28. krog |  Lendava, Športni park |  16.04.2011 ob 18.00

Nafta

1 : 4

Hit Gorica

Sodniki: Žnidaršič Andrej (glavni sodnik), Kokolj Andrej (1. pomoč), Povšnar Dejan (2. pomoč) , Gostenčnik Gregor (4. sodnik)
Delegat: Rajh Jožef
Št. gledalcev: 500

Dvoboj v Ajdovščini Nafti

Primorje je v 29. krogu Prve lige doma izgubilo proti lendavski Nafti z 1:4 (1:1).

Dvoboj klubov, ki sta finančnim razmeram primerno na začelju prvenstvene lestvice, so dobili Lendavčani in tako prekinili niz štirih porazov.

Hkrati so gosti dobili pomembne točke v boju za obstanek, saj zdaj predzadnjemu Triglavu bežijo za štiri točke. Primorje pa je že s 17. porazom v sezoni trdno na zadnjem mestu in z eno nogo že v drugi ligi.

Obe ekipi sta tekmo začeli brez prvih trenerjev. Pri domačih zaradi osebnih razlogov ni bilo Milana Petrovića, ki ga je nadomeščal Sandi Valentinčič, pri gostih, ki nekaj dni zaradi nevzdržnih razmer v klubu niso trenirali, pa je namesto Damirja Roba, ki je pred dnevi odstopil, napotke delil Stanko Preradović.

Lendavčani so hitro povedli. Po prostem strelu se je žoga od enega domačih branilcev odbila do Vedrana Vinka, ta pa jo je iz bližine med nogama Domna Božjaka poslal v mrežo.

Že dve minuti pozneje bi lahko Ajdovci izenačili, saj je Sašo Ogrič v ugodnem položaju prišel do strela z glavo, a mu žoge ni uspelo poslati čez Nemanjo Jozića, malce pozneje pa je imel priložnost še Saša Aleksander Živec, ki pa je ob "spremstvu" Marka Balažica žogo poslal visoko čez gol.

Po teh zapravljenih priložnostih so Ajdovci v 15. minuti izenačili, ko je lepo akcijo po prodoru in podaji Saše Aleksandra Živca s strelom z 12 metrov učinkovito končal Amer Jukan.

Lendavčani so do nove lepe priložnosti prišli v 33. minuti, ko je bil pred Božjakom spet Vinko, a takrat preslabo streljal. Do konca polčasa sta obe ekipi sprožili še nekaj obetavnih strelov (Nafta je imela po napaki Božjaka v 45. minuti novo veliko priložnost, vendar je Saša Levačič žogo iz bližine poslal čez vrata), a je ostalo pri 1:1.

Tako kot v prvem je Nafta tudi v drugem polčasu hitro povedla, ko je po prostem strelu z desne strani z glavo iz bližine zadel Levačič. V 67. minuti so Prekmurci povišali prednost, ko sta pred domačimi vrati žogo le nemo spremljala domača nogometaša Vladimir Ostojič in Saša Božičič, David Tomažič-Šeruga pa jo je le potisnil v prazno mrežo.

Zmago v drugem delu boljše Nafte je v 72. minuti potrdil Zoran Lesjak, ki se je odločil za strel od daleč, žoga pa je na poti proti golu zadela Milidraga Marića, spremenila smer in presenetila Božjaka. Tako eni kot drugi pa so tekmo (zaradi prekrškov) končali le s po desetimi možmi, pri domačih je v 81. minuti drugi rumen karton dobil Jaka Ihbeisheh, pri gostih pa v 85. Levačič.