29. krog |  Kidričevo, Športni park NK Aluminij |  21.04.2013 ob 16.00

Aluminij

2 : 2

Triglav

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Tompa Marjan (1. pomoč), Smej Simon (2. pomoč) , Kovačič Darjan (4. sodnik)
Delegat: Knafelc Aldo
Št. gledalcev: 400

Remi v Kidričevem

Aluminij - Triglav 2:2 (1:1)

* Stadion Aluminija, gledalcev 300, sodniki: Mertik (Odranci), Tompa (Turnišče) in Smej (Fokovci).
* Strelci: 1:0 Žagar Knez (18.), 1:1 Diallo (28.), 1:2 Đurković (75.), 2:2 Drevenšek (84./11 m).
* Aluminij: Murko, Topolovec, Bingo, Lonzarić, Kurež, Bloudek, Žagar Knez, Spahić (od 79. Zajc), Medved, M. Rešek (od 56. Drevenšek), Črnic (od 70. Jovanović).
* Triglav: Pelko, Šturm, Diallo, Klemenčič, Jelar, Đurković, Krcić (od 60. Ovčina), A. Poplatnik, Pokorn, Nazić (od 54. Šušteršič, od 88. Kongnyuy), Bubanja.
* Rumeni kartoni: M. Rešek, Medved; Pokorn, Kongnyuy.
* Rdeč karton: /.

Kranjčani resda niso dosegli nove zmage, a so tudi po tretjem obračunu pod vodstvom Dušana Kosića še neporaženi. V Kidričevem so dosegli pomembno točko v boju za obstanek in imajo ob tekmi manj še vedno štiri točke prednosti pred predzadnjim Aluminijem in osem pred zadnjo Muro.

Po uvodu brez priložnosti so prvi zagrozili Kranjčani, ki so v 12. minuti v enem napadu dvakrat streljali, prek Davorja Bubanje in Aleša Poplatnika, obakrat pa je bil na mestu Tomaž Murko. Šest minut pozneje pa so domači povedli, potem ko je Tadej Žagar Knez po dolgi podaji z leve strani lepo stekel med branilci, prišel do strela in zadel za 1:0. A vodstvo domačih je trajalo le deset minut.

Takrat je Aleš Poplatnik s podajo iz kota lepo našel Lamina Dialla, ki je z glavo ugnal Murka. Ta se je žoge sicer dotaknil, a ukrotiti je ni mogel. Kranjčani so imeli novo lepo priložnost v 39. minuti, ko je Anže Jelar streljal s šestih metrov, Murko pa je še enkrat več dobro posredoval. Na drugi strani so imeli tik pred koncem polčasa priložnost še domači, a je Sandro Bloudek slabo sprejel žogo, tako da mu jo je vratar Žan Pelko odvzel.

Uvod drugega polčasa ni prinesel posebnega razburjenja, prvi nevarnejši strel je sprožil Bloudek v 57. minuti, a Pelko z njim ni imel težav. V 64. minuti je poskusil na drugi strani Enis Đurković, bil pa je premalo natančen, tako kot tudi Bloudek in Marko Drevenšek na domači strani. V 75. minuti pa so Gorenjci povedli. Po desni strani je prodrl Bubanja, podal v sredino, kjer je bil na pravem mestu v kazenskem prostoru Đurković in s 13. golom v sezoni svojo ekipo pripeljal do vodstva.

Domači so bili blizu izenačenja že štiri minute pozneje, ko je Robert Kurež sprožil z velike razdalje in zadel vratnico. V 84. minuti pa so imeli domači na voljo strel z bele točke po prekršku Martina Šušteršiča (ta se je pri tem poškodoval in moral iz igre) nad Gorazdom Zajcem, ki so ga po zaslugi Drevenška tudi izkoristili za končnih 2:2.