24. krog |  Kranj, Športni center Kranj |  18.03.2012 ob 15.00

Triglav

0 : 2

Olimpija

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Žekš Zoran (1. pomoč), Koren Jožef (2. pomoč) , Tratnjek Andrej (4. sodnik)
Delegat: Bole Stojan
Št. gledalcev: 1500

Zmaji osvojili Triglav

Triglav je v 24. krogu Prve lige v Kranju izgubil proti Olimpiji z 0:2 (0:1).

Zeleno-beli so v prvih dveh medsebojnih tekmah sezone Kranjčane odpravili z 1:0. Tudi na današnji je dolgo časa kazalo, da bodo Ljubljančani še tretjič slavili z enakim izidom, potem ko je že v deseti minuti zadel Dare Vršič. Kljub še nekaj izvrstnim priložnostim obeh ekip se namreč vse do 93. minute mreža ni več zatresla, takrat pa je Anej Lovrečič le še potrdil ljubljansko slavje.

Olimpija tako kljub ne ravno prepričljivi igri, saj jo je Triglav danes v kar nekaj delih tekme nadigral, nadaljuje bogato spomladansko bero točk, saj je v treh nastopih še tretjič zmagala, a ostaja velikih 12 točk za vodilnim Mariborom, ima pa po novem štiri točke naskoka pred tretjeuvrščeno ekipo, Gorico. Triglav, ki je v tem delu prvenstva zbral zmago in dva poraza, pa je trdno na zadnjem mestu.

Ljubljančani so si v Kranju že v uvodu tekme hitro priigrali nekaj (pol)priložnosti, v deseti minuti pa je svoj 18. zadetek v sezoni zabil Dare Vršič, potem ko se je žoga po gneči v kazenskem prostoru in strelu Sretena Sretenovića odbila točno na glavo najboljšega strelca lige. Tudi v nadaljevanju je imela Olimpija igro v svojih nogah, medtem ko so se domači kot običajno bolj osredotočali na protinapade. Zeleno-beli so vrata Triglava ogrozili v 17. minuti prek Nikole Nikezića, v 22. prek Sretenovića, v 25. minuti pa je Vršič žogo poslal le malce mimo desne vratnice.

Pet minut pozneje so domači sprožili sploh prvi strel na tekmi, ko je Enis Đurković sprožil z 20 metrov, Elvis Džafić je žogo pospremil le s pogledom, a je na njegovo srečo končala mimo vrat. Že minuto pred tem pa je moral po prvi menjavi poseči strateg ljubljanske ekipe Bojan Prašnikar, saj je v igro namesto poškodovanega Milana Anđelkovića poslal Davida Kašnika.

V končnici prvega dela so Kranjčani opozorili nase in znova resno ogrozili Džafićeva vrata, posebej v 38. minuti, ko je sprožil Jalen Pokorn, ljubljanski vratar je bil spet popolnoma brez moči, a je žoga za las zgrešila cilj. Takoj zatem je neovirani Đurković meril naravnost v ljubljanskega čuvaja mreže.

Drugi polčas so bolje začeli Kranjčani, ki so imeli pobudo, a nevarnejšega strela proti gostujočim vratom niso poslali. V 60. minuti je v dvoboju s Sretenovićem v kazenskem prostoru Olimpije padel Anže Jelar, toda sodnik Bojan Mertik se ni odločil za najstrožjo kazen. V 71. minuti je na drugi strani znova poskusil Vršič, njegov močan poskus pa je ukrotil domači vratar Žan Pelko.

Domači trener Siniša Brkić je z menjavami skušal okrepiti napad in doseči želeni zadetek, v igro je poslal tudi Gambijca Ousmana Kolija, ki je debitiral v slovenski prvoligaški konkurenci. Toda domačim se to ni obrestovalo, še več, v sodniškem dodatku je Anej Lovrečič z roba kazenskega prostora s "pomočjo" enega domačih nogometašev postavil končni izid.