28. krog |  Domžale, Športni Park Domžale |  13.04.2013 ob 20.00  | Prenos: Planet

0 : 4

Olimpija

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Stančin Marko (2. pomoč) , Kajtazović Nejc (4. sodnik)
Delegat: Bole Stojan
Št. gledalcev: 1200

Olimpija do visoke zmage

Domžale - Olimpija 0:4 (0:1)

* Športni park, gledalcev 1300, sodniki: Čeferin (Kranj), Arhar (Vrhnika) in Stančin (Ljubljana).
* Strelci: 0:1 Skubic (36., a. g.), 0:2 Omladič (57.), 0:3 Nikezić (69.), 0:4 Nikezić (75.).
* Domžale: Vidmar, Skubic, Zec, Čadikovski (od 57. Janža), Knezović, Halilović, Balokog, Korun (od 46. S. Vuk), Šimunović, Balkovec (od 46. G. Vuk), Kous.
* Olimpija: Džafić, Zarifović, Trifković, Valenčič (od 79. Baskera), Fink, Nikezić (od 90. Gerić), Ivelja, Delamea Mlinar, Omladič, Lovrečič (od 88. Kapun), Salkič.
* Rumeni kartoni: Knezović, Šimunović, Balkovec, Skubic, Kous, Balokog; Delamea Mlinar
* Rdeč karton: /.

Tradicija letošnjih obračunov med Domžalami in Olimpijo, v spomladanskem delu dveh neporaženih ekip, se je nadaljevala tudi na četrti medsebojni tekmi. Tudi četrtič se je zmage veselilo gostujoče moštvo, tokrat drugič Olimpija. Njuna zmaga je povsem zaslužena, saj je bila večji del tekme izrazito boljši tekmec, imela je terensko premoč, veliko več pa tudi streljala. Zato ne čudi, da je visoko zmagala, lahko pa bi dosegla še kakšen gol več.

Že začetek derbija drugo in tretjeuvrščene ekipe prvenstva, je pokazal, da imata obe ekipi veliko željo po zmagi. Domžalčani, ki imajo v letošnji sezoni velike težave z rezultati na svojem stadionu, so si priigrali prvo priložnost, a je po protinapadu Uroš Korun preslabo streljal. Le dve minuti pozneje je bil na drugi strani nenatančen Aris Zarifović, ki je napovedal, da pobudo prevzemajo Ljubljančani. Po številnih strelih iz razdalje so v 36. minuti gosti tudi kronali svojo premoč. Nik Omladič je z desne strani izvedel prosti strel, Antonio Delamea Mlinar se je sam znašel pred golom, Nejc Vidmar je njegov poskus ubranil, v nadaljevanju akcije pa je žoga tudi nekoliko srečno prišla do Đorđeta Ivelje, ki jo je poslal mimo vratarja. Gol je poskušal preprečiti Nejc Skubic, a je pri tem žogo poslal v lastno mrežo. Domači so protestirali, češ da je bil na začetku Mlinar v nedovoljenem položaju, a protesti so imeli samo eno posledico: izključen je bil trener Stevan Mojsilović.

V drugem delu s razmerje moči ni dosti spremenilo. Domači so na začetku sicer pokazali željo po napadu, a so hitro morali spet po žogo v mrežo, v 57. minuti je po podaji Aneja Lovrečiča z lepim strelom s pomočjo vratnice vodstvo povišal Omladič. Goran Vuk bi lahko nekaj trenutkov pozneje podaljšal upanje Domžalčanov, Filip Valenčič pa dokončno rešil vprašanje zmagovalca, a sta bila oba premalo natančna. Zato pa je bilo zmagovalec znan v 69. minuti, ko je po lepi podaji Matica Finka Vidmarja premagal Nikola Nikezić. Do konca je bilo še nekaj priložnosti na obeh straneh, več so jih imeli gosti, ki so prek Nikezića dosegli še četrti gol. Pred njim je na drugi strani je Denis Halilović z glavo že premagal vratarja Elvisa Džafića, a mu je na golovi črti veselje preprečil Fink.