6. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  18.08.2013 ob 20.30

Olimpija

3 : 1

Triglav Kranj

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Tompa Marjan (1. pomoč), Koren Jožef (2. pomoč) , Fekonja Štefan (4. sodnik)
Delegat:
Št. gledalcev: 1000

Še en poraz Triglava

Olimpija - Triglav 3:1 (3:0)

* Stadion ŠRC Stožice, gledalcev: 500, sodniki: Miran Bukovec (Lendava), Marjan Tompa, Jožef Koren (oba Turnišče).
* Strelci: 1:0 Valenčič (2.), 2:0 Jović (13.), 3:0 Zarifović (30.), 1:3 Kongnyuy (59.).
* Olimpija: Šeliga, Jović, Zarifović, Đurković (od 67. Kapun), Šporar (od 87. Djermanovič), Valenčič, Fink, Ivelja, Omladič, Mitrović (od 46. Bajrič), Zeba.
* Triglav: Pelko, Šturm, Zolić, Sever, Peternel (od 52. Perovič), Nukić, Kongnyuy, Pokorn, Djukić, Bubanja (od 46. Bukara), Stjepanović (od 76. Lavrinc).
* Rumeni kartoni: Bukara, Zeba, Kapun.
* Rdeč karton: /.

Nogometaši ljubljanske Olimpije so v zadnji tekmi šestega kroga prve slovenske nogometne lige povsem pričakovano in zasluženo na domačem stadionu v Stožicah premagali zadnjeuvrščeni kranjski Triglav. Olimpija je po izpadu iz kvalifikacij za evropsko ligo vendarle ujela pravi tekmovalni ritem s še tretjo zmago v domačem prvenstvu na petih tekmah, na drugi strani pa Kranjčani nikakor ne najdejo prave forme, kljub kakšnemu preblisku, ter še vedno čakajo na svojo prvo zmago v novi sezoni.

Že na začetku tekme so igralci Olimpije varovancem nekdanjega Olimpijinega trenerja Dušana Kosića, ki še vztraja na trenerski klopi Triglava - njegov odstop po ničli s Koprom je vodstvo kluba zavrnilo -, pokazali, kdo je gospodar Stožic.

Ljubljančani so povedli že v drugi minuti tekme, ko je zaspano obrambo presenetil nekdanji Kranjčan Enis Đurković s podajo z leve strani pred kranjska vrata, žogo pa je nato v gol pospravil Filip Valenčič. Vratar Kranjčanov Žan Pelko je do konca prvega polčasa moral še dvakrat po žogo v mrežo.

V 13. minuti so Ljubljančani znova presenetili obrambo Triglava. Nik Omladič je ob prostem strelu s 30 metrov žogo lepo poslal proti kranjskemu vratarju Pelku, ki je žogo sicer izbil, a le do Bobana Jovića, ki ni izpustil ponujene priložnosti iz rok oziroma nog ter je z močnim strelom "odbitek" pospravil v mrežo pod prečko za ljubljansko vodstvo 2:0.

Ljubljančani so imeli do konca polčasa še nekaj priložnosti za spremembo izida, medtem ko Triglav ni imel pravih priložnosti ter se je znašel v povsem podrejenem položaju proti premočni Olimpiji. V 30. minuti je povsem nemočnega Pelka matiral še Aris Zarifović, ki je z glavo žogo natančno usmeril v mrežo, potem ko je visoko iz kota podal Zajko Zeba, ki se je poškodoval na tekmi proti Celju.

Po tretjem zadetku je Olimpija popustila ter se očitno zadovoljila z vodstvom, tako da so triglavani v drugem polčasu lahko zaigrali odločneje ter vendarle prišli do prvega strela v okvir vrat, ko je v 49. minuti proti ljubljanskim vratom streljal Mustafa Nukič. Po strelu iz kota je domačega vratarja Aleksandra Šeligo v 59. minuti z glavo matiral Kamerunec Dinnyuy Kongnyuy za prvi zadetek Triglava po dveh ničlah na zadnjih dveh tekmah. Zaključne minute tekme so povsem nepotrebno s pirotehničnimi sredstvi "poživili" ljubljanski navijači Green Dragons.

Trener Olimpije Andrej Razdrh je tik pred koncem na igrišče poslal Dejana Djermanoviča, ki je zaigral po 16-mesečni odsotnosti zaradi poškodbe.