6. krog |  Koper, ŠRC- Bonifika |  17.08.2013 ob 17.30  | Prenos: Planet

2 : 1

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Bezjak Janez (1. pomoč), Skok Aleš (2. pomoč) , Obrenović Rade (4. sodnik)
Delegat: Turk Janko
Št. gledalcev: 500

Na Primorskem derbiju točke ostale doma

Luka Koper - Gorica 2:1 (2:1)

* Stadion Bonifika, gledalcev: 350, sodniki: Perić (Kranj), Bezjak (Gorišnica), Skok (Kidričevo).
* Strelci: 1:0 Palčič (19.), 2:0 Čovilo (26.), 2:1 Coda (31.)
* Luka Koper: Nenezić, Blažič, Guberac, Ivetić, Galešić, Halilović, Črnigoj (od 83. Šturm), Mavrič Rožič (od 94. Reja), Palčič, Čovilo, Pučko.
* Gorica: Cordaz, Codromaz (od 67. Širok), Lebran, Ndiaye (od 46. Mizuraca), Coda, Živec (od 76. Farkaš), Kavčič, Bazzofia, Favalli, Vicente, Berardocco.
* Rumeni kartoni: Halilović, Čovilo; Lebran, Berardocco.
* Rdeč karton: Galešić (70./2. rumeni); Farkaš (96./2. rumeni).

Primorski derbi ekip dveh italijanskih trenerjev je pred skromnim številom gledalcev pripadel domačinom. Gosti iz Nove Gorice so tokrat razočarali, Koprčanom pa je bil za uspeh dovolj že soliden prvi polčas.

Prvi nevaren poskus so gledalci videli že v 2. minuti, ko je domači branilec Perica Ivetić streljal z 18 metrov za las mimo vrat Alexa Cordaza. Isti igralec je v 19. minuti podal pred vrata gostov, kjer se je ob pravem trenutku ob pravem mestu znašel Matej Palčič in z bližine dosegel prvi gol za domače. Pet minut pozneje je po prostem strelu s 25 metrov Denis Halilović stresel prečko gostujočega gola. Pritisk domačih nogometašev se je nadaljeval in po kotu Ivice Guberca je Miroslav Čovilo s petih metrov žogo z glavo poslal v gostujočo mrežo za vodstvo 2:0. Gosti so izid znižali v 31. minuti, Massimo Coda je s pravim evrogolom z 22 metrov izvabil aplavz gledalcev.

V drugem polčasu so gledalci videli nekakovostno tekmo, ki so jo bolj kot kaj drugega obeležile živčne prekinitve. Gledalci so videli dva rdeča kartona, glavni sodnik Dragoslav Perić pa je zaradi protestov na tribuno poslal tako glavnega trenerja Kopra Rudolfa Vanolija kot njegovega pomočnika Alena Ščulca. Edina omembe vredna akcija obeh ekip se je zgodila v 66. minuti, ko je Coda, praktično edini res razpoloženi gostujoči nogometaš, po strelu z 18 metrov žogo poslal le kakšen centimeter mimo vrat Igorja Nenezića.

Pomembne tri točke so sicer ostale doma, to pa je poleg živčnosti na obeh straneh tudi vse, kar si bodo gledalci s te tekme zapomnili.

Koprčani bodo v sedmem krogu državnega prvenstva v soboto, 24. avgusta, gostovali pri Domžalah, Goričani pa bodo isti dan na domačem stadionu gostili ljubljansko Olimpijo.