6. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  20.08.2011 ob 19.00

Rudar

3 : 3

Sodniki: Tratnjek Andrej (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Smej Simon (2. pomoč) , Fekonja Štefan (4. sodnik)
Delegat: Kamenšek Jožef
Št. gledalcev: 1000

Pol ducata golov

Rudar in CM Celje sta se v 6. krogu Prve lige razšla z neodločenim izidom 3:3 (2:2).

Velenjčani in Celjani so gledalce razveselili s kar pol ducata golov, kar štirje so padli že v uvodnih 17 minutah. Na koncu so se v vsaki mreži znašle po tri žoge in kljub naletu gostiteljev ob koncu ter izključitvi Iztoka Močvinika na drugi strani Rudarju ni uspelo priti do zmage.

Celjani so se z novo točko povzpeli na tretje mesto, Velenjčani pa so na šestem.

Celjani so izvrstno začeli, saj so zadeli že s svojim prvim strelom proti golu. S prostega strela s 30 metrov je ob ne preveč dobrem posredovanju Bobana Saviča zadel Zoran Pavlovič. Vodstvo je zdržalo le šest minut, saj je Luka Žinko v 10. minuti po podaji Amela Mujakovića v gneči pred vrati Celja žogo nekako le zbezal čez golovo črto. To pa ni zmedlo gostov, ki so potrebovali le tri minute za novo vodstvo. Dejan Krljanović se je v 13. minuti odločil za strel, Savič je žogo odbil le do Denisa Popovića, ki se je nato vpisal med strelce.

Tekma pa je bila še naprej zelo nenavadna. V 17. minuti je namreč padel že četrti gol na tekmi, takrat spet v celjsko mrežo, njegov avtor je bil Luka Majcen. Ta je žogo potisnil v prazno mrežo po tem, ko je najprej Elvis Bratanović iz bližine zadel levo vratnico. Po tem zadetku se je igra malce "normalizirala" in umirila, čeprav sta ekipi (v domači je moral v 42. minuti iz igre Aleš Jeseničnik zaradi poškodbe) sprožili še nekaj strelov proti vratom, a se izid ni več spremenil.

Drugi polčas se je začel z rahlo zamudo zaradi težav z razsvetljavo, prav tako pa tudi malce previdno. Toda to ni ustavilo domačih, da ne bi v 57. minuti prvič na tekmi povedli. Po podaji Žinka je namreč z glavo zadel Bratanović. Očitno je ta zadetek prebudil tudi goste, ki so v svoje vrste poklicali Ivana Firerja, prav ta igralec pa je kmalu po vstopu v igro izenačil z natančnim strelom od daleč.

V zaključku tekme sta se ekipi spet malce "umirili", pobudo na domači zelenici so imeli "knapi". Kaj lahko bi jo unovčili v 83. minuti, ko je Majcen že premagal vratarja, zadetek pa mu je preprečila desna vratnica. V izdihljajih tekme so Celjani ostali brez izključenega Iztoka Močivnika (drugi rumen karton je dobil zaradi simuliranja), a številčne prednosti gostiteljem ni uspelo unovčiti.