8. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  31.08.2013 ob 17.30  | Prenos: Planet

Olimpija

0 : 3

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Kokolj Andrej (1. pomoč), Rojko Gregor (2. pomoč) , Ajdovec Rafael (4. sodnik)
Delegat: Močnik Vlado
Št. gledalcev: 400

Elsnerjeva prva zmaga kar v Stožicah

Nogometaši ljubljanske Olimpije so v 8. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Domžalam z 0:3 (0:3).

Olimpija : Domžale 0:3 (0:3)

* Stadion Stožice, gledalcev 300, sodniki: Jug (Tolmin), Kokolj (Škofljica) in Rojko (Logatec).
* Strelci: 0:1 S. Vuk (1.), 0:2 Đurković (22./avtogol), 0:3 Parker (45.).
* Olimpija: Džafić, Jović, Zarifović, Fink (od 73. Bagarić), Bajrić, Ivelja (od 46. Trifković), Zeba (od 46. Vukčević), Kapun, Đurković, Omladič, Šporar.
* Domžale: Vidmar, Skubic, Zec, Požeg Vancaš (od 69. Pihler), S. Vuk (od 81. G. Vuk), Parker (od 75. Mijić), Dobrovoljc, Janža, Gabrić, Husmani, Banović.
* Rumeni kartoni: Bajrić, Jović, Kapun, Trifković, Fink, Zarifović; Husmani.
* Rdeč karton: /.

Zeleno-beli so po polomu v Novi Gorici še drugo zaporedno prvenstveno tekmo odigrali precej klavrno. Domžalčani so jim že v prvem polčasu zabili tri gole in hitro odločili tekmo v svojo korist. Za Domžale je to druga zmaga, Olimpija pa je doživela še tretji poraz.

Ljubljanski navijači s predstavo Olimpije v prvem polčasu niso mogli biti zadovoljni. Njihovi ljubljenci si dolgo niso priigrali prave priložnosti, na drugi strani pa so Domžalčani hitro prišli do zanesljivega vodstva. Že po slabe pol minute so povedli, potem ko je Erik Janža podal iz avta na glavo Slobodana Vuka, ta pa je z lobom ukanil Elvisa Džafića.

V 22. minuti so gosti vodili z 2:0, potem ko je po Rudi Požeg Vancaš izvedel prosti strel z leve strani, žoga je nesrečno zadela Enisa Đurkovića in končala v mreži. Po nekaj poskusih Đurkovića in Andraža Šporarja pa so Domžale praktično odločile tekmo v 45. minuti, ko je Joshua Parker prehitel Bobana Jovića, lepo sprejel žogo po podaji Slobodana Vuka, prišel sam pred ljubljanskega vratarja in ga premagal.

V drugem polčasu je imela domača ekipa žogo več v svoji posesti, a ji nikakor ni uspelo sestaviti spodobne akcije. Domžalčani so disciplinirano zapirali vse poti do svojega gola, domačim niso dopustili nevarnejšega strela, sami pa ob visokem vodstvu tudi niso kazali želje po napadu.

Olimpija bo v 9. krogu v petek gostovala v Zavrču, Domžale pa bodo dan pozneje gostile Maribor.