31. krog |  Celje, Arena Petrol |  04.05.2013 ob 17.30  | Prenos: Planet

2 : 3

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Stančin Marko (2. pomoč) , Sagrković Asmir (4. sodnik)
Delegat: Gros Branko
Št. gledalcev: 300

Gorica po preobratu do pomembne zmage

Celje - Gorica 2:3 (2:1)

* Arena Petrol, gledalcev 400, sodniki: Skomina (Koper), Arhar (Vrhnika) in Stančin (Ljubljana).
* Strelci: 1:0 Tomažič-Šeruga (15.), 1:1 Žigon (17.), 2:1 Gobec (45./11 m), 2:2 Ndiaye (70.), 2:3 Vetrih (75.).
* Celje: Kotnik, Vrhovec, Krajcer, Verbič, Bajić (od 76. Žurej), Srdić (od 72. Medved), Gobec, Plesec (od 66. Bajde), Gaber, Tomažič-Šeruga, Vidmajer.
* Gorica: Simčič, Vetrih, Širok, Šturm (od 88. Bremec), Žigon, Mbida (od 46. Celcer), Praprotnik (od 46. Živec), Mevlja, Gregorič, Ndiaye, Jogan.
* Rumeni kartoni: Tomažič-Šeruga, Žurej; Mbida.
* Rdeč karton: /.

Osmouvrščeni Novogoričani so v Celju prišli do pomembne zmage v boju za obstanek. Osmič v sezoni so vpisali tri točke in se točkovno izenačili s sedmimi Kranjčani. Na drugi strani je Celje trdno na petem mestu, a po devetem porazu izgublja stik z Domžalami in Luko Koper, najresnejšima kandidatoma za končno tretje mesto.

Celjani so tekmo odprli s priložnostjo Alexandra Srdića, žogo po njegovem strelu je na golovi črti izbil eden gostujočih branilcev. V deveti minuti je Benjamin Verbič zatresel goriško mrežo, a iz prepovedanega položaja, tako da je ostalo 0:0. A ne za dolgo. Že v 15. minuti je namreč David Tomažič-Šeruga poskrbel za domače vodstvo, ko je učinkovito končal daljšo celjsko akcijo.

Veselje je bilo kratkotrajno. Že dve minuti pozneje je namreč Dejan Žigon neoviran v kazenskem prostoru matiral Matica Kotnika. Čeprav so bili Celjani tudi po tem golu boljši tekmec, pa so bili gosti konkretnejši, med drugim je Miha Mevlja v 24. minuti meril le malce previsoko. Tik pred koncem polčasa pa so domači prišli do enajstmetrovke, potem ko so domači v kazenskem prostoru zrušili Nejca Plesca. Odgovornost je prevzel izkušeni Sebastjan Gobec in svojo ekipo popeljal v vodstvo z 2:1.

Novogoričani so v drugem polčasu zaigrali napadalneje, počasi stisnili domače na njihovo polovico, v 70. minuti pa kronali boljšo igro z izenačujočim zadetkom. Mevlja je natančno podal do Welleja Ndiayeja, ki je z glavo ugnal Kotnika. V 72. minuti je gostujočega vratarja ogrel Gregor Bajde, domači čuvaj mreže pa je moral v 75. pobrati novo žogo iz svoje mreže. Amedej Vetrih se je odločil za strel in zadel desni zgornji kot celjski vrat. Celjani so se nato trudili izenačiti, a jim v močnem nalivu ni uspelo izvesti kakšne resne akcije.