27. krog |  Koper, ŠRC Bonifika |  01.04.2012 ob 17.00  | Prenos: TV Slovenija 2

2 : 2

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Gabor Jožef (2. pomoč) , Kovačič Darjan (4. sodnik)
Delegat: Komel Otmar
Št. gledalcev: 2300

Atraktiven remi v Kopru

Luka Koper in Maribor sta se v 27. krogu Prve lige v Kopru razšla z neodločenim izidom 2:2 (1:1).

Koprčani in Mariborčani so na sončni Bonifiki pokazali všečno predstavo. Lepo število gledalcev je uživalo v dinamični in razburljivi tekmi, ki se je kar nekako pravično končala z delitvijo točk.

Mariborčani so tako petič v sezoni igrali neodločeno in imajo na vrhu 16 točk prednosti pred Olimpijo, Koper, ki je že v 9. krogu na domačem igrišču igral 2:2 z Mariborom, pa je peti s tremi točkami prednosti pred Rudarjem in petimi zaostanka za Gorico.

Gosti so odlično začeli tekmo. V peti minuti je Etien Velikonja pobegnil Enesu Handanagiću, pritekel pred Ermina Hasića in ga zanesljivo premagal. Domačih nogometašev pa zgodnji zadetek ni preveč zmedel. Že devet minut pozneje je po globinski podaji Adnana Aganovića Ivan Brečević z desetih metrov ugnal mariborskega vratarja za izenačenje na 1:1.

V 19. minuti je bil znova v glavni vlogi Aganović, ki je lepo podal pred vrata Maribora, Milan Osterc pa je s petih metrov streljal mimo vrat. Največjo priložnost za domače je v 28. minuti zapravil mladi Matej Pučko. Po podaji Osterca je povsem sam in neoviran z desetih metrov streljal visoko prek gola. Zadnje večje razburjenje je v 42. minuti povzročil Goran Cvijanović, ki je s 16 metrov močno streljal, a je bil Hasić na mestu.

V nadaljevanju tekme je "ogrevanje" trajalo kakih 15 minut. Nato pa so si razburljivi dogodki sledili iz minute v minuto. V 60. minuti je Miha Blažič slabo posredoval, podarjene žoge pa Dalibor Volaš, ki se je znašel sam pred Hasićem, ni znal izkoristiti in je streljal čez gol.

Isti igralec je v 64. minuti močno sprožil s prostega strela, vendar je bil koprski vratar zbran. Že čez minuto je v polprotinapadu Brečević nenadoma streljal s skoraj 20 metrov, vratar gostov Jasmin Handanović je zelo slabo posredoval in po začetniški napaki je strel koprskega nogometaša končal v mreži za 2:1.

Domači so imeli priložnost za zmago v 67. minuti, ko je Handanović žogo izbil do Pučka, ki je streljal proti praznim vratom, mariborska obramba pa je žogo odbila z golove črte. Adut s klopi mariborskega trenerja Darka Milaniča je bil tokrat Marcos Tavares.

V 80. minuti se je nenadno odločil za strel s 16 metrov, žoga je oplazila enega domačih igralcev in končala v domači mreži za 2:2. Tri minute pozneje je Agim Ibraimi s strelom z dobrih 20 metrov oplazil prečko koprskega gola, kar je bila tudi zadnja priložnost tekme.