25. krog |  Celje, Arena Petrol |  01.04.2011 ob 18.00

CM Celje

3 : 0

Nafta

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Friš Tadej (2. pomoč) , Goričan Vojko (4. sodnik)
Delegat: Kamenšek Jožef
Št. gledalcev: 1000

Celjani odpravili Nafto

CM Celje je v 25. krogu Prve lige doma premagalo lendavsko Nafto s 3:0 (1:0).

Tako Celju kot Nafti v spomladanskem delu prvenstva ne gre najbolje. Ne nazadnje so se domači nogometaši tudi razšli s trenerjem Stanetom Bevcem.

To je očitno pomagalo, saj so danes zanesljivo premagali lendavsko Nafto in se ji približali na tri točke na lestvici. Celjani vseeno ostajajo deveti, Lendavčani pa sedmi.

Domači niso mogli računati na peterico, gosti pa na trojico nogometašev. Kljub temu so imeli gostitelji v sicer slabem prvem polčasu kmalu po sodnikovem žvižgu priložnost, ki jo je zapravil Roman Bezjak. Domačini so v nadaljevanju poskusili tudi prek Gorazda Zajca, Sebastjana Gobca, Marka Krajcerja in Zorana Pavloviča, a je ostalo pri 0:0.

Gosti so bili nevarni predvsem po zaslugi Zorana Lesjaka in Agima Ibraimija, toda tudi njuna strela nista končala v mreži. Zato pa so domači povedli v 44. minuti. Bojan Matjašec je v kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Bezjaka, tako da je sledila enajstmetrovka za Celjane. To je zanesljivo izvedel izkušeni Pavlovič.

Začetek drugega polčasa je bil razburljiv, saj sta obe ekipi konkretno napadli in sprožili kar nekaj nevarnih strelov. Najbolj nevarno je bilo v 53. minuti, ko je Zajc streljal iz bližine, toda Aleš Ajlec se je izkazal z izvrstno obrambo. V 70. minuti so imeli Celjani novo lepo priložnost, saj so dobili prosti strel na robu kazenskega prostora. Izvedel ga je Krajcer in zadel prečko.

Toda teh neizkoriščenih priložnosti gosti niso kaznovali, temveč so le nekaj trenutkov pozneje "pokasirali" še drugi gol na tekmi. V 75. minuti se je v gneči po prostem strelu v gostujočem kazenskem prostoru najbolje znašel Zajc in povišal na 2:0. Lendavčani so se očitno znašli v šoku, ki so ga domači unovčili in tri minute pozneje še povišali prednost prek Krajcerja, ki je zadel z glavo po udarcu iz kota in dokončno odločil tekmo.