpadu v drugo ligo, neodločenega izida niso znali zadržati. Že v naslednji minuti so namreč dobili nov zadetek, ko je po podaji Selimija z desne strani zadel Grbič.

Vodstvo Velenjčanov je v 71. minuti povišal Petar Stojnić, ki je bil najvišji v kazenskem prostoru Drave. V 83. minuti bi peti Rudarjev gol kaj lahko zabil Selimi, vendar je bil premalo odločen v medsebojnem dvoboju s Finkom.