2. krog |  Domžale, ćportni park |  20.07.2013 ob 17.30  | Prenos: Planet

2 : 2

Triglav Kranj

Sodniki: Drečnik Davor (glavni sodnik), Ploj Boris (1. pomoč), ćvarc Dejan (2. pomoč) , Jug Matej (4. sodnik)
Delegat: Kodarin Janko
Št. gledalcev: 300

Prva točka za Domžale in Triglav

Domžale - Triglav 2:2 (2:2)

* Športni park, gledalcev 300, sodniki: Drečnik (Hrastnik), Ploj (Miklavž na Dravskem polju) in Švarc (Ivančna Gorica).
* Strelci: 0:1 Nukić (23.), 1:1 Banović (28.), 2:1 Gabrić (30.), 2:2 Krcić (36.).
* Domžale: Vidmar, Skubic, Ljubović, Božović (od 58. Požeg Vancaš), G. Vuk (od 75. Mijić), S. Vuk, Gorenc Stanković, Majer (od 15. Banović), Janža, Gabrić, Kous.
* Triglav: Pelko, Šturm, Zolić, Klemenčič, Nukić (od 90. Mlakar), Krcić, Kongnyuy, Boben, Đajić (od 88. Stjepanović), Pokorn, Bubanja (od 73. Križaj).
* Rumeni kartoni: Božović, Janža, Skubic, Vidmar; Šturm, Križaj.
* Rdeč karton: Križaj (82.).

Dvoboj Domžalčanov in Kranjčanov je ponudil veliko razburljivih trenutkov, zadetkov in tudi rdeč karton Triglava. A te številčne prednosti domačim v končnici tekme ni uspelo izkoristiti, tako da je ostalo pri izidu iz prvega polčasa - 2:2.

Domači nogometaši so imeli v uvodu tekme takoj izjemno priložnost za vodstvo, ko je Slobodan Vuk sam z roba kazenskega prostora sprožil proti golu, kranjski vratar Žan Pelko pa je bil na mestu. Čeprav so imeli Domžalčani rahlo pobudo, pa ob disciplinirani igri Triglava večjih priložnosti niso imeli. Na drugi strani pa so Kranjčani pokazali nekaj konkretnejših akcij, v 23. minuti pa tudi povedli, ko je z roba kazenskega prostora s strelom po tleh zadel Mustafa Nukić.

V 25. minuti je imel Slobodan Vuk novo priložnost za izenačenje, tri minute pozneje pa je Igor Banović z volejem s 16 metrov izid izenačil. Že v 30. minuti so domači tudi povedli, potem ko je Goran Vuk z leve strani podal pred vrata, z desetih metrov pa je v padcu streljal Drago Gabrić in bil natančen. Toda tudi njihovo vodstvo ni dolgo trajalo. V 36. minuti je Alen Krcić dobro stekel na globinsko žogo in nato z lobom ugnal Nejca Vidmarja.

V drugem polčasu so prvo lepo priložnost za vodstvo zapravili Kranjčani v 61. minuti, potem ko je do strela z glavo iz bližine prišel Nukić, a žogo poslal le nekaj centimetrov čez prečko. V 68. minuti so gosti zabili avtogol, a je že pred tem sodnik upravičeno dosodil prepovedan položaj Gorana Vuka. Dve minuti pozneje je Davor Bubanja na drugi strani žogo znova poslal čez gol.

V 82. minuti pa je rezervist Triglava Nejc Križaj dobil drugi rumen karton in je moral iz igre, domačim pa številčne prednosti ni uspelo unovčiti. Še najbolj nevarno je bilo v 90. minuti, ko je Pelko dobro posredoval po strelu Slobodana Vuka. Tik pred koncem je Bernard Stjepanović poskusil še s prostega strela, a je bil domači vratar pozoren.

Domžalčani bodo v 3. krogu prihodnjo soboto gostovali v Novi Gorici, Triglav pa bo dan pozneje gostil Zavrč.