25. krog |  Kidričevo, Športni park NK Aluminij |  17.04.2013 ob 16.00

Aluminij

2 : 0

Olimpija

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Ajdovec Rafael (1. pomoč), Vidali Manuel (2. pomoč) , Mežnar Tadej (4. sodnik)
Delegat: Kacijan Danilo
Št. gledalcev: 300

Aluminij porazil Olimpijo

Aluminij - Olimpija 2:0 (1:0)

* Stadion Aluminija, gledalcev 400, sodniki: Ponis (Koper), Ajdovec (Kranj) in Vidali (Gračišče).
* Strelca: 1:0 Kurež (11.), 2:0 Topolovec (80.).
* Aluminij: Murko, Spahić, Topolovec, Kurež (od 88. Ožvald), Žagar (od 85. Zajc), Medved, Bingo, Rešek, Loznarič, Bloudek, Črnic (od 82. Jovanović).
* Olimpija: Džafić, Jović, Salkić (od 83. Zarifović), Mitrović, Delamea Mlinar, Ivelja, Fink (od 67. Baskera), Omladič, Trifković, Nikezić, Valenčič (od 90. Bešić).
* Rumeni kartoni: Medved, Lonzarič, Bloudek; Fink, Mitrović, Ivelja, Salkić, Zarifović.
* Rdeč karton: /.

Potem ko so Ljubljančani v prejšnjem krogu zanesljivo zmagali v Domžalah, jim drugo gostovanje zapored ni prineslo novega uspeha, pa čeprav so igrali proti predzadnjemu Aluminiju. Ekipa iz Kidričevega je pokazala več volje po treh točkah, zeleno-beli pa predvsem v prvem polčasu niso pokazali veliko. Aluminij, pri katerem je Denis Topolovec poskrbel za pravi "evrogol", je kljub sedmi zmagi še vedno deveti, Olimpija pa je kljub sedmem porazu trdno druga.

Prvi strel proti golu so sprožili domači, a je Sandro Bloudek meril preveč po sredini vrat, tako da je Elvis Đafić žogo odbil. V 11. minuti pa so gostitelji povedli. Matic Črnic je izvedel prosti strel, lepo podal do Roberta Kureža, ki je nato iz bližine zadel za 1:0.

Po zadetku je na igrišču zavladalo rahlo zatišje, nove priložnosti gledalci niso videli vse do 42. minute, ko je sprožil Sandro Bloudek, a žogo poslal malce mimo gola. Ljubljančani so v prvem polčasu igrali precej anemično, prave priložnosti si niso priigrali.

V nadaljevanju so najprej gosti poskusili prek Nika Omladiča, ki je nevarno streljal, a se je izkazal Tomaž Murko. Po še nekaj bolj ali manj nenevarnih strelih na obeh straneh pa so imeli zeleno-beli v 60. minuti izvrstno priložnost za izenačenje, saj je Aljaž Medved v kazenskem prostoru napravil prekršek nad Nikolo Nikezićem, tako da je sodnik Roberto Ponis pokazal na belo točko.

Enajstmetrovko je izvedel kar Nikezić, a zgrešil. Domači so to zapravljeno priložnost kaznovali v 80. minuti, ko je Denis Topolovec mojstrsko z dobrih 30 metrov izvedel prosti strel in zadel levi zgornji kot Džafićevih vrat ter postavil končni izid.