Sodniki: Drečnik Davor (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Stančin Marko (2. pomoč) , Obrenović Rade (4. sodnik)

* Stadion Ob jezeru, gledalcev 670, sodniki: Drečnik (Hrastnik), Žunić (Kranj) in Stančin (Ljubljana).
* Rudar: Rozman, Jeseničnik, Firer, Črnčič (od 46. Rošer), Rotman, Kašnik, Bratanović, Klinar, Radujko, Knezović (od 56. Bubalović), Eterović (od 89. Podlogar).
* Luka Koper: Nenezić, Gregorič, Šme, Blažič, Guberac, Žibert (od 60. Črnigoj), Galešić (od 46. Lotrič), Palčič (od 70. Arčon), Čovilo, Pučko, Pilčić.
* Rumeni kartoni: Bratanović; Galešić, Guberac.
* Rdeč karton: /.

Velenjski nogometaši pred današnjim dvobojem kar na 11 zaporednih prvenstvenih tekmah niso premagali Koprčanov. Tokrat jim je to le uspelo, in sicer po zaslugi Leona Črnčiča, ki je že v 17. minuti zabil odločilni gol. Velenjčani so tako dosegli peto zmago v prvenstvu in so s tekmo manj točko za drugouvrščenim Zavrčem, Koprčani pa so po drugem porazu v sezoni padli na četrto mesto.

Domači nogometaši so bili v uvodu tekme podjetnejši tekmec, že v drugi minuti je s prostega strela s 30 metrov sprožil Aleš Jeseničnik, Igor Nenezić pa je dobro posredoval. Koprski vratar pa je klonil v 17. minuti, ko je Ivan Firer podal do Leona Črnčiča, ki je iz težkega položaja ukanil Nenezića za vodstvo z 1:0.

Šele v 39. minuti so Primorci sprožili prvi strel proti vratom Rudarja, a poskus Ivice Guberca ni bil dovolj dober za izenačenje. V 44. minuti so imeli gosti najlepšo priložnost dotlej, ko je Matej Pučko žogo poslal mimo gola.

V uvodu drugega polčasa je prvi zagrozil Elvis Bratanović, ki je streljal iz neposredne bližine, koprski vratar pa je bil na mestu, tako kot po dobrem strelu Firerja v 68. minuti. Vmes sta si obe ekipi priigrali nekaj polpriložnosti, v 80. minuti pa so imeli domači znova izvrstno priložnost, ko se je sam pred Nenezićem znašel aktivni Firer, a slabo dokončal akcijo.

Velenjčani bodo v 10. krogu v soboto gostili Olimpijo, Koprčani pa bodo gostovali v Novem mestu.