32. krog |  Domžale, ŠP-Domžale |  11.05.2013 ob 17.30  | Prenos: Planet

1 : 1

Triglav

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Kopač Borut (1. pomoč), Bensa Uroš (2. pomoč) , Mertik Bojan (4. sodnik)
Delegat: Kodarin Janko
Št. gledalcev: 300

Avtogol Zoliča za točko Domžal

Nogometaši Domžal in kranjskega Triglava so se v 32. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:1).

Domžale : Triglav 1:1 (0:1)

* Športni park, gledalcev 300, sodniki: Jug (Tolmin), Kopač (Idrija) in Bensa (Kojsko).
* Strelca: 0:1 Šmit (5.), 1:1 Zolić (87./avtogol).
* Domžale: Vidmar, Čadikovski, Gorenc Stanković, Halilović, Ihbeisheh (od 46. S. Vuk), Dobrovoljc, Šimunović, Balkovec (od 46. Osmanaj), Majer, Janža, Husmani (od 75. Balokog).
* Triglav: Pelko, Šturm (od 66. Sever), Zolić, Đurković (od 82. Bukara), Krcić, A. Poplatnik, M. Poplatnik, Šmit, Pokorn, Stojnić, Bubanja.
* Rumeni kartoni: Šmit, Gorenc Stanković, Pelko, Pokorn.
* Rdeč karton: Šmit (86.).

Domžalčani, ki se s Koprom borijo za končno tretje mesto in igranje v evropskih pokalih, so proti Kranjčanom dolgo "viseli", na koncu pa izvlekli pomembno točko. Kljub njej pa zdaj za tretjimi Primorci, ki so zanesljivo slavili v Velenju, zaostajajo za tri točke. Velenjčani ostajajo šesti.

Ekipi sta že v uvodnih minutah prišli do nevarnih zaključnih strelov, a je žoga tako po poskusu Vlada Šmita kot Denisa Halilovića zletela čez gol. A gosti so hitro povedli. V peti minuti je prosti strel s 25 metrov mojstrsko izvedel Šmit, ki je žogo tudi s pomočjo prečke poslal v zgornji levi kot domačih vrat.

Pet minut pozneje je Gaber Dobrovoljc iz ugodnega položaja meril previsoko, v 15. minuti je Žan Majer žogo poslal mimo leve vratnice, v 18. minuti je Žana Pelka ogrel še Mato Šimunović, kranjskega vratarja pa je v 23. minuti namučil še Dobrovoljc, ko je z dobrih 20 metrov poskusil z volejem.

Deset minut zatem se je Pelko znova izkazal po Šimunovićevem strelu iz bližine, nekaj trenutkov pozneje pa je na drugi strani iz bližine žogo čez gol poslal Davor Bubanja. Triglavani so bili nevarni tudi v 37. minuti, ko sta zapored poskusila Aleš Poplatnik in Šmit, a je obakrat posredoval Nejc Vidmar. Ta se je izkazal tudi v 41. minuti po novem strelu Bubanje.

V drugem polčasu so bili malce podjetnejši domači nogometaši, ki so več poskušali s streli. Lepo priložnost so imeli v 74. minuti, ko je Petar Stojnić podal proti svojemu vratarju, žoga pa se je ustavila v luži. Proti vratom je stekel Liridon Osmanaj, a je Pelko še pravočasno posredoval. Štiri minute pozneje je z glavo streljal Slobodan Vuk, kranjski vratar pa je odlično posredoval, tako kot po strelu Čadikovskega v isti minuti.

V 86. minuti so Kranjčani na igrišču ostali le z desetimi igralci, saj je po prekršku nad Vukom drugi rumen karton dobil Šmit in moral iz igre. Le minuto pozneje so domači izenačili, potem ko je Erik Janža podal pred vrata Triglava, Edvin Zolić pa je nespretno posredoval in zatresel lastno mrežo. Zadnjo priložnost na tekmi so v tretji minuti sodniškega dodatka zapravili domači, potem ko je sprožil Šimunović, žoga pa se je od enega kranjskih branilcev odbila za malo mimo gola.