35. krog |  Kidričevo, Športni park NK Aluminij |  22.05.2013 ob 17.30

Aluminij

1 : 3

Celje

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Šinkovec Bojan (2. pomoč) , Habjanič Sašo (4. sodnik)
Delegat: Kranjec Sandi
Št. gledalcev: 200

Poraz Aluminija za drugo ligo

Aluminij - Celje 1:3 (0:0)

* Stadion Aluminija, gledalcev 150, sodniki: Ponis (Koper), Žunič (Kranj) in Šinkovec (Maribor).
* Strelci: 0:1 Verbič (52.), 0:2 Tomažič-Šeruga (58.), 1:2 Kurež (73.), 1:3 Hodžurda (90.).
* Aluminij: Lipovac, Hodžurda, Topolovec, Bingo, Kurež, Bloudek, Žagar-Knez (od 56. D. Rešek), Spahić, A. Medved, G. Zajc, M. Rešek (od 69. Pečovnik).
* Celje: Kotnik, Krajcer, Verbič, Bajić (od 89. Žurej), Srdić (od 62. Cebara), Korošec, Plesec, Žitko, Tomažič-Šeruga (od 71. K. Medved), M. Zajc, Vidmajer.
* Rumeni kartoni: Spahić; Vidmajer, M. Zajc.
* Rdeč karton: /.

Po predzadnjem krogu v prvi ligi je že jasno, da bo Aluminij v prihodnji sezoni igral med drugoligaši. Pred maloštevilnimi gledalci je ekipa iz Kidričevega klonila pred Celjani, na drugi strani pa je Mura zmagala v Kranju in ima nedosegljive štiri točke prednosti pred Aluminijem.

Prvi polčas je minil v dokaj enakovredni igri tekmecev, ki pa si nista priigrali kakšnih posebnih priložnosti. Pri domačih je prvič v 14. minuti poskusil Gorazd Zajc, a Matic Kotnik z njegovim strelom ni imel veliko dela. Dve minuti pozneje je na drugi strani z roba kazenskega prostora Alexander Srdić meril malce premalo natančno. Slednji je znova poskusil v 32. minuti, a takrat z glavo spet zgrešil cilj.

Dve minuti pred koncem polčasa so imeli domači dotlej najlepšo priložnost, ko se je Gorazd Zajc znašel v ugodnem položaju za strel, a tega slabo izvedel, tako da ni resno ogrozil Kotnika. Tik pred koncem prvega dela igre pa so po protinapadu zagrozili še Celjani, Aleksander Bajić pa je akcijo končal z malce previsokim strelom.

Gosti so povedli v 52. minuti, potem ko je podaja Nejca Plesca preletela domačo obrambo, sam pred Kristianom Lipovcem se je znašel Benjamin Verbič in ga matiral. Šest minut pozneje so gosti podvojili prednost, med strelce se je vpisal David Tomažič-Šeruga po strelu z roba kazenskega prostora.

Po golu so nekajkrat s streli poskusili tudi domači, a neuspešno. V 73. minuti pa so le dosegli zadetek priključka. Njegov avtor je bil Robert Kurež, ki je zadel po podaji Nejca Pečovnika. Celjani pa so zatem dobro nadzorovali potek tekme, domačim niso puščali novih priložnosti, čeprav je v 90. minuti moral znova posredovati Kotnik po poskusu Kureža z glavo. Za nameček je v sodniškem dodatku Emir Hodžurda zatresel lastno mrežo in tako pokopal vse upe po ugodnem razpletu.