36. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  26.05.2013 ob 17.30

Olimpija

4 : 0

Triglav

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Kmetec Radenko (1. pomoč), Benc Uroš (2. pomoč) , Drečnik Davor (4. sodnik)
Delegat: Bole Stojan
Št. gledalcev: 5500

Zmajčki zaključujejo z visoko zmago

Olimpija - Triglav 4:0 (2:0)

* Stadion Stožice, gledalcev 2500, sodniki: Jug (Tolmin), Kmetec (Orehova vas) in Benc (Rače).
* Strelci: 1:0 Valenčič (9.), 2:0 Vicente (12.), 3:0 Šporar (80./11 m.), 4:0 Šporar (90./11. m.).
* Olimpija: Džafić, Jović, Zarifović, Vicente (od 84. Bešič), Trifković (od 73. Topič), Šporar, Valenčič, Omladič, Gerić (od 81. Kovačevič), Baskera, Mitrović.
* Triglav: Pelko (od 46. Curanović), Zolić, Klemenčič, Sever, Jelar, Đurković (od 83. Ovčina), Krcić, Poplatnik, Pokorn, Stojnić, Bubanja (od 90. Šujica).
* Rumen karton: Zarifović.
* Rdeč karton: Stojnić (78.).

Po odločnem začetku kranjskih nogometašev so zmaji zadnjo tekmo sezone, ki sicer ni več odločala o ničemer, saj je Olimpija državno prvenstvo končala na drugem mestu, strnili vrste in na veselje gledalcev v Stožicah povedli že v 9. minuti. Po globinski podaji je Filip Valenčič lepo utekel v kazenski prostor Kranjčanov, kjer se je znašel iz oči v oči z vratarjem Žanom Pelkom in z levo zadel za vodstvo Ljubljančanov. Ni trajalo dolgo, da so zeleno-beli povišali vodstvo.

William Franklin Vicente je v 12. minuti izkoristil odbito žogo v kazenskem prostoru in z desne hladnokrvno premagal Pelka za vodstvo z 2:0. Le tri minute pozneje je bilo nevarno v domačem kazenskem prostoru. Po predložku z leve je bil najvišji Petar Stojnić, ki je poslal žogo na drugo vratnico, kjer je za las zamudil Enis Đurković.

Triglav je imel lepo priložnost tudi v 30. minuti, ko je bil po predložku z desne strani v skoku najvišji Edvin Zolić, a se je domači vratar Elvis Džafić izkazal z izjemno obrambo. Tri minute pred odhodom na odmor so imeli nogometaši Olimpije še eno lepo priložnost, ko je Valenčič lepo podal do Andraža Šporarja, pred katerim je uspešno posredoval Pelko. Vendar pa se je pri tem poškodoval, tako da ga je v drugem polčasu zamenjal Darjan Curanović.

Kranjčani so spet odločno vstopili v igro, v 47. minuti je strel Davorja Bubanje vratar zmajev ubranil. Olimpija je imela nekaj priložnosti, v 65. minuti pa se je spet izkazal Džafić, ko je Bubanja natančno izvedel prosti strel, a je vratar Olimpije s skrajnimi napori žogo izbil v kot.

Lep poskus so zeleno-beli uprizorili v 71. minuti, ko je Nik Omladič prodiral po levi strani ter z natančno podajo našel Valenčiča na prvi vratnici, ta si je žogo umiril in poizkusil z lobom, žoga pa je za las zletela prek vratnice. Olimpija je vodstvo na 3:0 povišala v 80. minuti. Ko je Stojnić v kazenskem prostoru podrl Valenčiča in si prislužil drugi rumeni karton, je glavni sodnik Matej Jug pokazal na belo točko. Najstrožjo kazen je rutinirano izvedel Šporar.

Slednji je poskrbel za končni izid, potem ko je v 90. minuti uspešno izvedel še eno enajstmetrovko. Alen Krcić je za prekršek nad Omladičem prejel neposredni rdeč karton, Šporar pa je natančno izvedel najstrožjo kazen.