16. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  06.11.2010 ob 17.00

Rudar

5 : 0

Triglav Gorenjska

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Stančin Marko (2. pomoč) , Tošeski Boris (4. sodnik)
Delegat: Bole Stojan
Št. gledalcev: 1500

Petarda ob jezeru

Rudar je v 16. krogu Prve lige doma premagal Triglav Gorenjsko s 5:0 (1:0).

Velenjčani so na krilih Mirze Mešića, ki je dosegel kar tri gole, in Dejana Djermanovića (dva gola) brez težav odpravili Triglav Gorenjsko.

Kranjčani danes niso bili dostojen tekmec knapom, ki so se izkazali z dobro realizacijo. Rudar je vpisal tretjo zaporedno zmago in ima po 16 krogih 22 točk. Triglav jih ima pet manj.

Rudar je odločno začel tekmo; že v prvi minuti je namreč Dejan Djermanović za malo zgrešil cilj. Sledila je nezanimiva predstava, v kateri pa so bili vseeno precej boljši domači nogometaši, ki so še nekajkrat bolj ali manj nenatančno sprožili proti vratom Triglava.

Pri tem je bil najaktivnejši Mirza Mešić, ki je Miho Gracarja skušal premagati predvsem s streli z glavo. Najnevarneje je meril v 27. minuti. V 32. minuti so prvič resneje - od daleč je meril Damir Marijan - nase opozorili tudi gosti, tri minute za tem pa so domači povsem zasluženo povedli prav prek najbolj nevarnega nogometaša Mešića, ki je natančno meril s 17 metrov.

Isti igralec je "udaril" tudi kmalu po začetku drugega polčasa, saj je podajo Roka Roja s prostega strela "spremenil" v vodstvo z 2:0. Le deset minut pozneje je bila tekma dokončno odločena. Rezervist František Metelka je izvedel kot, v kazenskem prostoru je bil najvišji Djermanović in zadel za 3:0.

Gosti, ki so na tekmi poskušali predvsem s streli od daleč, so nevarno zapretili v 74. minuti, ko je Robert Najdenov sprožil iz voleja, veselje pa mu je preprečila prečka.

Kazen za zapravljeno priložnost je sledila že čez minuto, ko se je med strelce še tretjič na tekmi vpisal Mešić, ki je iz bližine v drugem poskusu znova ukanil Gracarja. Tik pred koncem tekme je končnih 5:0 postavil Djermanović po hitrem protinapadu.