1. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  15.07.2012 ob 20.00

Olimpija

1 : 2

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Rep Borut (1. pomoč), Praprotnik Jure (2. pomoč) , Žnidaršič Andrej (4. sodnik)
Delegat: Vrenk Drago
Št. gledalcev: 500

Olimpija - Domžale 1:2

* Stadion Stožice, gledalcev 800, sodniki: Čeferin (Kranj), Rep (Radovljica), Praprotnik (Ljubljana).
* Strelca: 0:1 Živec (20.), 1:1 Vicente (34.), 1:2 Živec (89.).
* Olimpija: Džafič, Jović, Zarifović, Franklin Vicente (od 86. Škerjanc), Trifković (od 72. Božič), Bešić (od 57. Šporar), Omladić, Radujko, Lovrečič, Sretenović, Lascurain.
* Domžale: Vidmar, Skubic, Topič, Zec, Živec, Gerič (od 61. Šimunovič), Vuk, Osmanaj (od 74. Požeg Vancaš), Korun, Škafar (od 45. Majer), Kous.
* Rumeni kartoni: Sretenović, Radujko; Šimunović, Živec.
* Rdeči karton: /

Po uspešnem začetku evropske sezone je ljubljanske zeleno-bele danes čakal še prvenec na domači sceni. Njihov tekmec so bili sosedje iz Domžal, ki so na koncu tudi odnesli poln plen s Stožic po zadetku junaka tekme Aleksandra Saše Živčeca tik pred koncem dvoboja.

Prvi je nasprotnega vratarja ogrel domači napadalec Nik Omladič, ki je v drugi minuti sprožil prvi strel, Aris Zarifovič pa je v četrti minuti zgrešil žogo, ko je bil nekaj metrov pred vrati Domžal. Domžalčani so dobro ustavljali napade domačih, nato pa povedli. V 21. minuti je po prekršku Daliborja Radujka na robu kazenskega prostora prosti strel izvedel Živec, žoga je oplazila živi zid domačih in presenetila vratarja Elvisa Džafića. Gostje so bili znova nevarni v 28. minuti, ko je bil začetnik akcije prav strelec gola, a se je nato namesto podaje Goranu Vuku odločil za strel, vendar zgrešil vrata. Nato je spet zapretila Olimpija, Omladič je v 30. minuti najprej slabo streljal, nato pa štiri minute pozneje dobro podal v kazenski prostor. Tam je bil na pravem mestu junak evropskih tekem z Luksemburžani Brazilec Franklin Vicente ter z glavo poskrbel za izenačenje. Ob koncu polčasa je Liridion Osmanaj nevarno streljal po podaji Živčeca, a je bil tokrat vratar zeleno-belih zbran in žogo odbil.

Nadaljevanje je prineslo bolj ležerno igro, domači so imeli nekaj terenske premoči, vendar brez prave akcije, ki bi bila nevarna za gol Domžal. Tudi Domžalčani so bili nenevarni, Živec je enkrat streljal precej mimo gola, drugič pa je bil v prepovedanem položaju. Anej Lovrečič je v 65. minuti meril čez gol domžalskega vratarja Vidmarja, ki pa se je moral potruditi deset minut pozneje, ko je dobro posredoval ob poskusu Radujka iz bližine. Sledila pa je lepa domžalska priložnost, ko je Živec v 78. minuti že premagal Džafića - ta se je pred tem zapletel z Vukom in obležal na tleh -, žogi pa je pot v prazno mrežo na golovi črti preprečil Sretenović. A Domžalčani so premoč v tem delu tekme tudi kronali z zadetkom; v 89. minuti so namreč dosegli vodilni in tudi zmagoviti gol. Živec je bil na pravem mestu ob pravem trenutku in natančno podajo spremenil v gol za končnih 2:1.

Oglejte si izjavi iz Gorice, s tekme 1. kroga Prve lige Olimpija - Domžale.

Spregovorili so: Ermin Šiljak (Olimpija), Saša Aleksander Živec (igralec Domžal) in Stevan Mojsilović (Domžale).