1. krog |  Kranj, Športni center Kranj |  14.07.2013 ob 18.00

Triglav Kranj

0 : 1

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Tompa Marjan (1. pomoč), Smej Simon (2. pomoč) , Kovačič Darjan (4. sodnik)
Delegat:
Št. gledalcev: 500

Tudi Goričani začeli s točkami

Triglav : Gorica 0:1 (0:1)

* Stadion v športnem centru, gledalcev 600, sodniki: Bukovec (Lendava), Tompa (Turnišče) in Smej (Fokovci).
* Strelec: 0:1 Coda (42.).
* Triglav: Pelko, Zolić, Klemenčič, Sever, Nukić, Kongnyuy, Đajić (od 55. Snoj), Križaj (od 65. Mlakar), Pokorn, Bubanja, Stjepanović.
* Gorica: Cordaz, Codromaz, Vetrih, Širok, Coda, Ndiaye, Živec (od 69. Frelih), Vanzo, Jakovljevič (od 72. Kolenc), Kavčič, Curk.
* Rumeni kartoni: Đajić, Snoj; Vetrih.
* Rdeč karton: /.

Pisana zasedba iz Nove Gorice je pod Parminim "mecenstvom" uspešno začela sezono. Večino tekme v Kranju je bila boljši in nevarnejši tekmec od prav tako dodobra spremenjenega Triglava in zasluženo vpisala prve tri točke na prvenstveno lestvico.

Novogoričani so tekmo precej odločneje začeli kot domači nogometaši. Hitro so si priigrali nekaj strelov, ki pa niso bili dovolj natančni, prvo lepo priložnost pa so zapravili v 16. minuti, ko se je Welle Ndiaye sam znašel pred Žanom Pelkom, ki pa je bil v dvoboju uspešnejši.

V 22. minuti so prvič resneje zagrozili tudi domači, ko je po kotu streljal Dinnyuy Kongnyuy, vendar je bil Alex Cordaz na mestu. Sledilo je še nekaj dobrih posredovanj obeh vratarjev, a izid se ni spremenil - vse do 42. minute. Takrat je po kotu z glavo zadel razpoloženi Massimo Coda in Gorico popeljal do vodstva.

V uvodu drugega polčasa je bila Gorica blizu podvojitve prednosti, ko je Saša Aleksander Živec najprej z močnim strelom zadel vratnico, odbito žogo pa poslal čez gol. V 62. minuti je Amedej Vetrih zatresel prečko kranjskega gola. Gosti so zahtevali zadetek, a so sodniki menili, da žoga ni prešla golove črte, tako da je ostalo pri 0:1.

V končnici tekme so domači malce bolj pritisnili proti goriškim vratom, vendar jim kakšne resnejše, konkretnejše akcije ob nepovezani igri na sredini igrišča ni uspelo izpeljati.

Triglav bo v 2. krogu prihodnjo nedeljo gostoval v Domžalah, Gorica pa bo dan prej gostovala pri Krki.