33. krog |  Koper, ŠRC Bonifika |  14.05.2013 ob 20.00

2 : 2

Sodniki: Goričan Vojko (glavni sodnik), Lunežnik Janez (1. pomoč), Podobnik Mitja (2. pomoč) , Sagrković Asmir (4. sodnik)
Delegat: Kranjec Sandi
Št. gledalcev: 600

Tudi na primorskem derbiju brez zmagovalca

Luka Koper - Gorica 2:2 (2:2)

* Stadion Bonifika, gledalcev 500, sodniki: Goričan (Loče pri Poljčanah), Lunežnik (Zgornja Ložnica) in Podobnik (Veliki Gaber).
* Strelci: 1:0 Bradaschia (12.), 1:1 Žigon (18.), 2:1 Bagarić (34./11 m), 2:2 Žigon (43.).
* Luka Koper: Nenezić, Đukić, Hadžić, Blažič, Bagarić, Bradaschia, Guberac, Črnigoj (od 65. Mendy), Štulac, Galešić (od 77. Pučko), Brečević (od 90. Lotrič).
* Gorica: Simčič, Širok, Gregorič, Jogan, Celcer, Vetrih (od 83. Praprotnik), Mevlja, Ndiaye, Žigon (od 90. Frelih), Šturm, Živec.
* Rumeni kartoni: Đukić, Galešić; Simčič, Širok, Celcer, Ndiaye, Vetrih.
* Rdeč karton: /.

Koprčani so imeli po neodločenem izidu Domžal z Mariborom priložnost, da se na tretjem mestu dvakratnim prvakom iz Domžal oddaljijo za pet točk, a jim je na domačem igrišču spodrsnilo. Tudi "kanarčki" so vpisali zgolj točko proti Gorici, tako da imajo še naprej ulovljive tri točke naskoka pred četrtouvrščenimi Domžalami. Gorico, ki se je s točko zagotovo že ognila morebitnem zadnjemu mestu, do konca prvenstva čakata še domači tekmi s Triglavom in z Rudarjem ter gostovanje v Domžalah, Koprčani pa bodo proti Muri in Celju igrali v gosteh, doma pa z Olimpijo.

Tekmo so bolje so odprli gosti. A Uroš Celcer v deveti in Dejan Žigon v 11. minuti nista zmogla premagati Igorja Nenezića. Domači so povedli iz prvega resnega napada. Z desne strani je Daniel Bradaschia pritekel v kazenski prostor, potem pa z levo nogo poslal žogo v prvi vratarjev kot za vodstvo z 1:0. Dve minuti pozneje je Saša Aleksander Živec preigral Miho Blažiča v kazenskem prosu Kopra, slednji ga je podrl, Vojko Goričan pa ni pokazal na belo točko.

Zasluženo izenačenje je sledilo v 18. minuti. Ekipa gostov je duhovito izigrala obrambo Kopra, Žigon se je znašel sam pred Nenezićem in z natančnim diagonalnim strelom izid izenačil. V 33. minuti je Goran Galešić lepo podal v kazenski prostor gostov, kjer je Ivan Brečević dobro skočil, a je njegov poskus z glavo Vasja Simčič izbil v kot. Po kotu je sledila podaja proti vratom Gorice, kjer je Damir Hadžić v gneči padel, glavni sodnik pa je ob burnih protestih gostov dosodil najstrožjo kazen. To je zanesljivo izvedel Davor Bagarić za vodstvo z 2:1. Borbeni gosti pa se niso dali. Dve minuti pred koncem polčasa je Celcer streljal z več kot 20 metrov z leve strani, slabše posredovanje Nenezića pa je po odbiti žogi kaznoval najboljši strelec gostov Žigon.

Drugi polčas je bil manj zanimiv. Gosti so imeli terensko premoč in so z duhovito igro kratkih podaj večkrat lepo izigrali domačo ekipo. Omeniti velja poskuse Žigona iz 72. in Živca iz 78. in 86. minute, pri domačih pa je imel najlepšo priložnost Brečević v 76. minuti, a je streljal mimo vrat. Primorski derbi se je tako končal brez zmagovalca, boljši vtis pa so pustili Novogoričani.