5. krog |  Nova Gorica, Športni park |  10.08.2013 ob 20.00

1 : 1

Rudar Velenje

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Friš Tadej (2. pomoč) , Kokolj Andrej (4. sodnik)
Delegat: Kamenšek Jožef
Št. gledalcev: 500

Delitev točk v Novi Gorici

Gorica - Rudar Velenje 1:1 (1:0)

* Športni park, gledalcev 800, sodniki: Vinčić (Maribor), Vukan (Apače) in Friš (Sladki vrh).
* Strelca: 1:0 Živec (28.), 1:1 Bratanović (85.).
* Gorica: Cordaz, Codromaz, Lapadula, Ndiaye (od 76. Misuraca), Coda, Živec (od 89. Vanzo), Kavčič, Jogan, Favalli, Vicente, Berardocco (od 59. Vetrih).
* Rudar Velenje: Rozman, Jeseničnik, Firer (od 60. Rošer), Črnčič (od 91. Klinar), Rotman, Jahić, Kašnik, Bratanović, Radujko, Knezović, Eterović (od 85. Podlogar).
* Rumeni kartoni: Ndiaye; Črnčič, Rozman.
* Rdeča kartona: Lapadula (1.); Knezović (57.).

V derbiju 5. kroga sta si nasproti stala Gorica in Velenje, moštvi, ki sta na uvodu v sezono v zgornji polovici lestvice. Goričani so vodili od 25. minute, ko je bil uspešen Saša Aleksander Živec, številne napade Velenjčanov za izenačenje pa je na koncu izkoristil Elvis Bratanović in za končnih 1:1.

Tekma se še dobro ni začela, Goričani pa so že ostali brez enega igralca, ko je zaradi grobega prekrška nad Alešem Jeseničnikom rdeč karton dobil Gianluca Lapadula. Kljub temu so domači prišli do prvega strela, a je poizkus Massima Code odbila gostujoča obramba. Velenjčani so prvič sprožili prek Rajka Rotmana po četrt ure igre, žoga pa je zletela mimo gola. Štiri minute kasneje je streljal še Mate Eterović, toda neuspešno.

V 28. minuti so Goričani prišli do zadetka, mrežo Matjaža Rozmana je zatresel Živec, ki je natančno meril po tleh. Velenjčani so bili do konca prvega polčasa nevarnejši tekmec, priložnosti za izenačenje so imeli Leon Črnčič, Ivan Firer in Bratanović, a so domači na odmor odšli s prednostjo zadetka.

Po štirih minutah nadaljevanja je v okvir vrat meril Aleš Jeseničnik, v 55. minuti je do strela prišel Ivan Knezović, le nekaj trenutkov kasneje pa je prejel rdeč karton in moral zapustiti igrišče. Po nekaj minutah brez prave priložnosti, so Velenjčani prišli do treh strelov, a sta bila Bratanović in dvakrat Rotman premalo zbrana. Gosti so še naprej iskali zadetek za izenačenje, a strela Eterovića in Rotmana nista bila dovolj natančna, je pa za 1:1 v 85. minuti poskrbel Bratanović. Slednji je pobegnil goriški obrambi in zadel levi zgornji kot.

Nogometaši velenjskega Rudarja bodo v šestem krogu državnega prvenstva v soboto, 17. avgusta, doma gostili Domžale, Gorica pa bo isti dan gostovala pri Luki Kopru.