29. krog |  Celje, Arena Petrol |  21.04.2013 ob 16.00

0 : 0

Sodniki: Habjanič Sašo (glavni sodnik), Mikača Goran (1. pomoč), Klančnik Tomaž (2. pomoč) , Fekonja Štefan (4. sodnik)
Delegat: Kacijan Danilo
Št. gledalcev: 500

V Celju so mreže mirovale

Celje - Domžale 0:0

* Arena Petrol, gledalcev 550, sodniki: Habjanič (Murska Sobota), Mikača (Višnja Gora) in Klančnik (Slovenj Gradec).
* Strelci: /.
* Celje: Kotnik, Vrhovec, Krajcer, Centrih (od 83. Tomažič-Šeruga), Verbič, Bajde (od 77. Bajić), Korošec, Plesec (od 60. Srdić), Zajc, Žurej, Vidmajer.
* Domžale: Vidmar, Skubic, S. Vuk, Knezović, Halilović, Rems, Dobrovoljc, Balkovec, Majer (od 10. Korun, od 59. Čadikovski), Janža (od 67. Šimunović), Kous.
* Rumeni kartoni: Vrhovec, Korošec; Skubic.
* Rdeč karton: /.

Domžale so v boju za tretje mesto še vedno v najboljšem položaju med tistimi, ki še lahko računajo na zadnje "evropsko" mesto na lestvici. V Celju so igrale 0:0 in tako imajo točko pred četrtim Koprom ter šest pred petimi Celjani. Za nameček imajo še eno tekmo v "dobrem".

Domžalčani so že v deseti minuti morali poseči po menjavi, poškodovanega Žana Majerja je zamenjal Uroš Korun. V 14. in 18. minuti je pri gostih s streloma poskusil Slobodan Vuk, a neuspešno, tako kot Miha Zajc pri Celjanih v 17. minuti. Deset minut pozneje so imeli domači novo priložnost, ko je z 20 metrov nevarno sprožil Benjamin Verbič, izkazal pa se je Nejc Vidmar v domžalskih vratih.

V 33. minuti je Korun z glavo meril previsoko, štiri minute pozneje pa je Jure Balkovec prodrl v kazenski prostor, kjer ga je ustavil Matej Centrih, a po sodniškem mnenju brez prekrška za najstrožjo kazen. Gostitelji pa so bili znova nevarni v 40. minuti, ko je Gregor Bajde sprožil močan volej, Vidmar pa se je izkazal in žogo odbil v kot. Po njem je do strela z glavo prišel Marko Krajcer, na golovi črti pa je celjsko veselje preprečil Denis Halilović. Zadnjo nevarno akcijo v tem delu igre so imeli gosti, po poskusu Balkovca je bil na pravem mestu Matic Kotnik.

V drugem polčasu so prvi zagrozili gosti, ko je v 52. minuti z glavo poskusil Halilović, a je bil nenatančen. Isti igralec je spet z glavo sprožil v 74. minuti po kotu Jureta Balkovca, Kotnik pa je žogo ujel. Pet minut pozneje je pri domačih z desetih metrov močno sprožil Alexander Srdić, Vidmar pa ni imel veliko dela. Domžale so sicer tekmo končale z igralcem manj, saj je v 89. minuti zaradi poškodbe moral iz igre Ivan Knezović.