5. krog |  Celje, Arena Petrol |  10.08.2013 ob 17.30  | Prenos: Planet

2 : 3

Olimpija

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Prelog Gorazd (2. pomoč) , Tompa Marjan (4. sodnik)
Delegat:
Št. gledalcev: 700

Goliada v Celju Olimpiji

Celje - Olimpija 2:3 (0:1)

* Arena Petrol, gledalcev 750, sodniki: Čeferin (Kranj), Ul (Šentilj v Slovenskih Goricah) in Prelog (Preddvor).
* Strelci: 0:1 Omladič (23./11-m), 0:2 Šporar (48.), 0:3 Zeba (57.), 1:3 Jugović (74.), 2:3 Verbič (87.).
* Celje: Kotnik, Krajcer, Verbič, Jugović, Bajde (od 61. Žurej), Jovanović, Korošec, Gobec (od 32. Vidmajer), Kolman (od 46. Žagar-Knez), Žitko, Zajc.
* Olimpija: Šeliga, Zarifović, Jović, Đurković, Šporar, Fink, Ivelja, Delamea Mlinar (od 69. Mitrović), Omladič, Bajrić, Zeba (od 92. Valenčič).
* Rumeni kartoni: Gobec, Bajde; Bajrić, Mitrović, Ivelja.
* Rdeč karton: /.

Tako Celjani kot tudi Ljubljančani sezone niso začeli po načrtih, v taborih obeh ekip so si želeli zmago, ki bi jih dvignila na prvoligaški lestvici. Do nje so na koncu prišli gosti, ki so že vodili s 3:0, na koncu pa so se Celjani povsem približali, do izenačenja pa vseeno niso mogli.

Prvi strel na tekmi je v peti minuti sprožil Olimpijin Nik Omladič, ki pa je s prostega strela meril mimo desne vratnice. Celjani so "vrnili" še v isti minuti, ko je bil nevaren Sebastjan Gobec, a je bil premalo natančen. Domači so nato prevzeli pobudo, v sedmi minuti je streljal Benjamin Verbič, žoga pa je zletela preko gola. Do 21. minute so imeli več od igre celjski nogometaši, ki niso resneje ogrozili gola Aleksandra Šelige, v 20. minuti pa so Ljubljančani prišli do strela preko Zajka Zebe, a je bil Matic Žitko pravočasen v bloku.

V 23. minuti so gosti povedli. V kazenskem prostoru Celja je ob Mihi Korošcu padel Andraž Šporar, žogo si je na belo točko nastavil Nik Omladič in brez težav premagal Matica Kotnika.

Do novega priložnosti so Celjani prišli v 26. minuti, ko je žogo pred gol poslal Miha Zajc, a je bil Benjamin Verbič premalo natančen. V 34. minuti je v kazenski prostor Celja z desne strani podal Boban Jović, žogo je neoviran pričakal Šporar, a jo s prve poslal preko gola, to pa je bila tudi zadnja prava priložnost v prvem polčasu.

Po treh minutah nadaljevanja je na semaforju pisalo 2:0 v korist gostov. Šporar je dobil žogo na desni strani petmetrskega prostora in z natančnim strelom v dolgi kot premagal Kotnika. Naslednjo priložnost so imeli Ljubljančani v 57. minuti, celjski vratar pa je moral še enkrat po žogo v mrežo. Zeba je na kakšnih 18 metrih izvajal prosti strel in mojstrsko ukanil Kotnika.

V 66. minuti je poizkusil celjski rezervist Tadej Žagar-Knez, a je nastreljal Šeligo. Tri minute kasneje je do nove priložnosti prišel Šporar, a je bil na pravem mestu Kotnik. V 74. minuti je najstrožjo kazen priigral Verbič, uspešno pa jo je izvedel Igor Jugovič in znižal na 1:3. Tri minute pred koncem srečanja je Verbič poskrbel za razburljiv zaključek, saj je po podaji Andraža Žureja znižal na 2:3. A celjski ekipi več ni uspelo in Olimpija je prišla do druge letošnje zmage, ki jo je začasno dvignila na četrto mesto.

Nogometaši Celja bodo v šestem krogu državnega prvenstva v soboto, 17. avgusta, gostovali na Ljudskem vrtu, Olimpija pa bo dan pozneje v Stožicah gostila Triglav.